Талона на колата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 16.11.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36 94
Мечтае да кара: X5

Талона на колата

Мнение от sladkotobeb4e » 19 Авг 2007, 11:44

Здравейте !
Искам да Ви разкажа какво се случи вчера и ако е възможно това какво да направим.


Преди около половин година един приятел си купи Е36 автоматик 93 год. 318i така пише и в талона на колата .
Вчера отидохме да му направят диагностика на двигателя и електрониката, защото едното ел. стъкло не работеше и да видят от какво (за щастие беше че се е зацапала пластинката на копчето). Момчето от сервиза ни попита коя година е колата и с какъв двигател ние му казахме каквото пишеше по документите за да ги въведе в програмата и след малко вика вие сигурни ли сте ,че е 1.8 и приятеля ми извади талона и му го показа , а момчето ни обясни че това не е възможно защото компютъра я е разпознал като 1.6 и че била не с 115 к.с. както ние знаем а с 90к.с. след това се осъмни и в годината и почна да разглежда прозорците , коланите и пепелника и заключи , че и не е 93 а 96 .
Кажете може ли да е възможно това и ако да какво да правим.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Мнение от GEORGIEV » 19 Авг 2007, 11:54

Която и година да е неможе да е 90 коня ;) освен ако не е tds :mhihi:

А иначе кво да правите,караш и тва е кво има да прайш :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 19 Авг 2007, 11:58

Бате, всичко си излиза по vin-а а не по прозорците и коланите, по тях се познава кога са произведени самите части, ами ако са сменяни?

Ето ти един такъв, пишеш последните седем символа от рамата и ще ти каже всичко. Ако не можеш да го отвориш или нещо не става, потърси други има и тук и в чичо "Гоогле"

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 19 Авг 2007, 13:03

интересно що са ви завели на диагностика на двигателя като не е бачкало ел стъклото обаче :)
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 19 Авг 2007, 14:05

Kris е прав. не се занимавай със стъкла, колани и подобни глупости - единствено VIN (Vehicle Identification Number) е меродавен.
А при диагностика могат да излизат други данни само ако е ровено по комютъра на колата (най-често да се бае на километрите) или ако е сменен ЦЕЛИЯ блок с приборите на таблото (километраж, оборотомер и т.н.)
Ако искаш да си сигурен какво точно караш си струва да отидеш в Дару или оторизиран дилър/сервиз и там като я закачат за диагностика ще ти кажат всико (дори и с какви екстри точно е излязла от завода). Техните компютри за диагностика са свързани със сървъра на BMW и тази информация им излиза в реално време. Иначе по VIN-a ти излиза модел, двигател, скоростна кутия, климатик, ляв или десен волан и модификация според пазара (Европа, САЩ, Австралия и т.н.)

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook