Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от steeN » 18 Мар 2023, 18:30

А има доста дето имат датчик в дистанционното. Дори Грее го имат и те, ама пак имам чувството че си имат няква необяснима логика и си работят както им падне.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 18 Мар 2023, 21:29

steeN написа:А има доста дето имат датчик в дистанционното. Дори Грее го имат и те, ама пак имам чувството че си имат няква необяснима логика и си работят както им падне.


не мисля... аз нямам много опит ама всичките митсубишита и фуджицута дето съм гледал дистанционните им са глупави...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от steeN » 18 Мар 2023, 21:56

А бе може и да са ме баламосали, ама на GREE се казва "I FEEL" тва нещо.

п.с. ей ти го на 30та страница - https://www.greeac.co.nz/storage/Downlo ... 202020.pdf
праща температурата всеки 10 мин. пише.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 18 Мар 2023, 22:14

steeN написа:А бе може и да са ме баламосали, ама на GREE се казва "I FEEL" тва нещо.

п.с. ей ти го на 30та страница - https://www.greeac.co.nz/storage/Downlo ... 202020.pdf
праща температурата всеки 10 мин. пише.


ха. за първи път виждам такова дистанционно. интересно, че фуджи и митсу са по- лъскави марки ама там такова животно няма. темп сенсор ако искаш извън вътрешното тяло трябва да купуваш или жичен термостат за стената или ремоут темп сензор кутийка ...

мерси.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от vixx » 18 Мар 2023, 22:20

Aux също го имат. Нямам представа каква е тая марка, но тука съм с такъв. И също се казва iFeel функцията. Със сигурност върши нещо, но каквото и да е, не успява да направи температурата такава, каквато е зададена. Все е значително по-топло. По-късно ще си направя пак експеримент, може нещо аз да бъркам.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 19 Мар 2023, 10:39

Нито един климатик с тая глупост ifeel не работи като хората . Читавите марки като дайкин и мицубиш разчитат на по добри алгоритми за корекции на температурите на кондензация и изпарение както и праилна работа на вентилаторите и насочване въздушните потоци за да докарат по точно температурата в помещението . Следят се повече параметри които при най скъпите модели стигат до техническа мастурбация което в някаква степен е дори излишно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от TNT » 20 Мар 2023, 8:40

Стар Hisense от 2000 или 2001 година също датчика за температура е в дистанционното. Доста по-смислено разпределя температурите :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Exclusive89 » 16 Апр 2023, 8:49

Колеги, някой ако има опит да сподели, дали вършат някаква работа тези “климатици” :help:
https://amzn.eu/d/3WdcZQq
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 16 Апр 2023, 9:03

Не е ли малко скъп? Няма ли възможност за нормален климатик?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 16 Апр 2023, 9:04

Exclusive89 написа:Колеги, някой ако има опит да сподели, дали вършат някаква работа тези “климатици” :help:
https://amzn.eu/d/3WdcZQq

От всичките тия мобилки един уй не става.
Не си давай парите за глупости дори да си под наем. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Exclusive89 » 16 Апр 2023, 9:27

Има и по-евтини мобилни климатици. За нормален, може би ще ми дадат разрешение, но само за отзад. На фасадата абсурд. А отзад са двете ми спални, а аз искам за всекидневната..
@slatanic, благодаря! Може би ще рискувам с по-евтин вариант. Понякога през цялата година ми се налага да използвам около 2-3 седмици, но се налага… :confused:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 16 Апр 2023, 9:32

Балкон нямаш ли

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 16 Апр 2023, 9:37

Знам какво е положението при вас или поне си мисля,че знам тъй като съм ходил да монтирам преди 10 години климатици във центъра на Виена.
Климатик на фасада...няма как.
Ако имаш комин в който да го заустиш тоя боклук мобилката максимално близко пробвай така.
Но пари възможно най-малко в предвид какво се предлага при вас.
Въздуховода дето излиза от него и изхвърля топлина нагрява отново помещението в което е и което искаш да охладиш.
Та и от там максимално къс път към комин дето тегли яко.
Нямаш ли такъв...пари не давай...
И не го захващаш с мека връзка,а само с пвц тръби с минимален брой колена и по възможност 45 градуса,а не 90 тъй като всяко коляно е съпротивление и....на там е ясно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Exclusive89 » 16 Апр 2023, 9:47

Доста полезна информация! Благодаря отново! :yes: :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 18 Апр 2023, 17:29

randity написа:Аз когато слагах моя се колебаех между хиберинверторен на Тошиба и Мицубишито, което сложих. Пичовете от Вимакс ми казаха, че при Тошибата има един ташак, че ако не са ти идеално прави стените, произвеждат един паразитен шум, който няма как да регулираш, освен, ако не шпакловаш стената. Колко е вярно това, не знам, но пък на тях им имам леко доверие, на база сложени още няколко климатика покрай мен.
П.п. Очаквам MrManson да изкаже мнение, да не съм го излъгал с нещо, ама едва ли :mhihi:

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk


Ранди, в края на сезона е време за равносметка. Голям :yes: за марката и модела. Отлично представяне откъм функционалност и ефективност. Твърдо препоръчвам :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook