Датчик -проблем

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: popovo
Пол: Мъж

Датчик -проблем

Мнение от ivanov_tds » 16 Окт 2011, 16:40

Здравей те колеги искам да попитам дали може от тозо датчик на снимката колата да забива както върви и като превключа на по-малка предавка и оборотите на двигателя се вдиднат принудително и се отпушва и си тръгва нормално но след известно време пак го прави тоя номер да забие и да не иска да върви. на диагностиката показва грешка в този датчик. мерси предварително за помоща.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна ivanov_tds на 18 Окт 2011, 19:50, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: popovo
Пол: Мъж

Re: Датчик температура на въздуха-проблем

Мнение от ivanov_tds » 16 Окт 2011, 17:39

Колата е 318 ТДС 97 година.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 28.06.2010
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: е36 323i coupe 98'
Мечтае да кара: e36 ///M3 evo GT
Детайли за колата: Avusblau Metallic

Re: Датчик температура на въздуха-проблем

Мнение от ZLATIST » 17 Окт 2011, 23:03

Ами щом и на диагностиката ти дава грешка сигурно е от него :dunno: нали компа от него черпи информация за горивната смес.
ПП:Както си задал темата излиза,че имаш проблем с датчика за външната температура :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Го на Ракйя
Мечтае да кара: на ракия и да си разреждам с вода или бърза HONDA

Re: Датчик температура на въздуха-проблем

Мнение от em1l » 18 Окт 2011, 12:26

Колега като си купих колата си я карах 2 месеца и се качих в друго 318тдс.След като го карах мислех че е чипосано :mhihi: . Вървеше 2 пъти повече от мойта.Направих диагностика при VRPerformance каза ми че датчика е изгорял или са се окасили кабелите и колата ми работи в авариен режим.След оправата на датчика колата ми тръгна да върви и да се чува и турбото даже.Преди това не го бях чувал като надува.Та виж си оправи датчика.И може да не е от датчика а някаде по инсталацията да са се прекъснали кабелите.
Успех

ПП Този датчик мисля че следи температурата на нагнетения въздух мисля :!: .Оправи си заглавието че не се разбира какъф ти е проблема.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: popovo
Пол: Мъж

Re: Датчик температура на въздуха-проблем

Мнение от ivanov_tds » 18 Окт 2011, 19:48

на диагностиката ми казаха че на 13 и 20 крак на компа да замеря кабелите да ама само единия е на компа другия е на буксите до бушонерта и разпилях цялата инсталация докато ги открия каде са но кабелите се оказаха здрави, а датчика на омове показа някакви стоиности
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Датчик -проблем

Мнение от BaHka » 18 Окт 2011, 20:43

А сигурни ли сте, че има проблем в този датчик или тази грешка е стара и да си седи там от преди например. На живи данни какви стойности дава този датчик?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Датчик -проблем

Мнение от Nasko_325TD » 19 Окт 2011, 0:03

Пич мери кабелите.После вземи се смени датчика не е милиони около 50 лв е от оригинален дилър.А мисля,че мове да се намери и за доста по-малко пари!
И да наистина колата,не върви без него!!! :yes:
Най-простия пример.Слез откачи го,арай.После закачи въпросния датчик и вив дали има разлика,ако не сменяй. :yes:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook