Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2023
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW F10
Мечтае да кара: BMW F10 M5
Детайли за колата: BMW F10 Individual

Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от djunka89 » 10 Яну 2023, 15:18

Здрвейте,Колеги.Като за начало ви пожелавам да сте живи и здрави през новата 2023г.Понеже това ми е първото БМВ :) ,разбрах от темите че на 250к километра трябва да сменя вериги, но не знам компетентни майстори,които ще се справят адекватно с процедурата, та молбата ми е в тази тема да оставите коментари с контактите за тези хора(забравих да спомена от Шумен съм).

Благодаря Предварително на всички,които ще оставят коментари.

Пожелавам ви много безаварийни километри с най добрата марка автомобили.
DAF XF105 410
DAF XF106 460 SSC
MAN TGX 440
MAN TGX 500 ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от barty » 11 Яну 2023, 8:41

Здравей колега,
Добре дошъл и честито БМВ!
Има колеги от Добрич, а сигурно и във Варна, които със сигурност ще свършат работа. Потърси из форума.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от A9A » 11 Яну 2023, 11:34

Не се занимавай с глупости. За смях станахме с тези смени на вериги при препродажба на БМВ...
Инвестирай в хубави гуми и адекватна работа на ДПФ системата.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.11.2022
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330xi
Мечтае да кара: M5 Competition
Детайли за колата: Black Sapphire Mettalic

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от SApostolov » 12 Яну 2023, 9:32

Здравей, колега и да ти е честита. Доколкото знам аз от мои приятел , който е така да кажем финансово стабилен , си взе Х5 F15 , 313к.с. , веднага му го беше вкарал за вериги и смяна на масла и други консумативи , но проблема дойде след това. Ф сериите на БМВ , по начало са излизали от завода в гаранционни условия за много голям пробег между смяната на маслата (30хиляди) , а всички много добре знам , че каквото и масло да е при толкова пробег си губи свойствата. От там идват и проблемите с основни и биелни лагери. На него след смяната на веригите му повлече колянов вал и от там натам цифрите за ремонтите станаха космически. Моя съвет е ако мислиш да си я караш колата и да ти е мирна главата , сменявай комплекта вериги, основни и биелни лагери и маслената помпа, задълже.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от kikko » 12 Яну 2023, 11:06

SApostolov написа:Здравей, колега и да ти е честита. Доколкото знам аз от мои приятел , който е така да кажем финансово стабилен , си взе Х5 F15 , 313к.с. , веднага му го беше вкарал за вериги и смяна на масла и други консумативи , но проблема дойде след това. Ф сериите на БМВ , по начало са излизали от завода в гаранционни условия за много голям пробег между смяната на маслата (30хиляди) , а всички много добре знам , че каквото и масло да е при толкова пробег си губи свойствата. От там идват и проблемите с основни и биелни лагери. На него след смяната на веригите му повлече колянов вал и от там натам цифрите за ремонтите станаха космически. Моя съвет е ако мислиш да си я караш колата и да ти е мирна главата , сменявай комплекта вериги, основни и биелни лагери и маслената помпа, задълже.


Прав си колега, но и ГНП-то се слави като калпаво и ако тръгнеш всичко да проверяваш и сменяваш цифрата става грозна.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2023
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW F10
Мечтае да кара: BMW F10 M5
Детайли за колата: BMW F10 Individual

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от djunka89 » 12 Яну 2023, 19:35

SApostolov написа:Здравей, колега и да ти е честита. Доколкото знам аз от мои приятел , който е така да кажем финансово стабилен , си взе Х5 F15 , 313к.с. , веднага му го беше вкарал за вериги и смяна на масла и други консумативи , но проблема дойде след това. Ф сериите на БМВ , по начало са излизали от завода в гаранционни условия за много голям пробег между смяната на маслата (30хиляди) , а всички много добре знам , че каквото и масло да е при толкова пробег си губи свойствата. От там идват и проблемите с основни и биелни лагери. На него след смяната на веригите му повлече колянов вал и от там натам цифрите за ремонтите станаха космически. Моя съвет е ако мислиш да си я караш колата и да ти е мирна главата , сменявай комплекта вериги, основни и биелни лагери и маслената помпа, задълже.


Това за лагерите не го знаех,благодаря колега.Ще си я карам колата,защото нямам друга.Ще помисля по въпроса с лагерите,без кола не става.Хубавото е,че не въртя много километри(цял ден съм на камиона)може да изчакат някой друг месец веригите.

Все още търся читав сервиз, който да направи адекватен оглед на колата.( Продължавам да чета темите във форума,има доста изписано)

Поздрави.
DAF XF105 410
DAF XF106 460 SSC
MAN TGX 440
MAN TGX 500 ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2023
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW F10
Мечтае да кара: BMW F10 M5
Детайли за колата: BMW F10 Individual

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от djunka89 » 12 Яну 2023, 19:38

kikko написа:
SApostolov написа:Здравей, колега и да ти е честита. Доколкото знам аз от мои приятел , който е така да кажем финансово стабилен , си взе Х5 F15 , 313к.с. , веднага му го беше вкарал за вериги и смяна на масла и други консумативи , но проблема дойде след това. Ф сериите на БМВ , по начало са излизали от завода в гаранционни условия за много голям пробег между смяната на маслата (30хиляди) , а всички много добре знам , че каквото и масло да е при толкова пробег си губи свойствата. От там идват и проблемите с основни и биелни лагери. На него след смяната на веригите му повлече колянов вал и от там натам цифрите за ремонтите станаха космически. Моя съвет е ако мислиш да си я караш колата и да ти е мирна главата , сменявай комплекта вериги, основни и биелни лагери и маслената помпа, задълже.


Прав си колега, но и ГНП-то се слави като калпаво и ако тръгнеш всичко да проверяваш и сменяваш цифрата става грозна.


Досега имам към 300 км каране,нямам проблеми с помпата,дано и занапред да е така... :)
DAF XF105 410
DAF XF106 460 SSC
MAN TGX 440
MAN TGX 500 ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2023
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW F10
Мечтае да кара: BMW F10 M5
Детайли за колата: BMW F10 Individual

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от djunka89 » 12 Яну 2023, 19:39

barty написа:Здравей колега,
Добре дошъл и честито БМВ!
Има колеги от Добрич, а сигурно и във Варна, които със сигурност ще свършат работа. Потърси из форума.


Благодаря Колега !
DAF XF105 410
DAF XF106 460 SSC
MAN TGX 440
MAN TGX 500 ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от ICHIBAN » 16 Яну 2023, 15:19

Използвам темата на колегата.Може да е полезно и за други.
Ако се сменят само основни,биелни лагери и маслена помпа,много ли е като работата.
Предполагам са на място където не се налага вадене на мотора както прии смяна на веригите?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от Ивайло Димов » 16 Яну 2023, 15:30

Към колегата от Шумен ...........има двама братя ,сервиза им е до бившата автомивка Ивака ,там съм виждал изваден за обслужване на земята двигател от 335D xDrive M ...бе нещо си с три турбини .Преден мост и двигател бяха на пода ,двигателя разкостен за обслужване ,смяна на биелни и основни лагери .Цената не питах :ok: ама май нещо подочух за 7-8 000 цялата схема

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2023
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW F10
Мечтае да кара: BMW F10 M5
Детайли за колата: BMW F10 Individual

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от djunka89 » 27 Яну 2023, 19:38

Ивайло Димов написа:Към колегата от Шумен ...........има двама братя ,сервиза им е до бившата автомивка Ивака ,там съм виждал изваден за обслужване на земята двигател от 335D xDrive M ...бе нещо си с три турбини .Преден мост и двигател бяха на пода ,двигателя разкостен за обслужване ,смяна на биелни и основни лагери .Цената не питах :ok: ама май нещо подочух за 7-8 000 цялата схема


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
DAF XF105 410
DAF XF106 460 SSC
MAN TGX 440
MAN TGX 500 ...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от vld » 02 Фев 2023, 12:19

ICHIBAN написа:Използвам темата на колегата.Може да е полезно и за други.
Ако се сменят само основни,биелни лагери и маслена помпа,много ли е като работата.
Предполагам са на място където не се налага вадене на мотора както прии смяна на веригите?

Лагерите се сменят от долу през картера, не е нужно да се сваля мотора, нито за тях нито за веригите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от ekalchev » 04 Фев 2023, 19:42

vld написа:
ICHIBAN написа:Използвам темата на колегата.Може да е полезно и за други.
Ако се сменят само основни,биелни лагери и маслена помпа,много ли е като работата.
Предполагам са на място където не се налага вадене на мотора както прии смяна на веригите?

Лагерите се сменят от долу през картера, не е нужно да се сваля мотора, нито за тях нито за веригите.

Не съм специалист но доколкото познавам конструкцията на ДВГ, в най-добрия случая само биелните лагери може да се сменят по този начин. Основни лагери не виждам как ще смениш.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от vld » 06 Фев 2023, 12:24

ekalchev написа:
vld написа:
ICHIBAN написа:Използвам темата на колегата.Може да е полезно и за други.
Ако се сменят само основни,биелни лагери и маслена помпа,много ли е като работата.
Предполагам са на място където не се налага вадене на мотора както прии смяна на веригите?

Лагерите се сменят от долу през картера, не е нужно да се сваля мотора, нито за тях нито за веригите.

Не съм специалист но доколкото познавам конструкцията на ДВГ, в най-добрия случая само биелните лагери може да се сменят по този начин. Основни лагери не виждам как ще смениш.

Кое би ти попречило да ги смениш?
Естествено при свалена скорустна кутия и картер.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бмв Ф10 Н57Д30 смяна на вериги

Мнение от Ненко Вранков » 08 Фев 2023, 21:57

Самоче за да свалиш картера трябва да си махнал моста.. полуоските и диференциала (ако е 4х4)... ще е свалена и кутията, ще е отворен и мотора отгоре, а трябва да се веси във въздуха без мост.. и смяната на основни лагери ще е тегава наистина, но не и невъзможна.. просто ако се свали мотора ще е в пъти по-лесно.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook