покупка на G20 M340i

Модератор: Технически модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2019, 15:26

vodkarulez написа:Да, наистина.
В САЩ предлагат два варианта - с и без ексдрайв. За Европа обаче вариант задно няма.

Което си е още по-голяма гавра от тая с цвета. Него все пак може да го причислим към вкусовете с в крайна сметка повече от няколко избора, а тук нямаш избор. Да поръчваш наводнен Американски кенеф не си е работа. А за доста хора при мотор без брутална мощност, екса би бил излишен. И с 335/435д направиха така за целия свят, в новата пак ще е същото. Хубаво, че според тях повече хора искат екс или те ни убеждават, че е по-добре за да го продават, но все пак можеха да оставят избор.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Jorixa » 19 Авг 2019, 13:40

Е ние точно в БГ с тия зимни условия, не знам кво се опакваме. Аз бих си взел Х-драйва, дори да имах избор. А дори да оставим снега на страна, пак прави колата доста по-стабилна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 19 Авг 2019, 16:14

Jorixa написа:Е ние точно в БГ с тия зимни условия, не знам кво се опакваме. Аз бих си взел Х-драйва, дори да имах избор. А дори да оставим снега на страна, пак прави колата доста по-стабилна.
... и скучна. Въпреки че ако някой си я купува нова, едва ли иска да я върти по улиците и да взима някои завои с вратите...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Jorixa » 20 Авг 2019, 9:23

Dextuar написа:
Jorixa написа:Е ние точно в БГ с тия зимни условия, не знам кво се опакваме. Аз бих си взел Х-драйва, дори да имах избор. А дори да оставим снега на страна, пак прави колата доста по-стабилна.
... и скучна. Въпреки че ако някой си я купува нова, едва ли иска да я върти по улиците и да взима някои завои с вратите...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


https://youtu.be/jq98-pc2dDw?t=138

Е чак скучна не е. Както каза, ако искаш да праиш некви зверски дрифтове по шампионатите, обикновено си зимаш правена 46/36-ца, а не чисто нова 3ка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ivo098 » 20 Авг 2019, 17:31

Какви зимни условия в БГ да не сме скандинавия :mhihi:
Ние сме доста южна държава.
Аз имам 330д RWD, брат ми има 320д RWD и 320д Xdrive, и определено се кара много тъпо Х-а. Видимо по-малко маневрен е, по-тромав е, харчи колкото мойта 330ка и се оказа че колата е със сменяна раздатка на 180к км, което показва че и надеждността е зле.
BMW xdrive никога няма да си купя...
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 20 Авг 2019, 21:14

Имаме зимни условия, но далеч не са дълги и тежки. Въпреки това, семеен човек съм и предпочитам сигурност, когато возя семейството. Също така разчитам на колата си като такава, която ще бъде единствена и незаменима и с нея ще ходя навсякъде. През годините карах много баварци, всичките бяха със задно. Ако кажа, че не съм имал проблеми през зимата, много ще излъжа. Дори съм бил в много комични ситуации, за които вероятно ще си спомням цял живот. Всеки си знае постелята, възможностите и пътешествията, ако мога да се изразя така. За едни задно, за други ексдрайв е по-добър вариант. В САЩ кола се избира според това колко тежка е зимата и гледам, че във форума всеки аргументира избора си с това. Първата ми ексдрайв кола беше 435д, която знаете всички тук. В годината, в която е купих имах сериозна ситуация на сняг, където колата просто минаваше като комбайна на сред полето. Бях впечатлен. Няколко ситуации за цялата година, но някак си те карат да си мислиш, че имаш по-универсална и сигурна кола за всички пътища и сезони. После взех 550д ексдрайв, сега м340, която отново ще е ексдрайв. До някъде избора ми е предопределен от БМВ, но вероятно резонно и логично. Смятам, че свиквам с този стандарт. По-чуплива, по-тежка, по-бавна и т.н. не са сериозни аргументи, когато имаш парите да си я купиш нова и когато имаш 300-400 кс. под капака. Разбира се, това е мое лично мнение.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Bexim » 21 Авг 2019, 14:29

При тези коне Х-ът е напълно оправдан, да не кажа задължителен.
Сори, ама в прашната София и скромните ми 4 цилиндъра постоянно въртят гуми. Няма смисъл.
Или зимата - 320д Хдрайв те прави смешен.. :dunno: Кел файда от звук и прекъсвачи и кривене на задница.
Още повече новата Х система е светлинни години пред старите.

За цвят само да споделя - Минерал Уайт, колкото и да е красив е мега труден за правене, а все пак няма как една кола да не страда от одрасквания и да няма нужда от боя. Дори и от представителствата, все пак и там работят хора и си е техника.
Аз също съм фен на синьото и пастелните, но това си е само личен избор.
Каквото и да е, все ще е много яко.

Този Хавтомобил за мен е ТОП и щом можеш да му се радваш, не чакай много, поне да си от първите! Сподели после някое фото! :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от expl0de » 21 Авг 2019, 15:02

На тази кола, с тези екстри и цвят, едно цялостно облепяне с фолио за 3-4к си е добра инвестиция.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Авг 2019, 20:29

Да развалиш цвета на колата с фолио...мисля и тая негърска мода отмина за щастие както и лъскавите джанти. Скоро бях звънял на един от Варна с едно сиво Х6 М и ми каза, че го взел през бартер от някакъв мангал, било цялото облепено със...златно фолио. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Каза ми, че първо така го оставил нарочно за да го хареса пак някой мангал и наистина само мангали идвали да го гледат. Накрая се ядосал и го махнал като оставил оригиналния сив цвят. :mhihi:
Да имаш минерално бяло и да му нахакаш някакво фолио...преди 5-6 години може би, ама вече всеки се убеди в "предимствата" на тая хартия. 10000000 пъти по-добре да инвестираш в някакво керамично покритие на боята или просто да си оставиш пари за боядисване. Даже бих предпочел смяна на цвета пред облепяне с фолио.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от datchko » 22 Авг 2019, 8:20

Top Gun Maverick написа:Да развалиш цвета на колата с фолио...мисля и тая негърска мода отмина за щастие както и лъскавите джанти. Скоро бях звънял на един от Варна с едно сиво Х6 М и ми каза, че го взел през бартер от някакъв мангал, било цялото облепено със...златно фолио. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Каза ми, че първо така го оставил нарочно за да го хареса пак някой мангал и наистина само мангали идвали да го гледат. Накрая се ядосал и го махнал като оставил оригиналния сив цвят. :mhihi:
Да имаш минерално бяло и да му нахакаш някакво фолио...преди 5-6 години може би, ама вече всеки се убеди в "предимствата" на тая хартия. 10000000 пъти по-добре да инвестираш в някакво керамично покритие на боята или просто да си оставиш пари за боядисване. Даже бих предпочел смяна на цвета пред облепяне с фолио.

Той колегата май имаше предвид да облепи колата с прозрачно фолио, което да предпазва от камъчета и такива дребни, драскано от клони и тн. Иначе за златното фолио - няма такава цигания наистина :mhihi:
В Русия беше модерно преди години, ама...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Авг 2019, 7:33

За тия пари каква керамика ще сложи на боята и ще му останат дори доста...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от datchko » 25 Авг 2019, 10:17

Top Gun Maverick написа:За тия пари каква керамика ще сложи на боята и ще му останат дори доста...

Лошото на керамиката е, че не предпазва от камъчета. Най-много от някакви леки драскотини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ionov » 26 Авг 2019, 7:56

vodkarulez написа:Имаме зимни условия, но далеч не са дълги и тежки. Въпреки това, семеен човек съм и предпочитам сигурност, когато возя семейството. Също така разчитам на колата си като такава, която ще бъде единствена и незаменима и с нея ще ходя навсякъде. През годините карах много баварци, всичките бяха със задно. Ако кажа, че не съм имал проблеми през зимата, много ще излъжа. Дори съм бил в много комични ситуации, за които вероятно ще си спомням цял живот. Всеки си знае постелята, възможностите и пътешествията, ако мога да се изразя така. За едни задно, за други ексдрайв е по-добър вариант. В САЩ кола се избира според това колко тежка е зимата и гледам, че във форума всеки аргументира избора си с това. Първата ми ексдрайв кола беше 435д, която знаете всички тук. В годината, в която е купих имах сериозна ситуация на сняг, където колата просто минаваше като комбайна на сред полето. Бях впечатлен. Няколко ситуации за цялата година, но някак си те карат да си мислиш, че имаш по-универсална и сигурна кола за всички пътища и сезони. После взех 550д ексдрайв, сега м340, която отново ще е ексдрайв. До някъде избора ми е предопределен от БМВ, но вероятно резонно и логично. Смятам, че свиквам с този стандарт. По-чуплива, по-тежка, по-бавна и т.н. не са сериозни аргументи, когато имаш парите да си я купиш нова и когато имаш 300-400 кс. под капака. Разбира се, това е мое лично мнение.


Димо, то в Бургас сняг няма :)
Иначе Х драйва си дава не малко предимства. Всички със задно без значение дали е БМВ или друга марка са изпадали в тъпи ситуации зимата и са псували. Аз лично в доста, но пак бих си взел задно. Въпрос на личен избор и нужди. Така или иначе БМВ те ограничава, както си казал и избора е направен от тях та всяко зло за добро.
Да ми дадеш едно кръгче, като дойде колата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Maxx_E90 » 27 Авг 2019, 19:28

Спора xDrive или задно е също толкова безсмислен, колкото и ръчка или автомат. Всеки преценява какво иска от колата и избира съответната комбинация. Проблема идва от това че БМВ решават вместо клиентите. За 5-та серия и нагоре бих го разбрал, но това е тройка, уж динамиката и поведението на колата са с приоритет. В САЩ предлагат конфигурация само на задно, колко би им струвало да го направят и в Европа... Още по-малко че това е и единствения не М модел с 6-цилиндров мотор. Тъпа работа, но така става като една компания се управлява от броячи на стотинки.

Както и да е, поздравления за колегата, чакаме снимки като дойде колата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 01 Сеп 2019, 7:40

Много различия има между щатския и европейския модел на м340

Като за начало избора АWD и RWD, който имат само в САЩ. После щатските коли са без OPF, който в Европа добавя тегло, консуматив е, редуцира мощността и отнема якия звук от ауспуховата система. После стигаме до опционалното оборудване, където в Европа списъка е по-дълъг. В крайна сметка не съм сигурен каква кола предпочитам, щатска или европейска. А след като БМВ направиха така, че европеец да залита по американския аналог на европейската кола, значи нещо не е както трябва.
Специалист-Икономист

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook