БМВ удължаване на Гаранция G20

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.08.2018
Пол: Мъж

БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от NSNTP » 18 Мар 2023, 10:52

Здравейте,

Предстои евентуален избор дали да се удължи гаранция. След многократно прочитане, това което оставам с впечатлението е, че всички механични компоненти (от тампони, до дискове/накладки, свещи, маркучи от горивна с-ма, замърсяване на горивна с-ма, всички уплътнения, акумулатор (стартов, хибриден т.н.)) не са покриват от гаранцията. Но всички ел. модули влизат (поне така разбирам от общите условия).
Годишна цена 996лв. Чести проблеми/рекламации, въпреки че все още няма достатъчно години натрупани световно е: ел. системи, горивна система.
Някой има ли малко повече информация или сблъсквал ли се е с по-добро пояснение или примери на какво ако стане покрива гаранцията.

За мен разчитайки тези общи условия звучи добре, тъй като в автомобила особено както е с всички екстри си заслужава, тъй като всичко е ел.модули.
Някой с гаранционни проблеми до сега?

Благодаря предварително,

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от vld » 18 Мар 2023, 21:51

Ако не покрива дефект в двигателя или скоростната кутия, аз лично изобщо не бих я ползвал като услуга.
Модулите на автомобила дават дефект при наводняване или някаква друга външна намеса, не е току така и да горят.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от djvice » 19 Мар 2023, 0:34

NSNTP написа:Здравейте,

Предстои евентуален избор дали да се удължи гаранция. След многократно прочитане, това което оставам с впечатлението е, че всички механични компоненти (от тампони, до дискове/накладки, свещи, маркучи от горивна с-ма, замърсяване на горивна с-ма, всички уплътнения, акумулатор (стартов, хибриден т.н.)) не са покриват от гаранцията. Но всички ел. модули влизат (поне така разбирам от общите условия).
Годишна цена 996лв. Чести проблеми/рекламации, въпреки че все още няма достатъчно години натрупани световно е: ел. системи, горивна система.
Някой има ли малко повече информация или сблъсквал ли се е с по-добро пояснение или примери на какво ако стане покрива гаранцията.

За мен разчитайки тези общи условия звучи добре, тъй като в автомобила особено както е с всички екстри си заслужава, тъй като всичко е ел.модули.
Някой с гаранционни проблеми до сега?

Благодаря предварително,



Изброените неща които не ги покрива гаранцията,то и заводската не покрива-замърсяване в горивна система,или дискове и накладки примерно се покриват до 2години или 20 000км.
Миналата година удължихме на G05,беше около 1600лв.Двигател,кутия,раздатка,всички ел системи влизат в гаранцията,по окачването само въздушни възглавници,друго не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от Yachev » 28 Мар 2023, 21:30

Хубаво е и да се прави разлика между удължаване на гаранция и Премиум Селекшън гаранция. Второто е мижи да те поизлАжем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от F30 » 29 Мар 2023, 8:14

Yachev написа:Хубаво е и да се прави разлика между удължаване на гаранция и Премиум Селекшън гаранция. Второто е мижи да те поизлАжем.

Каква е разликата между двете?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от msi200 » 29 Мар 2023, 10:49

Тази на БМВ се казваше Repair Inclusive и е същата като фабричната гаранция, т.е. покрива всичко. За да важи, трябва да имаш и service inclusive. Само че за последно можеше да се купи само с нова кола.

Другото е застраховка към външна фирма, която не покрива много неща и според мен няма смисъл.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от damian2112 » 29 Мар 2023, 13:52

Аз съм с Premium Selection гаранция, но си покрива доста неща, например съвсем скоро ми покри смяна на рейка за 9 бона, а ми предстои смяна на стартер и датчик колянов вал, също ще минат по гаранция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от F30 » 05 Апр 2023, 15:16

damian2112 написа:Аз съм с Premium Selection гаранция, но си покрива доста неща, например съвсем скоро ми покри смяна на рейка за 9 бона, а ми предстои смяна на стартер и датчик колянов вал, също ще минат по гаранция.

Може ли малко повече информация за тази Premium Selection гаранция? От България ли е, от друга държава ли е, ако е внос колата? И как се процедира при повреди - просто се ходи при официалния дилър, показва се гаранцията и те оттам насетне всичко си оправят и аз само отивам накрая да си взема оправената кола?

И конкретно ме интересува дали важи тази гаранция, ако колата е купена от Германия примерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от damian2112 » 06 Апр 2023, 22:11

За кола купена от Германия, нямам представа дали важи, моята е купена от Ауто Бавария. Ако не се лъжа, гаранцията е към външна фирма, в момента не мога да видя документите които имам. При мен процедурата е, когато имам проблем, отивам в АБ, прави се диагностика, след което АБ съгласуват ремонтните дейности с централата (БМВ България), които вероятно съгласуват ремонта със външната фирма (върти ми се нещо в главата, че се казва Real Garant или нещо подобно - може би е това - https://realgarant.com/bg-bg/).

До момента са ми покрили смяната на рейката, смяна на стартер и датчик колянов вал. Не покриват консумативи при ремонтните дейности, например масла и антифризи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от msi200 » 07 Апр 2023, 8:02

За тази външната гаранция май имаше значение на колко километра е колата. Например до 100х км покрива всичко, а след това някакъв процент от ремонта.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от damian2112 » 07 Апр 2023, 8:31

Възможно е, моята е на 84к в момента.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2018
Пол: Мъж

Re: БМВ удължаване на Гаранция G20

Мнение от hdanchev » 23 Юни 2023, 7:32

Вземал съм доста BMW-та от Германия с Премиум Селекшън гаранция. Гаранцията е реално застраховка към Europlus. Процедурата е следната - ако се развали нещо отивате в официален сервиз на БМВ. Те констатират каква е повредата и изпращат оферта с цена за ремонта към Europlus. Europlus одобряват, БМВ сервиза извършва ремонта и след това Europlus си превеждат сумата за ремонта към БМВ сервиза. На една от колите ми смениха части за близа 20000лв.
Доколкото знам българските представители на БМВ работят с CAR Garantie удължена гаранция.

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook