eeprom KI

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

eeprom KI

Мнение от @2bar » 09 Мар 2013, 13:35

Това съобщението, което ми излезе на дисплея преди няколко дена. Като цяло всичко си работи (или поне не съм забелязал нещо нередно). Четено с програма имаше и нещо допълнително (от сорта на невалидна област или нещо подобно, предполагам, че става въпрос за област от eeprom).

Интересно ми е, за какво горе - долу да се подготвям?

По английскоговорящите форуми обикновено казват, че е табло (бъг или самото табло). По немскоговорящите форуми обикновено го свързват с напрежението на генератора и дефект по зареждането.

При мен съм по - склонен да вярвам, че е дефект по зареждането, макар и в момента да не е изразен. (имам известни колебания на зарядното напрежение, мерено от скритото меню на таблото, до колкото може да се вярва на таблото).

Допълнителни неща, слагани по колата няма, а дори и да имаше предполагам, че трябваше да ми излезне това съобщение много по - рано (колата я имам от прибл. 6м). Карам около 50км на ден, т.е. време достатъчно да се зареди акум.

Някой имал ли е това съобщение и какъв е бил проблемът?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: eeprom KI

Мнение от sparky01 » 09 Мар 2013, 18:16

На мен ми се появи преди 2 години, изгасих колата, пак я запалих и оттогава нищо. Всичко си работи нормално.
mad_presley написа:Означава, че таблото не се свързва с някой от модулите. Това се случва при смяна на някой модул по колата или при смяна на самото табло, без да се кодира за колата.
Също така, може да означава, че самото табло умира, но това е в краен случай. Та в този ред на мисли, започни с това, какво е сменяно по колата и тогава да се мисли от къде е тази грешка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: eeprom KI

Мнение от @2bar » 09 Мар 2013, 18:26

Да, точно това мнение на mad_presley излезна с търсачката, но общо взето не ми помага кой знае колко. Дори и някой да е сменял нещо е било преди мен и преди половин год. Не ми се вярва, ако съобщението е вследствие на някаква смяна на модул или нещо подобно да излезне чак след половин година. Макар, че знае ли човек...

Освен да се кара и наблюдава, май друго не ми остава. Макар, че все пак ще закача един нормален волтметър, защото това мерене на напрежението с таблото ми е малко съмнително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: eeprom KI

Мнение от PeReZ » 10 Мар 2013, 0:01

Означава, че ЕЕПРОМ чипа на някой модул е тръгнал да дава фира.
Най-често, поне според моя опит - табло.

Едно ново прекодиране и ако не се оправи, аз залагам на смяна на еепром на таблото.
С годините и ежедневните презаписи върху чипа, рано или късно се появява проблем.

Ето едната версия на решението, което лесно може да се пробва, но ще сработи само ако чипа не е физически развален:
http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f15 ... ndex2.html

Постоянно ли стои надписа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: eeprom KI

Мнение от cod-cdbp » 10 Мар 2013, 7:29

Кодинга си отива, тоя филм съм го гледал и още го гледам на моята кола, вярно доста по-възрастна но идеята е същата.
Можеш да го свалиш и да му направиш копие на нов чип. ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: eeprom KI

Мнение от @2bar » 10 Мар 2013, 11:07

@PeReZ,
съобщението изчезна след като запалих и от тогава (3 дена) не се е появявало. Но ми е ясно, че рано или късно пак ще се появи и сигурно ще има и други последствия. Та затова и ми е интересно, за какво горе - долу да се подготвям. За мен си е 100% eeprom на таблото, защото после като четох за грешки, грешката беше записана и в таблото, а от друга страна KI го превеждам като Kombiinstrument.

@cod-cdbp,
не съм на ясно, как стоят нещата при е39. Дали има изобщо има кодинг?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: eeprom KI

Мнение от PeReZ » 10 Мар 2013, 11:22

Има, кодинг.
Колега, щом е изчезнало значи може да не се появи пак скоро, но появи ли се пак - ще му пуснем едно ново кодиране.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook