Джанти за Ф21

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.12.2015

Джанти за Ф21

Мнение от Lekootkachen » 15 Апр 2020, 15:10

Здравейте притежател съм на Ф21 М в момента и съм със 18цола. Доста твърдо вози решил съм заедно с летните гуми да взема и 17цола джанти. Така сега идва моментът в който ви казвам най-откровено , че не разбирам абсолютно нищо от джанти гуми.. ако мога да ви помоля като на идиот да ми обясните какви джанти трябва да търся както и гуми (летни). Искам джантите и гуми да са оригинални или не на бмв , но хубави. много ще съм благодарен за вашата помощ! Лек ден.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Джанти за Ф21

Мнение от vld » 15 Апр 2020, 16:16

Lekootkachen написа:Здравейте притежател съм на Ф21 М в момента и съм със 18цола. Доста твърдо вози решил съм заедно с летните гуми да взема и 17цола джанти. Така сега идва моментът в който ви казвам най-откровено , че не разбирам абсолютно нищо от джанти гуми.. ако мога да ви помоля като на идиот да ми обясните какви джанти трябва да търся както и гуми (летни). Искам джантите и гуми да са оригинални или не на бмв , но хубави. много ще съм благодарен за вашата помощ! Лек ден.

Колега няма кой знае какво за разбиране, важно е да знаеш офсета на джантите, тоест параметъра "ЕТ" на оригиналните БМВ джанти е изписан "IS" за Ф20 това е около 35-40, централен отвор 72.6 и широчина от 7.5 до 8.5J
Тук можеш да видиш какви са оригиналните модели за твоята кола: http://www.bmwstylewheels.com/1/F20
Общо взето всичко от първа и трета серия става, като джантите от 3-та серия ще седят една идея по изнесени.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Sersheim-Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW F21 M

Re: Джанти за Ф21

Мнение от bmw316ti » 18 Апр 2020, 16:37

Колега здравей,имам го същото,каквито и да му сложеш си е каруца :mhihi: .Тази зима го пробвах със 17/45/215 има една идея по меко возене.Миналата зима беше с 18/45/245 отзад и 18/45/225 отпред бяха с ЕТ30 отпред добре стояха но отзад около един сантиметър на вън,като возия същата работа.Иначе си 5/120 доста модели джанти стават.За гумите едните са Пирели Сото Зеро не съм много доволен,другите Клебер биват това е за зимни.За летни още съм с оригиналните Бриждстоун и те биватНо избора си е лично твой,Успех :lol:

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook