Прегазен пешеходец на бул.В.Левси и Дондуков.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 07 Юни 2008, 19:18

Не, то проблема е че всеки си има камабнария.
Знаеш ли къде проблема, аз щ ти го формулирам много ясно.
Има и пешеходци, които пресичат нормално.
И, естествено, шофьори които карат добре.

НЯМА КОЛЕГИАЛНОСТ МЕЖДУ ДВАМАТА.
Няма... От шофьор към шофьор и от пешеходец към пешеходец я има, но не и помежду им, изключенията са почти невероятно малко.
И, ВТОРО, ПЕШЕХОДЕЦЪТ НЯМА УСЕЩАНЕТО ЗА ОТГОВОРНОСТ.
Безспорно, пак с много малки изключения.

Днес, пред очите ми заради един чук стана катастрофа, в която и той без малко не загина.
Прескочи преградата на същият скоростен трилентов път, за който споменах в предния пост(вероятно станал повод Владо да се опитва да изглежда духовит) и се юрна да пресича трилентовото платно. Където няма какво да прави. Нали Владо? Или мислиш, че оградата е продължение на тротоара за прескачане?
Още обаче в първата лента беше засечен от кола, която наби спирачки. Оня замръзна, колата спря с доста висока скорост за ндва метра от него...
За дколата обаче имаше бус, който не успя да спре толкова бързо.
И изплющя колата отзад.
Тя се премести още някой метър напред, като без малко не удари да убие изобретателният пешеходец, макар и не, как да се изразя, "на собствен ход".
Пешеходецът допресече и бързо си тръгна, а двамата останаха да чакат КАТ.
Резултат: На леката кола бронята счупена, задният капак вкаран навътре, двата калника сгънати от ударната сила и ако се съди по щетите, определено е поддало и още нещо, изхвърчали и счупени й бяха стоповете... И друга радост, а на буса - предната решетка със сигурност, не знаем за радиатора, некой капеше.
Мисля, че трябваше да го настигнат и да го набият.

Вие как мислите? И те можеше да загинат, и него да смачкат.

Ама аз искам много от него, нали? Да се огледа, да помисли и да пресече правилно.
Докато пешеходците ходят неправилно, ще се качват на колите и ще карат и неправилно. Така мисля аз. Нема кво да ги делим на пешеходци, туристи и културисти... Те пак са си същите маймуни.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 07 Юни 2008, 19:35

D3BEP написа:Вие как мислите? И те можеше да загинат, и него да смачкат.
и после той да звънне и да дойдат други да набият тях и да стане кат ф ковбойските филми ено яко меле :lol: :lol: Не е ли по добре да си го треснат с една дебела глоба 150-200 и кусур BGN ? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 07 Юни 2008, 19:45

Ами аз за това приказвам ,ама пешеходците се сърдят :mhihi: :mhihi: :mhihi: Само като кораво им бръкнат в джоба, ще се появи и ЧУВСТВОТО ЗА ОТГОВОРНОСТ. Боят е наказание, в което печели по - силният, не правият.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 07 Юни 2008, 23:29

D3BEP написа:...
Е. вчера влизам с ляв от голям, трилентов път в локална уличка на скорост, зер пътят е много натоварен и в уличаката три пешлемета, и едното като ме видя, хукна да пресича, двете останаха. Спирачки... Добре, че светофара беше спрял тея отдясно. И че нямаше никой зад мен. И ако го ударим кво прайм, аз ли съм виновен?


...не само аз, ами и който и да е да ти се изпречи на пътя, става духовит, тоест дух един вид... ако не можеш да си отговориш на горния въпрос, си опасен за доста хора, а и за себе си... айде поздрави, да я заключва някой, че не ми се спори с магданоз... :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 08 Юни 2008, 10:48

Приятел, не само че си прав да се радваш че не си ми съгражданин, но и аз те моля: не ми ставай съгражданин.
Имаме достатъчно охлюви и отровни паяци.
Казвам ти го не за те обидя а защото това са зверовете за които се сещам, които имат вместо очи антенки.
С едното да гледат назад и надясно, с ругото напред и наляво.

Чакай да направя пак описание на ситуацията, че аз взех да не съм сигурен караш ли ти въобще кола. Караш ли приятел? Или само я украсяваш.
Трлентов двупосочен път с мантинела, общо 6 ленти в двете посоки.
Предприемам ляв завой, за да влеза в пресечка. Да сотавим вдимостта на завоя, но зад мен завиват в тази пресечка и други коли.
А през насрещното, отдясно в което влизаме към нас се носят сума коли, пуснат от светофар, със средна скорост примерно 80 км. в час.
Да оставим настрана видмостта и това че улицата в която влизаме е тясна.
На завоя имаше пешеходна маркировка от ДВЕ УСПОРЕДНИ ПРЕКЪСНАТИ ЖЪЛТИ ЛИНИИ.
Знаеш ли какво означава тази маркировка приятелю?
Или се нуждаеш от опреснителен курс?

Но и зебра да беше там, ситуацията е следната: в положението което се намирам съм застрашен отзад при почти нулева видимост, и от дясно при добра видимост но висока скорост.
И отпреде ми три пешелемета на 15 години.
Като ме видяха, се спряха, И аз като ги видях, че няма да минават, подадох газ за да мина, да могат и те да минат после.
И в следващият момент последното от редицата хуква пред колата да пресече. Нали е мъж?
Да ни си бил ти?
Ясно, че ако бях го смлял, мене щеха да изкарат виновен.
Но много се взхищавам на такива като теб приятелю, които като паяците гледат едновременно в осем посоки и имат пълен контрол и изчислене на ситуацията.
Дано ти не попаднеш в такава, защото като ти гледам манталитета, не знам дали ще се измъкнеш
Хвала ти. Ти ми отвори очите. Признавам. Аз създадох опасното положение в ситуацията и аз съм виновен, че могат да ме ударят отвсякъде и пак да отнеса пешеходеца. Аз съм виновен, извинявай, че при положение че трябва да следя назад и наляво и напред и надясно на скоростен път не съм одобрил и блестящите и мигновенни тактически маневри по пресичането на група хлапетии с акъл колкото един Владо.
Поздрави, Владо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Помоли направо да ме баннат, що да я заключват темата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 22.04.2008
Пол: Мъж

Re: Прегазен пешеходец на бул.В.Левси и Дондуков.

Мнение от rado84 » 08 Юни 2008, 19:54

_65536_kb_sec_ написа:(...)
1. Кога най-после пешеходците ще се научат че платното не е тяхното място или каквото и да било от сорта. точно на 40 метра от катастрофата всички чакащи трамвая или тролея стояха на пътното платно и заемаха цяла една лента зяпайки тъпо задръстването и дали идва транспорта.
И какъв е смисъла да се стои на платното питам аз - чакате да ви сгазят или може би трамвая е съвсем мъничък и не се вижда от Министерски съвет като идва още?(...)


Отговор от пешеходец:
А какво да кажем за махнатите на доста места бетонни колонки за да могат тарикатите да паркират по тротоарите, при което на пешеходците не им остава друго, освен да щъкат по платното? Освен т'ва платното не е място да шофьорите да летят със 100+ км/ч, особено в града, а за покрай спирки да не споменавам.
От пенсионери друга реакция не можеш да очакваш, за т'ва е най-добре търпеливо да ги изчакаш, вместо да си хабиш нервите с тях.

А по въпроса за автобуса - е тоя миндирас, шофьора на рейса, къде е бил, та не е гледал, да го е*а и в нещастника?! Ако съм на мястото на бащата на девойката, ще го намеря и ще му подаря инвалидна количка, та да помни кога и защо не е гледал каквото трябва докато е карал!
Едно не мога да разбера - защо повечето шофьори си мислят, че като имат коли и пешеходците трябва да им се кланяме и да им правим път, само защото са с коли (или автобуси)? Вероятно и шофьора на рейса си е мислел същото и за т'ва не си е и направил труда да изчака момичето да пресече.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Прегазен пешеходец на бул.В.Левси и Дондуков.

Мнение от ///peter » 08 Юни 2008, 20:03

rado84 написа:Отговор от пешеходец:
А какво да кажем за махнатите на доста места бетонни колонки за да могат тарикатите да паркират по тротоарите, при което на пешеходците не им остава друго, освен да щъкат по платното? Освен т'ва платното не е място да шофьорите да летят със 100+ км/ч, особено в града, а за покрай спирки да не споменавам.
От пенсионери друга реакция не можеш да очакваш, за т'ва е най-добре търпеливо да ги изчакаш, вместо да си хабиш нервите с тях.

А по въпроса за автобуса - е тоя миндирас, шофьора на рейса, къде е бил, та не е гледал, да го е*а и в нещастника?! Ако съм на мястото на бащата на девойката, ще го намеря и ще му подаря инвалидна количка, та да помни кога и защо не е гледал каквото трябва докато е карал!
Едно не мога да разбера - защо повечето шофьори си мислят, че като имат коли и пешеходците трябва да им се кланяме и да им правим път, само защото са с коли (или автобуси)? Вероятно и шофьора на рейса си е мислел същото и за т'ва не си е и направил труда да изчака момичето да пресече.


Абе кретен, ти знаеш ли къде е станала случката, че даваш съвети какво да направат близките на загиналата бе?
Да еба, как ме дразниш с неадекватните си изказвания, мухльо.
Запознайте се със случката и къде е станала и после обвинявайте!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 08 Юни 2008, 20:12

Дали някой от т. нар. "пешеходци" - да не ги изреждам, се сеща, че ние, "шофьорите" тука не се качваме по стълбите и не влизаме в магазините с колите си и през голямата част от времето също сме пешеходци и сме и от двете страни на барикадата, за разлика от тези, имащи "социалната заслуга" да нямат коли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 08 Юни 2008, 20:44

Батко, кво да мислят бе, на тоя завой рейсовете едвам завиват с няма и 5км, а тука некакво лекенце вече ще определя какво да става с човека, а не се сеща за видното, в тази случка е станало нещо което да не дава Господ на никой да става! :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 08 Юни 2008, 22:56

Предполагам, рядкост е рейс да блъсне пешеходец, автобусите за пешеходци най - много внимават, щото хора качват и хора слизат, ама винаги има мъртъв момент на виждане.
Но не е само за случая приказката. Нали това е идеята на темата... По принцип си приказваме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 09 Юни 2008, 8:04

Стефо, рейса там прави 90 градусов завой, улицата е хупер тясна, цялата маневра става с много малка скорост, явно е имало нещо необичайно...
Е за тва се дразна на простотията ни, да умрел па не знам си кво, я се постави на човека...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 9.06.2007
Местоположение: София/Ловеч
Пол: Мъж
Кара: E36 316i
Мечтае да кара: AC Schnitzer BMW M3

..

Мнение от Василев » 09 Юни 2008, 14:44

Нали точно там всеки ден има регулировчик .. или се бъркам ? :)
Не знам кой е виновен - дали пешеходеца или шофьора защото не съм бил там :)
Но някой хора си мислят че са царе на пътя и си правят каквото искат..
Да не говорим за маршрутките защото пак ще се ядосам :)

А относно случката .. там наистина е много натоварено и трябва да се
внимава . Всеки бърза за някъде но все пак животът е един .. нямаме
като котките по 9 живота :)

Така че оглеждайте се повече в страничните задните предните
огледала .. нагоре надолу наляво надясно , за да не стават такива
случки .

А за шофьора на автобуса .. те пък ако някой се мислят за царе на
пътя .. те се мислят за богове . Не един път са ме засичали и не един
път съм ги псувал . Понеже техните возила са високи и най вече не са
техни .. не им пука дали ще те жулнат или ще те убият .. и все бързат
защото имат график .. ми хайде вземи ме убии сега защото имаш график
. Нямам коментар за тях , някой ден бог ще ги накаже :evil: :twisted: :evil:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12403
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 09 Юни 2008, 17:20

D3BEP написа:Още обаче в първата лента беше засечен от кола, която наби спирачки. Оня замръзна, колата спря с доста висока скорост за ндва метра от него...
За дколата обаче имаше бус, който не успя да спре толкова бързо.
И изплющя колата отзад.
Тя се премести още някой метър напред, като без малко не удари да убие изобретателният пешеходец, макар и не, как да се изразя, "на собствен ход".


... нагледно.... не същата ситуация, но поне показва "другият изход от ситуацията":
http://youtube.com/watch?v=8ZtdP3HNUpo

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 23.10.2007
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E39 523i
Мечтае да кара: E60 M5

Мнение от bmw_fen89 » 09 Юни 2008, 18:21

Mollov написа:Пешеходците започват да имат някво уважение към водачите на МПС едва когато те самите станат такива.... иначе преди това - дреме им на гъза.... масово пресичат където си искат и те държат отговорен да им направиш нужното място, да ги пазиш, едва ли не да слезнеш и да ги пренесеш на ръце ако примерно има локва на пътя... колкото по-висока е възрастта, толкова са по-нагли... тва е...

С това съм съгласен на 100% Скоро взех книжка и след курса знаех колко е лошо някой пешеходец да пресече където не трябва. Преди пресичах където ми падне, но сега вече се съобразявам пресичам на определените за това места (има изключения разбира се, но те са рядкост ;) )
Жените и колите, ако не въртят задница не са за хвалене - BMW ти си всичко за мен !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: София, мамо, София...
Кара: BMW

Re: ..

Мнение от Rebel » 09 Юни 2008, 18:27

vaskovasilev написа:...


Виж, к'во пич незнам как е по Ловеч, но в останалите градове градския транспорт е с предимство... Отвори си най-малко листовките дето си решавал когато си карал курсовете и виж... Така, че не се пали много , защото рейс трудно може да те засече (обикновено, когато се включва в движението, просто е с предимство и си длъжен да спреш да го пуснеш), така че ако "Бог ще ги наказва" както тъпо се изрази ти, за нещо, то няма да е защото "те засичат"...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook