Вярвате ли в извънземни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Съществуват ли извънземни?

Да
143
87%
Не
8
5%
Не мога да преценя
13
8%
 
Общо гласове : 164
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Wolf4 » 23 Авг 2013, 22:44

thewhitestig написа:Вълчо, това магия ли е? ...


Вече предположих, че се бориш с матурите, не ме карай насила да правя други предположения. А, да... и престани с евтините постове и линкчетата към тривиални "открития" и "велики" учени, които адресираш до мен. Просто си пиши, а аз ще те прескачам. Става ли така?

Благодаря.
Are you M enough...?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от thewhitestig » 23 Авг 2013, 23:39

_galio_ написа:Погледът ти е, ако ми позволиш, наивистичен. Ти дори не допускаш, че настоящият резултат на каквото и да е събитие може да не плод на случайност, да е планиран и насочван.

Парите се ползват за медиатор, но са средство за натрупване на благосъстояние. Пример с опозиция на бартера - ако сменим круша за ябълка, след консумация и двете престават да съществуват. Ако сменим пари за ябълка, ябълката си заминава, но парите остават. Среу тези пари какво стои? Парите са кухи и служат единствено за придобиване на средства за производство и ресурси. И да се предполага, че системата не е замислена такава, ами "то така се е получило" е ... ами доста наивно.


Съжалявам, но тази концепция, че всичко е толкова планирано още от началото ми се струва доста нереалистична. Също така разбрах че познанията ти по икономика са доста слаби. Парите са медиум за размяна на стоки и услуги. Сами по себе си те нямат никаква стойност. От златото можеш да си направиш зъб примерно, но с банкнота можеш само да си избършеш гъза. Стойност им придаваме ние хората защото ги обменяме. Стойност има всяко едно нещо което е от полза, парите представляват стойността на тези неща вместо тях, за да няма нужда да разменяме 2 крави за кон или 3 кокошки за петел. Така лесно обменяме продукти и услуги. Преди хората са боравили със злато, сега боравим с банкноти защото се носят по лесно.

_galio_ написа:Пример с опозиция на бартера - ако сменим круша за ябълка, след консумация и двете престават да съществуват.

Грешка. В природата нищо не изчезва ей така. Просто преминава от една форма в друга. Следващата форма на ябълката и крушата отива в почвата, където растат още ябълкови и крушови дръвчета.

Wolf4 написа:Вече предположих, че се бориш с матурите, не ме карай насила да правя други предположения. А, да... и престани с евтините постове и линкчетата към тривиални "открития" и "велики" учени, които адресираш до мен. Просто си пиши, а аз ще те прескачам. Става ли така?

Благодаря.

Дотук разбрах, че съм в гимназист който хал хабер си няма от науката за която говори. Хммм... силни думи за човек който прави доста луди твърдения без да се аргументира. Нещата стоят така и така и ние сме длъжни да ти повярваме? Защо? Аз предоставих много точна информация за нещата които говорих. Ти само си говориш ала бала. Пък нека съм заблуден и подчинен на системата. :lol: Нямам проблем с това да ме прескачаш. Като не можеш да се аргументираш, остава варианта просто да замълчиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Сондьора » 24 Авг 2013, 0:00

За кво изобщо замесвате физиката в тая тема, която е за живот....все още не са измислили формула и за тва тия ... :mhihi:

Руснаците са доказали, че на земята живеят бактерии, както при много минус (езерото Восток), така и на много топло Колския, при условия където уж не би трябвало да има живот :mhihi:

При руските космически експерименти, видове бактерии и "животно" оцеляват..в открит космос :mhihi:

п.п Американците...те в тия експерименти нямат много напредък, ама са доказали наличие на фосили (те се тва намират), тип тръбички, в габро на 3 млрд. години (от окенското дъно, не от марс) - демек лава и са си плували там, ама са усетили студа и са се скрили на топло... :mhihi:

п.п. Та в тоя ред на мисли...Земята е на 4-5 млрд години, живот има около 3 млрд. А вселената е на около 13-15 млрд..( тва според физиците с техните прострнства, щото тука малко ми бягат:" може ина 50 млрд, ма може и на 30 млрд, ма 13 щото разширение на пространствата, разбираш ли")....та както и да е ние сме на има няма 120К години (хората) та заеби да няма други.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1617
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Jordana » 24 Авг 2013, 8:06

Парите се ползват за медиатор, но са средство за натрупване на благосъстояние. Пример с опозиция на бартера - ако сменим круша за ябълка, след консумация и двете престават да съществуват. Ако сменим пари за ябълка, ябълката си заминава, но парите остават. Срещу тези пари какво стои? Парите са кухи и служат единствено за придобиване на средства за производство и ресурси. И да се предполага, че системата не е замислена такава, ами "то така се е получило" е ... ами доста наивно.

Да така е ! Парите също са стока .Както и златото и всичко друго ценно.Но понеже 99.9% от населението ги възприема /парите/ като чистта еманация на благата които получават няма начин тая система да се разруши или да донесе вреди на тези които държат средствата за производство.Алчноста за трупане на още и още и обсебване на власта е движеща сила на прогреса на човечеството.Така е откак съществува общество от индивиди.Имаше едни дето искаха всички да са равни пък да получават колкото им е кеф ама не става - грешката е генетична и заложена в собствените ни глави.
По същество универсалната разменна стойност на парите няма аналог. Проблема е че във световен мащаб тая система е опорочена заради свръх печатането на пари без стойност - тоест срещу тях няма произведено нищо нямат покритие .В отделните страни фалита на такава парична система неминуемо се случва на определен период - деноминация и всичко се завърта наново до следващия срив.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от _galio_ » 24 Авг 2013, 13:19

thewhitestig написа: Преди хората са боравили със злато, сега боравим с банкноти защото се носят по лесно.


Да оставим настрана другото. Знаеш, вече има безналични плащания, както и тенденция да се премине изцяло на такива.

Това се прави защото:

1) Банкерите са прекрасни хора, които мислят единствено как да бъдат от полза на обществото, улеснявайки прехвърлянето на средства.

2) Банкерите лобират пред правителствата, за да бъдат ползвани услугите им дори при ситуации, в които е нерационално и ненужно това да се случва.

3) Правителствата искат да имат възможност да ползват тотален мониторинг на поверените им държави.

4) заедно 2) и 3)

Пак ти казвам, че логиката "ми то така се е получило" е детска и не върви да се ползва от човек с претенции, каквито явно имаш.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Авг 2013, 13:34

Като стана дума за злато, в Космоса то е в изобилие. Тръгне ли човек ада пътува свободно, то това ще бъде срива на паричната система. Но предполагайки, че това първи ще го направят от НАСА, то най-вероятно чичо Сам пак ще има бол пари и толкова. Дори в нашата Слънчева система блика от злато, за Галактиката да не говорим.
In God we trust, all others we track.
http://bitcoindeaths.com
I feel the need, the need for speed.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от doomy525 » 24 Авг 2013, 13:39

За свободното разхождане и прибиране на злато съм склонен да мисля, че е направено много отдавна от хора с голям капитал.. :mhihi: :lol:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от thewhitestig » 24 Авг 2013, 13:58

BMW Power ACM написа:Като стана дума за злато, в Космоса то е в изобилие.


Мани го златото. Трябва ни петрол. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1617
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Jordana » 24 Авг 2013, 14:07

Сега да не се окаже че в космоса бъка и от петрол ?
Космик джендер -бендер златна мина на марс ? Кюриосити е дълбачка за моноатомно злато :idea:
Даже държавните банки вече разпродават гадното старо конвенционално злато за да го сменят с новото моноатомно злато - разбирай философски камък.Нищо че не съществува и е невъзможно да съществува такова нещо - важното е да вярва човек че е възможно.
Последна промяна Jordana на 24 Авг 2013, 14:14, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Авг 2013, 14:07

Тесла вече решиха този проблем, просто нямаме нужда от петрол. :mhihi: Само където трябва някой да махне влиянието на петролните компании и ще спрат да пречат на електрическите автомобили. Ако беше така, то още от 80-те щяхме да сме на ток, а петрола щеше да е 20 пъти по-евтин. :mhihi:
Ама да не изкривяваме сега толкова темата.
Днес пак гледах предаване за теорията как луната се е пръкнала след като се е ударила в Земята преди някой друг милиард години и остатъка от новодошлото небесно тяло е останало привлечено от нашата планета. та тогава Луната е била доста близко до Земята и е имало много по-големи вълни, приливи, отливи, катаклизми и т.н. Смятало се, че тогава е била само на около 17 000 км. от нас. :shock: От тогава се отдръпва всеки ден като не се знае докога ще се задържи да обикаля около нас.
Някой има ли идея без Луната какво ще е положението на Земята?
In God we trust, all others we track.
http://bitcoindeaths.com
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1617
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Jordana » 24 Авг 2013, 14:18

Върколаците ще загинат първи :mhihi: няма да има на какво да вият ?
Ако някой се интересува повече за луната и въздействието и върху земята ето тука..Всъщност притеснение няма защото следващите 17млн години ще имаме луна.
http://vbox7.com/play:1db1c595
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от thewhitestig » 24 Авг 2013, 14:36

Jordana написа:Сега да не се окаже че в космоса бъка и от петрол ?


Ами за съжаление не. Петролът се образува от мъртав органичен живот в продължение на милиони години. Досега живот на други планети не е открит, следователно е слабо вероятно да има петрол. Метан обаче има на Титан (спътник на Сатурн) и в кометите.

BMW Power ACM написа:Тесла вече решиха този проблем, просто нямаме нужда от петрол. :mhihi: Само където трябва някой да махне влиянието на петролните компании и ще спрат да пречат на електрическите автомобили. Ако беше така, то още от 80-те щяхме да сме на ток, а петрола щеше да е 20 пъти по-евтин. :mhihi:


Да бе много ясно и аз се кефя на електрическите автомобили, особенно заради това че не замърсяват въздуха в големите градове. Но от петролни продукти се прави почти всичко което в момента стои около теб. Пластмаси, бои, найлонови пликчета... даже в една автомобилна гума се съдържат 26 литра петрол. Ние пак може да си ползваме електромобили, но причините не са за да спасим природата. Само 14% от въглеродния диоксид идва от транспорта (коли, камиони, влакове, самолети). Слънчевите панели и вятърните турбини ще облекчат зависимостта ни от въглища и природен газ, някой ден се надявам изцяло да ги заместят, но това няма да реши проблемите със зависимостта на индустриалната ни цивилизация към петрол. Когато свърши петрола цивилизацията ни такава каквато я познаваме ще се разпадне. Казваш чао на смартфона, компютъра, телевизора, автомобила, масовата продукция, даже на тропичните плодове в супермаркета. За щастие петрола няма да свърши докато ние сме живи. Тежко им горко обаче на бъдещите поколения.
Последна промяна thewhitestig на 24 Авг 2013, 16:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1617
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Jordana » 24 Авг 2013, 14:58

Всичко което сега се произвежда от петрол може да се произведе от не петролни суровини. Например от метан /природен газ/ Малко по скъпо излиза но си е възможно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от Wolf4 » 24 Авг 2013, 15:26

_galio_ написа: ...

1) Банкерите са прекрасни хора, ...
[/quote]

Сигурен съм, че ще ти е интересно да научиш защо Германия изтегля целия си златен резерв от ФЕД и защо тези "мили" хора не желаят да изпълнят нареждането на ГЦБ. Следващият логичен въпрос е какво се е случило със златото, което липсва физически от трезорите на ФЕД. И това са събития, които се развиват в настоящия момент пред погледа на централните банки на всички развити държави. Защо има медийно затъмнение, мисля, че не е тайна...
Are you M enough...?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Вярвате ли в извънземни?

Мнение от thewhitestig » 24 Авг 2013, 16:00

Jordana написа:Всичко което сега се произвежда от петрол може да се произведе от не петролни суровини. Например от метан /природен газ/ Малко по скъпо излиза но си е възможно .


:roll: Дали? Може ли малко повече информация?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Моджо

Последни теми
Facebook