Имотният пазар
Модератор: Общи модератори
- ildivvy
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1795
- Регистриран на: 10.10.2007
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
- Мечтае да кара: BMW M2
Re: Имотният пазар
Нормално, нали това искат да чуят хората? Когато хората започнат да искат 'реални неща' в 'реални срокове', тогава може да започне да се появява и 'промяна'...
Ex: 96' BMW318ti

Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!
Вече съм фен на Марио Драги!
" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев
Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!
Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!
- zAcK
- Старши Алкохолик

-
- Мнения: 3929
- Регистриран на: 13.03.2006
- Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
- Кара: E60 LCI 535d
- Мечтае да кара: E24 635CSi
- Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D
Re: Имотният пазар
Ша стане дедовия! Както станаха другите неща! Още чакаме съдебна реформа, работещи мерки с войната по пътищата, екобиовеган зони, фалос в гражданските и т.н.
Гледам, станали
Толкова ще стане и това!
Нищо няма да стане, само колегите ще продължат да се надъхват, че идвала промяната...
Колкото стана нещо с такива като тоя, дето го хващат няколко поредни дни без книжка, надрусан и т.н., и това за 30-40 път! Ей толкова ще стане и това
Бла, бла, бла!
Имало промяна, кура ми Яко има! Рецидивист, спират го без книжка, на другия ден пак, ама тоя път и надрусан. Дела, мела, всичко е пародия на пародиите...
Да не говорим, че помиярът вмирисан изтегли 4 милиарда евро, дето ще ги вложат пак в апартаменти, та чакайте си промяна

Гледам, станали
Толкова ще стане и това!
Нищо няма да стане, само колегите ще продължат да се надъхват, че идвала промяната...Колкото стана нещо с такива като тоя, дето го хващат няколко поредни дни без книжка, надрусан и т.н., и това за 30-40 път! Ей толкова ще стане и това
Бла, бла, бла!
Имало промяна, кура ми Яко има! Рецидивист, спират го без книжка, на другия ден пак, ама тоя път и надрусан. Дела, мела, всичко е пародия на пародиите...
Да не говорим, че помиярът вмирисан изтегли 4 милиарда евро, дето ще ги вложат пак в апартаменти, та чакайте си промяна
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти!

E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real

E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real
- Leon
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 10751
- Регистриран на: 16.09.2003
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 328i
Re: Имотният пазар
zAcK написа:Къде ги виждате тия охлаждания и корекции?Аз се оглеждам в някои от желаните локации в София,
положението или нищо не се предлага, или и да има някое, цените са като за Виена![]()
Преди седмица излезе една редова къща на поносима цена, докато се обадя и я бяха капарирали![]()
P.S. Корекции може да има във вади, ливади и в копторите около Студентски, ама на другите места не съм видял нещо да се намаля
Точно така, корекция ще има на кофти имотите, както винаги. Хубавите имоти изчезват бързо и това няма да се промени. И да има пазарлък, ще е "за здраве" и е предварително калкулиран в цената.
Never mistake motion for action...
- TNT
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
Re: Имотният пазар
https://www.youtube.com/watch?v=EOD-XdSn3YY
Много интересен подкаст с много вярни заключения. Буквално имам лични примери или пример с близки, за които важат всички от споменатите сценарии. Включително в единия случай 3 поколения подред се карат за тея имоти с краен резултат - имотите са леш, роднините не си говорят
И всичко започва от разпределия от дядовци/баби. Най-якото пък е имот с 4-8-16 наследника
За тоя 12%, за другия 24% , за третия 8%
Накрая таксите за адвокати и нотариуси повече от стойността на имота.
Много интересен подкаст с много вярни заключения. Буквално имам лични примери или пример с близки, за които важат всички от споменатите сценарии. Включително в единия случай 3 поколения подред се карат за тея имоти с краен резултат - имотите са леш, роднините не си говорят
За тоя 12%, за другия 24% , за третия 8% Re: Имотният пазар
може би е добър момент да се припомни съветът на нашите учители, евреите, че имот не се продава...
- steeN
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 6620
- Регистриран на: 7.04.2004
- Местоположение: CA
- Кара: конете да бягат
- Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...
Re: Имотният пазар
И резултатът от този съвет е стари хора, които живеят в мизерия, занемарени общи части, роднини които не могат да се понасят и т.н.
За всяко нещо си има време и място... вманиачването в някаква материална собственост не води до нищо добро.
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.
- empar
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 347
- Регистриран на: 30.10.2013
- Местоположение: СОФИЯ
- Пол: Мъж
- Кара: 2018 G30 540ix
Re: Имотният пазар
Като ги слушам тия истории и направо се радвам, че съм отебал всичката рода и нищо не чакам от никъде.


- Leon
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 10751
- Регистриран на: 16.09.2003
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 328i
Re: Имотният пазар
В повечето случаи така се получава, за съжаление... Още има мизерстващи баби, които живеят в 2-3 ст. апартаменти на "Аксаков" и "Шишман", на 8 крачки от Парламента. Не се шегувам. А що се отнася до наследството - нагледал съм се на страшни гадости във фамилията от едната страна на родата... първото, което казах на брат ми като почина баща ми беше "ако ще се караме за имоти (не че имаше нещо ценно, ама дълга тема), отиваме да ти прехвърля каквото има и не ме търси повече"...
Never mistake motion for action...
- alekangg
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 70
- Регистриран на: 5.01.2008
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
Re: Имотният пазар
Наистина много често има огромни драми с имотите при наследници.
Аз лично съм виждал и съм се занимавал с години, двуцифрено число.
Има десетки начини да бъдете изгърбени или никога нищо да не получите. И всичко е легално.
Ето пример
Имот готов за строеж 2 дка в град, с няколко собственика, не могат да се разберат години и нищо не се случва.
Накрая единия собственик подарява 1 квадрат идеална част, на трето лице-мутричка.
След това мутричакта става съсобственик и купува още 200кв идеална и следва години дела и нищо.
Накрая става патова ситуация и се взима нещо колкото да не е без хич.
Другия вариант още 10-20гпд седи така
А масово пенсионери каращи на хляб и кисело мляко буквално с години, седящи на 15 градуса зимата, но са в имоти за 200-300к € и никога не биха ги продали за нищо на света! Е това се казва драма, живееш в нещо скъпо, но живееш като клошар и такса са хиляди.
Като умрат се започват драмите, ако са повече от 1-2 наследника.
Аз лично съм виждал и съм се занимавал с години, двуцифрено число.
Има десетки начини да бъдете изгърбени или никога нищо да не получите. И всичко е легално.
Ето пример
Имот готов за строеж 2 дка в град, с няколко собственика, не могат да се разберат години и нищо не се случва.
Накрая единия собственик подарява 1 квадрат идеална част, на трето лице-мутричка.
След това мутричакта става съсобственик и купува още 200кв идеална и следва години дела и нищо.
Накрая става патова ситуация и се взима нещо колкото да не е без хич.
Другия вариант още 10-20гпд седи така
А масово пенсионери каращи на хляб и кисело мляко буквално с години, седящи на 15 градуса зимата, но са в имоти за 200-300к € и никога не биха ги продали за нищо на света! Е това се казва драма, живееш в нещо скъпо, но живееш като клошар и такса са хиляди.
Като умрат се започват драмите, ако са повече от 1-2 наследника.
- barty
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1983
- Регистриран на: 19.03.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: т му се стари БМВ-та
- Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
- Детайли за колата: Skoda oStavia
Re: Имотният пазар
Тази работа с роднинските имоти си е.... мамата.
С брат ми, лека му пръст, седнахме и го питах кои имоти иска. Каза кои иска, а аз точно тези не искамх
шанс....делнахме ги и всеки доволен. Минаха години и той съжаляваше поради някакви причини...но почина и така остана.
В момента се занимавам с други роднински имоти, общо 80 човека...нЕма оправия
С брат ми, лека му пръст, седнахме и го питах кои имоти иска. Каза кои иска, а аз точно тези не искамх
шанс....делнахме ги и всеки доволен. Минаха години и той съжаляваше поради някакви причини...но почина и така остана.В момента се занимавам с други роднински имоти, общо 80 човека...нЕма оправия
- b_u_b_o
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 92
- Регистриран на: 28.09.2015
- Пол: Мъж
- Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8
Re: Имотният пазар
Затова като одъртея всичко ще продам и ще пръсна по гъза си, да не се карат наследниците после... Даже сигурно ще станат по задружни в омразата която ще генерират към мен. 
- drifty
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 271
- Регистриран на: 18.12.2013
- Местоположение: Велико Търново
- Пол: Мъж
- Кара: E39 528i, Simson S51
- Мечтае да кара: Е39 М5
- Детайли за колата: Powered by шпер
Re: Имотният пазар
Нямам и аз желание да споря за имоти. Със сестра ми поне никакви ядове не сме имали по темата. В бъдеще се надявам да си остане така.
Макар че аз претенции за наследство нямам вече, цял живот съм искал само малко подкрепа от страна на родителските тела, но такава в тоя живот няма да получа, та и материална такава вече не желая.
Макар че аз претенции за наследство нямам вече, цял живот съм искал само малко подкрепа от страна на родителските тела, но такава в тоя живот няма да получа, та и материална такава вече не желая.

Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
Аз се оглеждам в някои от желаните локации в София,