Внос от български дилър от Германия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от E.5KOV » 03 Апр 2024, 14:35

От преди 9-10 месеца, сърбите искат да се прави спедиция за автомобила ако е с цолови номера, т.е. събират 260-300€ такса. Качват ти един навлек в колата, най-често униформен (задължително вмирисан), който пътува с теб от входната до изходната граница на Сърбия под предлог, че контролира, да не продадеш колата на сръбска територия. Това е супер неприятно, един път заради таксата, второ да му дишаш миризмите на служителя и трето да му спираш за тоалетна, да пуши и т.н. Не трябва да се прави опит с подкуп, защото на изхода от Сърбия ще ти го изкарат през носа. Румъния с всичките си недостатъци, в момента остава по-приемлива за минаване.
А при покупка от дилър, проблемите и рисковете са сведени до минимум. Дилъра ти изпраща подписан договор с подробно описание на колата, подписва се и му се връща. След това, дилъра казва как да платиш и кога можеш да си получиш колата, като деня за получаване може да е и след 2-3 седмици. Ако някой бърза със сделката е добре още в началото да пита, кога ще е готова колата за предаване. Личен избор е, дали човек ще се разходи да си я докара сам или ще плати на фирма да му я докара на платформа. И двата варианта имат предимства и недостатъци...
А относно гаранцията при нашите дилъри за гаранционни автомобили от внос, не съм имал никакъв проблем, но с уточнението, че става въпрос за Мерцедес. За трети път купувам кола с Junge sterne гаранция и не съм имал никакви въртели при дилъра в София.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Апр 2024, 14:40

Въобще не ми се изреждат възможните тъпотии в Сърбия, зачеркнал съм я за връщане и не ми дреме колко хора ще ми кажат колко лесно са се върнали от там. :mhihi: Да ги хрантутя тия паразити пък абсурд. Народ, който за 4 гуми в багажника може да ти иска подкуп не заслужава да го броиш за подобно минаване като опция.

100% минаване през Надлак/Арад препоръчвам, после до Лугож си пердашиш по магистралата и слизаш към Карансебеш. Особено с топло време е супер и като природа, не се губи чак толкова време, Румъния не е каквото беше. 6-10 час трябва да има нещо непредвидено. Там само каране и с няколко часа сън на големия паркинг край Арад, винетки не купувам нито в Унгария, нито в Румъния. В Унгария може да те проверят само ако влезеш в ония отбивки за почивките, понякога чакат куки на изходите. Аз лично 400 км. Унгария я минавам без спирка. В Австрия задължително винетка, иначе те хваща камерата и те спират. :mhihi:

П.п: Само не изпреварваш на забранено в Румъния. :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TheDriver » 03 Апр 2024, 14:47

Аз си мислех, че и унгарците и румънците имат камери. :ok: Но като цяло имайки предивид цената не бих рискувал така.

При мен забавянето през Румъния беше 7 часа като над 4 часа откарах по границите. :dunno: Ако се уцели по-добър момент вероятно се минава по-бързо. :dunno: Тировете чакаха по 52 часа при Арад :mhihi: на Калафат опашката беше още по-дълга.... и това гориво и часове го плащаме ние....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от alx » 03 Апр 2024, 15:55

не е ли оферта да карате някъде до средизмно и от там фериботчето до гърция? питам- не съм го правил това упражнение с ферибота и не знам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Апр 2024, 18:16

За Германия поне аз не знам някой да минава така. Но може и да има ентусиасти.

TheDriver написа:Аз си мислех, че и унгарците и румънците имат камери. :ok: Но като цяло имайки предивид цената не бих рискувал така.

При мен забавянето през Румъния беше 7 часа като над 4 часа откарах по границите. :dunno: Ако се уцели по-добър момент вероятно се минава по-бързо. :dunno: Тировете чакаха по 52 часа при Арад :mhihi: на Калафат опашката беше още по-дълга.... и това гориво и часове го плащаме ние....

Значи там до Арад е възможно като минаваш по царския път(магистралата)но много рядко се случва. Има врътка ако искаш да и сигурен, че няма да чакаш. Малко преди да наближиш границата за новия пункт, който се води Надлак 2, има път да си свиеш за Надлак 1 и там чакане няма защото почти никой не минава. Не го ползвах аз почти никога защото и на новия минавах сравнително бързо, но си е опция както казах ако искаш да си сигурен в липсата на опашка.
Тоя новият го пуснаха 2020-та ли беше, забравих вече, но малко след като взеха да си правят по-сериозно магистралата, преди това бяха големи задръствания по стария и пътя до него. Сега е рай в общия случай. Още един бонус като минеш през Румъния е, че на влизане в Унгария(или излизане от нея)може да видиш сърничките край пътя. :ok:

Иначе за тия винетки да, бяха някакви смлени цени, но аз като тръгнех през деня и знам, че ще стигна вечерта в Унгария, никакъв шанс да взема винетка. Дори не знам дали вземат в евро :mhihi: ама по бензиностанциите им тогава имаше някакви драми, удряха сериозно в цената и съм ги зачеркнал почти колкото Сърбия. Обикновено пълня в Австрия там на 1-2 места възможни като слезна от магистралата на Джета, че иначе много разлика в цената :mhihi: и после пак във Видин. В Румъния никой не те спира ако не направиш нещо. А като направих винетка не ми търсиха. :mhihi: В Чехия исках да си купя истинска винетка, ама наистина исках, влизам, те хиляда тъпотии бяха когато трябваше да се минава с камионче, беше през някакъв сайт само, после с кола реших, че няма да си го причинявам пак и отново без винетки си карах всеки път като минавах по тоя път, през Словакия не помня купувах ли.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от nickstorm » 03 Апр 2024, 22:58

TheDriver написа:
- Съдействие от продавача за прехвърлянето в техния КАТ - "Зустеле"



"Цущеле" се чете, на зустеле няма да отреагират :D
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook