България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
148
47%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
12
4%
Всички тези неща
116
36%
 
Общо гласове : 318
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2026, 18:20

TNT написа:Нали по вътрешна форумна информация трябваше тая година да вържат системите с данни от прегледите в целия ЕС :dunno: Това стане ли - приключи това с масовото връщане на километри. Ще останат единици, щото ще стане много сложно. Тотално ще замрат 70% от автокъщите. Ще останат само блъсканите :mhihi:

Виждал съм, но няма. Ханс и Паоло тогава на кого ще си продават кенефите? То вече има и сериозна конкуренция с бангии от Дубай(под формата на чипс)и Южна Корея в която още не знам каква е схемата(не ме е вълнувало)но все ще има някаква, та как ще спрат това с киломвтражите уважаемите немци? Там даже като е силно криминализирано, пак са измислили вариант - просто ги връщат и пишат в обявата, че е само за експорт и без гаранции за каквото и да е. :mrgreen:
Иначе автокъщите няма да умрат, просто ще спре този фарс и ГанЦо ще разбере, че да купиш кола на 300+ хиляди е съвсем нормално и нищо и няма за парите, които даваш и после ще установи, че е нормално същата кола на 60000 да струва двойно пари. :mrgreen:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1795
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 19 Юни 2026, 20:11

Те може да пишат, че е 'за експорт и без гаранции', но клиента, като види километрите в определен сайт, друго става ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!

Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2026, 21:48

Не, не, искам да кажа, че и сега си ги връщат там още и няма проблеми, което се знае от управляващите, но автомобилното лоби е много силно предполагам за да позволи това към днешна дата. Скоро няма да има единна система, колкото и да пророкуват някои. Но ще се надяваме. :mrgreen:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4552
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 21 Юни 2026, 9:42

Вчера е станало птп между моторист и кола на Камелот, неправилно обратен или нещо такова. Страшен късмет, че едната линейка от събора се е прибирала и е била 2 коли зад мотора. :bowdown:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1795
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 21 Юни 2026, 21:11

Да не би да е започнала да работи системата с обаждания до 112 ? Одеве направих едно кръгче и на прибиране в първия град милицията беше спряла една от 'най-дразнещите' коли по пътя... Дали някой не го 'натопи' или просто е изкарал 'кофти' късмет? Въпреки това, масово водачите са прости на галош... А колко малко трябва, за да са коренно различни нещата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!

Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 21 Юни 2026, 22:11

Преди седмица на път към Пловдив един олигофрен с ауди а7 изпреварваше като идиот. На Чернозем го бяха спрели на сирени и тоя нещо се ядосваше покрай колата :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 21 Юни 2026, 23:03

Top Gun Maverick написа:Не, не, искам да кажа, че и сега си ги връщат там още и няма проблеми, което се знае от управляващите, но автомобилното лоби е много силно предполагам за да позволи това към днешна дата. Скоро няма да има единна система, колкото и да пророкуват някои. Но ще се надяваме. :mrgreen:


Официалните вносители имат интерес и се работи по въпроса да има автомобилни " досиета" , валидни за целият ЕС , но тези , които внасят употребявани автомобили нямат интерес това да се случи.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Юни 2026, 7:23

ildivvy написа:Да не би да е започнала да работи системата с обаждания до 112 ? Одеве направих едно кръгче и на прибиране в първия град милицията беше спряла една от 'най-дразнещите' коли по пътя... Дали някой не го 'натопи' или просто е изкарал 'кофти' късмет? Въпреки това, масово водачите са прости на галош... А колко малко трябва, за да са коренно различни нещата!

Аз онзи ден видях една лелка излизаща от локално отдясно да тръгне в кръговото...отляво. :shock: :dummy: И то не някакво кръгово в което да речеш, че има бол ширина да се разминат колите. Ако не бяха спрели всички, тая беше цапнала някой. И си зави наляво, колите и свирят, тя...отнесени от вихъра. :kuku:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 22 Юни 2026, 8:02

Да се въртят наобратно в кръговото е редовно явление, но преди години един дядка пред мен мина през средата на острова, прескочи през тротоара отсреща понеже кръговото няма за направо и спря пред един магазин :kuku: Добре че и острова и тротоара са ниски че даже и не намали много, все пак тая кола подскочи 20 санта във въздуха де, как не и гръмнаха гумите незнам :kuku: По случайност и аз отивах в същия магазин и го видях като слезе, еми тоя според мен въобще не разбра какво се случи. Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 22 Юни 2026, 9:26

Top Gun Maverick написа:и Южна Корея в която още не знам каква е схемата(не ме е вълнувало)но все ще има някаква

И на мен това ми е интересно. По принцип са една от държавите с най-ниска средна възраст на автомобилите, по спомен около 5 години. От там и втора ръка пазар... почти нямат. Всичко за експорт.

Иначе , ако се изсветлят километрите, пак ще се продават коли на 300-400-500к км, ама на други цени. Щото кола на 500к не струва много. Просто няма да се изкривява пазара и хората няма да са масово измамени.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 22 Юни 2026, 11:27

seimo написа:Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.


какво като им ги съберат? просто ще карат без книжки

https://www.facebook.com/watch/?v=196029373122656

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Юни 2026, 11:29

seimo написа:Да се въртят наобратно в кръговото е редовно явление, но преди години един дядка пред мен мина през средата на острова, прескочи през тротоара отсреща понеже кръговото няма за направо и спря пред един магазин :kuku: Добре че и острова и тротоара са ниски че даже и не намали много, все пак тая кола подскочи 20 санта във въздуха де, как не и гръмнаха гумите незнам :kuku: По случайност и аз отивах в същия магазин и го видях като слезе, еми тоя според мен въобще не разбра какво се случи. Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.

За тия ли момчета става въпрос:

https://youtu.be/FlGgosdVAcc?is=wrS_be_kD9XMcIXZ

https://youtu.be/o9ZiOwu8ChM?is=nW0ZQvrc8XtOutb4
А, изпреварил ме е с единия лумпен, който ще караш докато пукне. :mhihi:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 22 Юни 2026, 16:18

у тая неземна кочина няма оправия, няма и да има... докато не се затрие тая нация от олигофренясали тъпаци нищо няма да се промени

за последните 35 години нищо не е мръднало САНТИМЕТЪР - освен, че колите са станали по-мощни и сигурни, това е единственото спасение... дистроници и колите сами да си бият спирачки и да предовратяват птп-та

каращи пияни, каращи без книжки, напаст от кангали с книжки от Чехия, Германия, Северна Корея и Кабо Верде които, ако им дадеш вестника не могат да прочетат заглавието

още има хора които вярват, че без колан и детско столче е по-безопасно (включително и тук във форума) :lol: :mhihi:

абсолютно ненормална работа :dunno:

възпитание - ку** ми в нощта

п.с. за пътищата, апи и държава пък да не говорим, защото са същите като шофьори, а някои дори и по-зле (по-тъпи демек)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4552
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 22 Юни 2026, 17:12

https://maps.app.goo.gl/tsx1yHsuCcQfc28u7

Ей тука на това кръгово, вместо да завъртят по него и да направят обратен, влизат в насрещното и минават от там. Спестяват ест около 10м........ :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 22 Юни 2026, 17:26

vicho написа:за последните 35 години нищо не е мръднало САНТИМЕТЪР


Забравил си какво беше просто... и пътищата и шофьорите.
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook