България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Модератор: Общи модератори
- Top Gun Maverick
- Старши спамър
-
- Мнения: 1902
- Регистриран на: 27.04.2010
- Местоположение: Калининград
- Пол: Мъж
- Кара: Кон
- Мечтае да кара: Волга
- Детайли за колата: Лада 2105
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
TNT написа:Нали по вътрешна форумна информация трябваше тая година да вържат системите с данни от прегледите в целия ЕСТова стане ли - приключи това с масовото връщане на километри. Ще останат единици, щото ще стане много сложно. Тотално ще замрат 70% от автокъщите. Ще останат само блъсканите
Виждал съм, но няма. Ханс и Паоло тогава на кого ще си продават кенефите? То вече има и сериозна конкуренция с бангии от Дубай(под формата на чипс)и Южна Корея в която още не знам каква е схемата(не ме е вълнувало)но все ще има някаква, та как ще спрат това с киломвтражите уважаемите немци? Там даже като е силно криминализирано, пак са измислили вариант - просто ги връщат и пишат в обявата, че е само за експорт и без гаранции за каквото и да е.
Иначе автокъщите няма да умрат, просто ще спре този фарс и ГанЦо ще разбере, че да купиш кола на 300+ хиляди е съвсем нормално и нищо и няма за парите, които даваш и после ще установи, че е нормално същата кола на 60000 да струва двойно пари.
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
- ildivvy
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1795
- Регистриран на: 10.10.2007
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
- Мечтае да кара: BMW M2
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Те може да пишат, че е 'за експорт и без гаранции', но клиента, като види километрите в определен сайт, друго става ...
Ex: 96' BMW318ti

Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
- Top Gun Maverick
- Старши спамър
-
- Мнения: 1902
- Регистриран на: 27.04.2010
- Местоположение: Калининград
- Пол: Мъж
- Кара: Кон
- Мечтае да кара: Волга
- Детайли за колата: Лада 2105
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Не, не, искам да кажа, че и сега си ги връщат там още и няма проблеми, което се знае от управляващите, но автомобилното лоби е много силно предполагам за да позволи това към днешна дата. Скоро няма да има единна система, колкото и да пророкуват някои. Но ще се надяваме. 
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
- Kroki
- Дон Кроки
-
- Мнения: 4549
- Регистриран на: 14.01.2009
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: и се усмихва :)
- Мечтае да кара: със сина ми :)
- Детайли за колата: С всички възможни екстри.
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Вчера е станало птп между моторист и кола на Камелот, неправилно обратен или нещо такова. Страшен късмет, че едната линейка от събора се е прибирала и е била 2 коли зад мотора. 

You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance
drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки неКакто аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите
- ildivvy
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1795
- Регистриран на: 10.10.2007
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
- Мечтае да кара: BMW M2
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Да не би да е започнала да работи системата с обаждания до 112 ? Одеве направих едно кръгче и на прибиране в първия град милицията беше спряла една от 'най-дразнещите' коли по пътя... Дали някой не го 'натопи' или просто е изкарал 'кофти' късмет? Въпреки това, масово водачите са прости на галош... А колко малко трябва, за да са коренно различни нещата!
Ex: 96' BMW318ti

Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Преди седмица на път към Пловдив един олигофрен с ауди а7 изпреварваше като идиот. На Чернозем го бяха спрели на сирени и тоя нещо се ядосваше покрай колата 
- немо
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 199
- Регистриран на: 25.06.2011
- Местоположение: rustland
- Пол: Мъж
- Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Top Gun Maverick написа:Не, не, искам да кажа, че и сега си ги връщат там още и няма проблеми, което се знае от управляващите, но автомобилното лоби е много силно предполагам за да позволи това към днешна дата. Скоро няма да има единна система, колкото и да пророкуват някои. Но ще се надяваме.
Официалните вносители имат интерес и се работи по въпроса да има автомобилни " досиета" , валидни за целият ЕС , но тези , които внасят употребявани автомобили нямат интерес това да се случи.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....
- Top Gun Maverick
- Старши спамър
-
- Мнения: 1902
- Регистриран на: 27.04.2010
- Местоположение: Калининград
- Пол: Мъж
- Кара: Кон
- Мечтае да кара: Волга
- Детайли за колата: Лада 2105
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
ildivvy написа:Да не би да е започнала да работи системата с обаждания до 112 ? Одеве направих едно кръгче и на прибиране в първия град милицията беше спряла една от 'най-дразнещите' коли по пътя... Дали някой не го 'натопи' или просто е изкарал 'кофти' късмет? Въпреки това, масово водачите са прости на галош... А колко малко трябва, за да са коренно различни нещата!
Аз онзи ден видях една лелка излизаща от локално отдясно да тръгне в кръговото...отляво.
И то не някакво кръгово в което да речеш, че има бол ширина да се разминат колите. Ако не бяха спрели всички, тая беше цапнала някой. И си зави наляво, колите и свирят, тя...отнесени от вихъра. 
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Да се въртят наобратно в кръговото е редовно явление, но преди години един дядка пред мен мина през средата на острова, прескочи през тротоара отсреща понеже кръговото няма за направо и спря пред един магазин
Добре че и острова и тротоара са ниски че даже и не намали много, все пак тая кола подскочи 20 санта във въздуха де, как не и гръмнаха гумите незнам
По случайност и аз отивах в същия магазин и го видях като слезе, еми тоя според мен въобще не разбра какво се случи. Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.
Добре че и острова и тротоара са ниски че даже и не намали много, все пак тая кола подскочи 20 санта във въздуха де, как не и гръмнаха гумите незнам
По случайност и аз отивах в същия магазин и го видях като слезе, еми тоя според мен въобще не разбра какво се случи. Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.- TNT
- младши ентусиаст

-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Top Gun Maverick написа:и Южна Корея в която още не знам каква е схемата(не ме е вълнувало)но все ще има някаква
И на мен това ми е интересно. По принцип са една от държавите с най-ниска средна възраст на автомобилите, по спомен около 5 години. От там и втора ръка пазар... почти нямат. Всичко за експорт.
Иначе , ако се изсветлят километрите, пак ще се продават коли на 300-400-500к км, ама на други цени. Щото кола на 500к не струва много. Просто няма да се изкривява пазара и хората няма да са масово измамени.
- vicho
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 8439
- Регистриран на: 3.09.2003
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: M340i
- Мечтае да кара: Калибра
- Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
seimo написа:Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.
какво като им ги съберат? просто ще карат без книжки
https://www.facebook.com/watch/?v=196029373122656
You said: "Time will change!" What if it changes you?
- Top Gun Maverick
- Старши спамър
-
- Мнения: 1902
- Регистриран на: 27.04.2010
- Местоположение: Калининград
- Пол: Мъж
- Кара: Кон
- Мечтае да кара: Волга
- Детайли за колата: Лада 2105
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
seimo написа:Да се въртят наобратно в кръговото е редовно явление, но преди години един дядка пред мен мина през средата на острова, прескочи през тротоара отсреща понеже кръговото няма за направо и спря пред един магазинДобре че и острова и тротоара са ниски че даже и не намали много, все пак тая кола подскочи 20 санта във въздуха де, как не и гръмнаха гумите незнам
По случайност и аз отивах в същия магазин и го видях като слезе, еми тоя според мен въобще не разбра какво се случи. Затва не е зле след няква определена възраст да им събират книжките.
За тия ли момчета става въпрос:
https://youtu.be/FlGgosdVAcc?is=wrS_be_kD9XMcIXZ
https://youtu.be/o9ZiOwu8ChM?is=nW0ZQvrc8XtOutb4
А, изпреварил ме е с единия лумпен, който ще караш докато пукне.
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди!
I feel the need, the need for speed.
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
Това стане ли - приключи това с масовото връщане на километри. Ще останат единици, щото ще стане много сложно. Тотално ще замрат 70% от автокъщите. Ще останат само блъсканите