навигация с мобилен телефон

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 04 Юни 2006, 22:10

а на Покет ПС-то няма ли нужда от ГПС модул пак :?:
Изображение

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 04 Юни 2006, 22:20

SuPeR_FLY написа:а на Покет ПС-то няма ли нужда от ГПС модул пак :?:

разбира се ... или е вграден, или си купуваш SD GPS Карта, или с кабелче се връзва или през Bluetooth

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: Пловдив
Кара: Е60 LCI 530 xd MT

Мнение от sikar » 04 Юни 2006, 22:50

Това което съм снимал е OziExplorer-най пълната карта на БГ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 04 Юни 2006, 23:04

Я кажете някой софтуер за Sony Ericsson P910.
За тези програми плаща ли се нещо?

P.S. И да има карти на България де ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 5.07.2005
Местоположение: над чертежите...

Мнение от Manoff » 06 Юни 2006, 1:00

PLS верно кажете как да ще стане за P910. Без GPS приемник няма да стане , това ясно , от каде да си купиме , читъв но не много скъп и коя програма да използване и от каде да си свалиме картиии :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Fking » 06 Юни 2006, 1:12

стойка (car mount)
http://gsm4you.com/shop/Ñòîéêà-pocket-p-478.html


GPS receivers
http://gsm4you.com/shop/gps-Ïðèåìíèöè-c-62.html


има и по-евтини варианти, но тези намерих за сега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 06 Юни 2006, 1:31

ТомТом е навигационна система, която предлага карта на България. Съответно се предполага, че като всяка една пълноценна навигационна система, ще е в състояние да те навигира от някъде го някъде. Да, ама не. Картата на изт. европа е пожелателна и дигитализирана от сателит. Може би в София да е по - точна, но в Пловдив е плачевна, в Пазарджик вече никаква я няма.

Правя уточнение, че ТомТом си е пълноценен софтуер и въпреки, че е с по - непълни карти от Route66 в Европа не отстъпва по нищо на най - скъпите навигационни системи. Надявам се в скоро време, картата на България да се детайлизира и да стане използваема.

SmartCom или MapView са алтернатива за визуализация за момента, но не стават за навигация (освен на офроуд може би, на карта подготвена с Ози например).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 5.07.2005
Местоположение: над чертежите...

Мнение от Manoff » 06 Юни 2006, 20:24

ЕВРИКААА !!! Намерих оптимално качествения вариант !!! Купуваш си една Motorola A925 която е с вграден GPS за 250 - 470 лв. , слагаш ТОМТОМ или квото там искаш и си свиркаш . Много по-добре е , защото можеш да я махаш по всяко време , да си го използваш като телефон в колата и т.н. , а и вечер не ти седи в колата , за да дразни наркоманчетата 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.07.2004
Местоположение: София

Мнение от sith » 07 Юни 2006, 1:39

вижте това: http://www.naviteq.net
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от kenguru » 07 Юни 2006, 22:26

хей приятел, а по твоя въпрос, наистина nav4all също е опция. оба4е зависи за какво ти трябва. ако ще е за лично ползване, а не за работа, всичко е наред. има много добра карта за софия и половин за варна и пловдив. а пък точно защото е още безплатен, значи, че са в пробен период и са с тенденцията да се разширят. иначе всички останали опции вече колегите са ти ги казали.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.05.2006

Мнение от shiner » 08 Юни 2006, 22:25

manoff, много интересни идеи даваш. а кенгуру, радвам се , че ти се отзова на въпроса ми. сега имам доста възможности за избор. ще трябва да помисля.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.06.2006

Мнение от world » 21 Юни 2006, 23:32

приятел, колко място заема nav4all на телефона ти? и по принцип колко интернет харчи например градско?

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: София

Мнение от Burton » 22 Юни 2006, 11:45

world написа:приятел, колко място заема nav4all на телефона ти? и по принцип колко интернет харчи например градско?


А извънградско? :mhihi:
Вече е казано, че gps ресивъра приема сигнали на сателити, които си излъчват нонстоп и са навсякъде. Тоест безплатно, щото не може да се разбере кой го приема. Плаща се ако ти искаш да излъчваш сигнал, ане да приемаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Мнение от videlov » 22 Юни 2006, 11:49

CheGevara написа:като гледам това не е на ТОМТОМ софтуера .... ама нали аз съм с такъв, да те помоля да ми дадеш карта за БГ !? :help:


сигурно е това .. но казват че не е добре калибрирана ..
http://www.arenabg.com/details.php?id=4742

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.05.2006

Мнение от shiner » 23 Юни 2006, 1:01

А извънградско? :mhihi:
Вече е казано, че gps ресивъра приема сигнали на сателити, които си излъчват нонстоп и са навсякъде. Тоест безплатно, щото не може да се разбере кой го приема. Плаща се ако ти искаш да излъчваш сигнал, ане да приемаш![/quote]

За употребата на гпс приемника си прав - наистина употребата на сателитите е безплатна. ОБАЧЕ - това, което улавя приемника nav4all го препраща като посоки на къде да се движиш, чрез интернет. и употребата му вече не е безплатна. за това човека пита, колко Гб ориентировачно харчи обикновено.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Petrolhead

Последни теми
Facebook