Политическа

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа

Мнение от steeN » 19 Юни 2026, 12:57

Не мисля, че някой му е стъпил изобщо. Гумен си е типичния контраиндикатор. Изпаникьорства с Боташ в грешния момент и т.н. Сега явно за да излезем от това ще трябва да подарим магистрала на Турция. Щом сега тръгна да се прави на интересен, значи скоро ще сгъваме цирка на чебурашките... но да видим колко ще ни струва това перчене.
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: Политическа

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2026, 22:16

Колко ли да ни струва...Радев казал на ЕС, че освен патриарха ще трябва да махнат и този съсобственик на Лукойл ли е там, какъв е от списъка със санкции, иначе ще наложи вето. Тоест нов ден, ново искане, почва да прилича на Тръмбачов. Онзи бил вложил много България да има модерна рафинерия. :shock: Говорил даже със Зеленски по темата, както и за някакви дронове.
За патриарх Кирил само да припомня, че едно време когато дойде той тук и ползваше църквата като политически инструмент Радев каза, че е дошъл като патриарх, но си е тръгнал като политик. Ах, как се обръщат нещата. Троянски кон в ЕС, Орбан си тръгна, нашия стана такъв, даже Фицу не плаши с вето. :shock:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 665
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Политическа

Мнение от Exclusive89 » 23 Юни 2026, 13:34

Правителството замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г

https://darik.bg/pravitelstvoto-zamraza ... -4RvNK9Nbc
Сигурно заради кошницата… вече хората ще пазаруват евтинко и няма да имат нужда от повече кинти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Политическа

Мнение от empar » 23 Юни 2026, 15:40

kopeikin.png


Какво прави тоя СТЪЛБ на източното православие и консервативните ценности на избора на нов главен мюфтия, че и на първи ред седнал? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа

Мнение от TNT » 23 Юни 2026, 15:54

Копейките свършват, може да търси турски лири :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Политическа

Мнение от b_u_b_o » 23 Юни 2026, 15:59

Тука не може да му се отрече, че е прав. Мюсюлманите в България не са малко и 35 години са изоставени от останалите партии в ръцете на ДПС. Абсолютно неадекватна политика спрямо тях ги превърна в крепостни селяни на Делян и компания. Явно няма и интерес това да се промени...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70

Re: Политическа

Мнение от Don_Diego » 23 Юни 2026, 16:04

Тамън влизах да пиша, че това си е протокол - пращат покани до политическите партии и дипломатическия корпус. От там нататък вече всеки се преценя дали да ходи.

Реално е прав в мнението си, че въпреки вероизповеданието си те са българи и като такива е редно да бъдат коткани за гласоподаватели от всички политически партии.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Политическа

Мнение от empar » 23 Юни 2026, 16:19

b_u_b_o написа:Мюсюлманите в България не са малко и 35 години са изоставени от останалите партии в ръцете на ДПС. Абсолютно неадекватна политика спрямо тях ги превърна в крепостни селяни на Делян и компания. Явно няма и интерес това да се промени...


Сигурен ли си, че искаш да я играем тая игра на партии и религии, кой на кого е и кой срещу кого е? Босна, фиром и останалите миазми на Югославия не са ли достатъчно добър пример до какво води това?
Религията няма място в политиката, както и обратното.
ДПС е бизнес проект на ДС, не е нито етническа, нито религиозна партия. Даже и партия не бих казал, че е. Намерили са си българските турци за удобен инструмент, на който да създадат първо проблем и после да се явят като спасители. Първо прекръстваме Ахмет на Асен и после му обясняваме как го пазим!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Политическа

Мнение от b_u_b_o » 23 Юни 2026, 16:42

Еми ето ти самия казваш, как са се омешали политика и религия вече. Стигнали сме до там, някакви хора да си мислят, че трябва да гласуват за ДПС защото са мюсюлмани и това си е тяхната партия и с това се изчерпва всичко. Когато останалите ги разпознаят като евентуални гласоподаватели и се опитат да ги прикоткат да гласуват за политики, не за религиозни принадлежности, според мен опасността някой да се възползва от тях както се случи в други балкански страни ще е по-малка, не обратното :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа

Мнение от steeN » 23 Юни 2026, 16:48

Циркаджия. Потъва безславно и затова трябва да генерира медийно внимание.
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Политическа

Мнение от empar » 23 Юни 2026, 16:57

b_u_b_o написа:Еми ето ти самия казваш, как са се омешали политика и религия вече. Стигнали сме до там, някакви хора да си мислят, че трябва да гласуват за ДПС защото са мюсюлмани и това си е тяхната партия и с това се изчерпва всичко. Когато останалите ги разпознаят като евентуални гласоподаватели и се опитат да ги прикоткат да гласуват за политики, не за религиозни принадлежности, според мен опасността някой да се възползва от тях както се случи в други балкански страни ще е по-малка, не обратното :dunno:


В някакъв идеален свят си прав. Останалите партии обаче се опитват да ги прикоткат с изключително долнопробен популизъм, което може да се свърши точно по югославския сценарии, та по-добре да не се пипа там! Дори и след 40 години гнойната рана от възродителния процес си е все така гнойна.
Освен това, българските турци + шепата помаци по Родопите са също толкова умен електорат, колкото и останалото народо-население. Какви политики бе, баце??? Тия неща не работят в България, както е видно от последните парламентарни избори. Бира и кебапчета(евентуално да са агнешки по религиозни причини) да има и всичко е точно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1623
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа

Мнение от Jordana » 23 Юни 2026, 19:37

Още двама дето им спряха хрранилката напускат , Ментата и Добрев се отказват от политиката :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: Политическа

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2026, 8:54

Ти ако мислиш, че масово не ядат домус... :mhihi:
Понеже имам много клиенти от тази религия, доста си дънят свинско, но ти грешиш според мен, точно оставянето им в тази дупка рано или късно ще доведе до конфликт. ДПС може да е създадена от ДС и Доган да си беше агент, но важното е какво се случи после. :idea: Бизнесът си стои, обаче за да се държат във властта се гласува под строй! Карам в подобен регион, познавам втория човек в ДПС към днешна дата, в родното му село абсолютно цялото са ми клиенти, от сервитьор му знам историята, на другите тук присламчени също, някои от ученици още ги знам като съм ги карал всеки ден на училище. В момента нещата са много различни от едно време. Капиталът се присламчи про тях, цели села и общини са техни бастиони(Павел баня дори)въртят си далаверите и ги боли за това как било тръгнало всичко преди 40 години. Пропагандата при тях си върви с пълна сила, но по-умните и не страхливи помаци се усетиха, че само ги използват и не гласуват за ДПС, но са малко или възрастните ги убеждават накрая пак. Турци тука почти няма, мога да споря до безкрай, даже на самите тях съм го обяснявал, че не са много по-различни от македонците и за моя изненада много от тях го разбират и признават, но не смеят да се опълчат срещу възрастните заради вярата защото нали Аллах е велик и така. Даже смолянските помаци, които масово се отказаха от турските си имена и религия са мразени от другите защото за тях те са продали вярата си, а истината всеки може да я разбере с малко четене.
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1623
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа

Мнение от Jordana » 24 Юни 2026, 9:22

Генезиса на това е още от турско - Източна Румелия е гранична на империята територия . Региона е силно размирен и тука са заселвани предимно етноси от османската империя подложени на гонения като алевитите / казълбаши и черкези . Тъй като империята е принудена да държи постоянно силни военни гарнизони в България , много от низамите остават тука след военната им служба . А това са хора събрани от кол и въже от цялата османска империя . И помаците естествено , които са местни . След 1877г турци не са останали много по тия земи щото всичките бягат надолу към цариград..
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Политическа

Мнение от empar » 24 Юни 2026, 10:28

В друга посока забихте, господа! Не правим антропологичен анализ на южна България, макар че е интересна тема и битуват много митове за помаците, за „турците“ и т.н.
В ДПС може много неща да са се променили за толкова години, но тая „основа“, за която говорех по-горе си е все там и много трудно някой ще им я разклати. Останалото, за което говори маверик са бизнес процеси от феодално-селски тип. Властта вътре в „партията“ се смени, присламчват се нови „бизнесчета“, но „основата“ си остава.
Другите партии, понеже са прости, а и електоратът е прост, е много опасно да си играят с религиозни въпроси!

пп. Колко свинско нагъват знам много добре! Леко саркастично беше това с агнешките кебапчета! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook