E36 M43 B16 kompressor

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 03 Сеп 2020, 19:43

Малко по същество пак. След като строукнах двигателя, падна и налягането от компресора от 0.9 на 0.7 Понеже не ми влизаше пак във филма да правя нова шайба на вала и да чакам един месец бай стругар си намалих горната на максимум. Не си постигнах пак желаното налягане от 0.9 но и 0.8 е ок. Вчера вечерта до късно настройвах на пътя и съм буквално изумен. Върви на гръм и щом чак започна да ми прави страшно значи съм се справил отлично.

Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от slavianko » 04 Сеп 2020, 20:01

С шест степенната кутия трябва да мина и на следващ левел съединител.
Ето го и него. Твърд и на 240мм:

Изображение

Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от slavianko » 11 Сеп 2020, 19:41

Кардана и той е готов. Скъсен, балансиран и ревизиран. Чакам си новия съединител само да пристигне и слагам 6 степенната кутия. Нямам търпение вече :lol: :lol:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от slavianko » 14 Сеп 2020, 19:19

Голям филм с тея blow off- и. Тоя е третия и пак не ме кафи баш както искам аз.

Ето го и третия. От Субаро като малко го преправих.

Изображение

първия който го сложих атмосферен си беше перфектен. Минуса е, че колата вие като обезумяла. Вторият вариянт беше оригиналния Мерцедесов /рециркулационен/ Отврааааат. Няма по не-прецизен клапан. Надува изведнъж все едно съм с Холсет НХ35 ца. После не иска да изпусне прецизно след като съм върнал газта и с две думи, части от Мерцедес та...к.
Сега тоя го преправих на рециркулационен и работи що годе добре, обаче звука му е .... без коментар. Буталцето вътре е от някаква лека сплав и от нея най вероятно е тоя писклив звук. Тези дни като имам време ще изработя едно бронзово масивно бутало. С малко попреработен профил какъвто си знам аз надявам се ще се оправят нещата

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от slavianko » 17 Сеп 2020, 1:14

Ето и от днес.

https://youtu.be/LFe1NiLOgsQ

Като се замисля май друго такова М43 с копресор и шест степенна кутия няма :mhihi:

Предишна

Назад към Проекти