Въпрос за DPF стойности за пепел и сажди и принудителна реге
Модератор: Технически модератори
2 мнения
• Страница 1 от 1
Въпрос за DPF стойности за пепел и сажди и принудителна реге
Трябва ли се пусне принудително регенерация при тези стойности: soot mass:1,91 и ash mass:75,919998 , преди два месеца имах проблем с запушен dpf и загуба на мощност поради каране само в градски условия, но с добавка и малко извънградско се отпуши и изчезнаха грешките за dpf и угасна и лампата на таблото. Ще намали ли принудителната регенерация количество на пепелта, саждите са малко според мен?
- nikola59
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 745
- Регистриран на: 7.10.2012
- Пол: Мъж
- Кара: E90 LCI 320D xDrive
- Детайли за колата: N47/184 Hp
Re: Въпрос за DPF стойности за пепел и сажди и принудителна
Tpuk написа:Трябва ли се пусне принудително регенерация при тези стойности: soot mass:1,91 и ash mass:75,919998 , преди два месеца имах проблем с запушен dpf и загуба на мощност поради каране само в градски условия, но с добавка и малко извънградско се отпуши и изчезнаха грешките за dpf и угасна и лампата на таблото. Ще намали ли принудителната регенерация количество на пепелта, саждите са малко според мен?
Не, няма да ти ги намали. Следи си го регулярно и помисли за почистване на DPF-а. Доста е голяма стойността. В ISTA какво пише относно оставащите километри за този DPF? Саждите са добре, но зависи как нарастват до следващата регенерация.
2 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани