Проблем с подаването на газ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 8.01.2009
Пол: Мъж
Кара: Внимателно

Проблем с подаването на газ

Мнение от rG_ArkaN » 28 Мар 2009, 4:48

Така редактирам поста изцяло, защото съм го написал доста объркващо. Проблема е следния : Когато подавам газ колата реагира нормално (Покачват се уборотите и скороста).Но има момент в който престава да набира скорост и уборотомера започва да пада надоло ... това би било нормално ако отпускам педала на газ-та , но аз не го правя... аз продължавам да го натискам, а колата се държи така все едно съм го отпуснал, уборотомера си застава на 1 000 уборота и все едно вобще не натискам педала.След около 5 сек (през които аз продължавам да го натискам) започва да работи нормално и уборотомера отново се качва.За да бъда максимално ясен ще повторя, че можете да видите ефекта на проблема ми при вашите коли, ако просто отпуснете педала на газ-та докато набирате,но аз не го правя :).Също така "отпуска" не е точната дума.. по-точно го ПУСКА изведнъж... защото колата рязко намаля скороста си. И Бавария... мисля, че в един от случаите изключих от скорост (за да видя дали ше загасне) и ми загасна ...Също така мисля, че го прави по-често когато съм на 1/5 гориво.(Предполагам, че може и да е "бензиновата помпата", защото като заредя ми го прави по-рядко).В предния си пост споменах, че приятел ми спомена за "Стъпков мотор", но при проблем с него би трябвало да ми губи убороти, а при подаване на газ да няма проблем. :help:
Последна промяна rG_ArkaN на 28 Мар 2009, 14:18, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с ... нз

Мнение от BAVARIA » 28 Мар 2009, 11:26

rG_ArkaN написа:Пичове имам следния проблем ... Когато подавам газ уборототе се качват и колата си набира...обаче понякога се случва докато давам газ изведнъж да спре да набира все едно съм спрял да натискам педала на газ-та, а аз не съм... уборотомера си пада и т.н. все едно съм отпуснал газта.Това трае около 5 сек след което отново започва да работи нормално.Това го прави доста рядко веднъж на 4-5 дена, но започне ли го прави нон стоп през 1 мин в период от 1ч. примерно....Ако някой знае какво може да е или ако му се е случвало ще бъда много благодарен ако драсне 1-2 реда. Приятел ми спомена за стъпков мотор, но ако беше той след като падне на 1 000 уборота щеше да падне на 0 и да загасне.А моя проблем е такъв, че колата започва да се държи все едно съм отпуснал педала на газ-та съвсем същия ефект за около 5-10 сек и се оправя ... плс хелп :)


много не можах да разбера, но да питам като стане така ако изключиш от скорост ще загасне ли

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12844
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 28 Мар 2009, 12:42

:cop:
Редактирай си заглавието на темата, съгласно правилата на форума, то трябва да подсказва съдържанието и.След това си редактирай поста, не вярвам да си чак толкова неграмотен, че да имаш толкова много грешки :!:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 28 Мар 2009, 16:09

ми търси по горивната система за нередности

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Мнение от sobiss » 28 Мар 2009, 16:19

TPS ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3150
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Мнение от ~Мишо~ » 29 Мар 2009, 18:17

sobiss написа:TPS ?

Виж и темите за дебитомерите , мисля че там някой беше казал как се изтривали някъкви патечки вътре и правело така...Това само по спомен , не съм имал проблеми с моя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 17.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е500
Мечтае да кара: SLR

здр

Мнение от Bmw325is » 27 Май 2009, 18:28

аз имах такъв проблем и смених кабелите за свещите и сега не ми ги прави тия проблеми

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook