Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от M17cH » 25 Яну 2023, 17:40

Като става въпрос за части, аз да обърна внимание към не оригиналните ОЕ качество.
Напоследък използвам https://www.daparto.de/, където за определена част ти показва цените от различни магазини в германия. Има и да избереш доставка до БГ.
Нз как се сравнява с магазините в бг+отстъпка-ДДС (както се прави най често да кажем), но съм спестил бая сума, спрямо това да ида до физически магазин и да купя квото имат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от madafaka_donkele » 25 Яну 2023, 17:42

Nickelback написа:Казвайте какво да правим с храните :ok:


Гърция, Турция или Сърбия, друго няма. Последното ходене до турция нямаше нищо интересно. Дали бяха надути нарочно цените или нещо друго, ама в мигроса бяха съвсем леко по-евтини нещата. Сега съм си наумил, като ходя февруари-март едни други магазини да пробвам, ако няма прИмоции в мигроската, ама да видим кво ще е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от TheDriver » 25 Яну 2023, 18:19

Nickelback написа:...........................

Казвайте какво да правим с храните :ok:

Айде бе, никой ли не ще да интеркънектне краен потребител с директен производител - идеята ми от първа страница? :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



Отдавна го мисля, но все не ми излиза сметката, а и други са опитвали. Имаше примерно онлайн Фермерска платформа.

Мислех по линия на платформа, която събира Пешо, Гошо и Иван, които искат хубаво месо. Тия тримцата платфромата ги свързва с дядо Тошо(как дядото ще е на онлайн платформата не съм го измислил :mhihi: ), който има капацитет да гледа 2 прасета. Тримата лакомници финансират купуването на две прасета, храна за тях(хубава, био, без химия и т.н.), ветеринарна грижа и някакво заплащане за дядото, че ще им гледа прасетата 9 месеца.

В края на цялото нещо получават месото което им се полага.

Нещо като следващата стъпка на осиновяването на кошер, което е модерно сега.

:ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 25 Яну 2023, 18:37

madafaka_donkele написа:
Nickelback написа:Казвайте какво да правим с храните :ok:


Гърция, Турция или Сърбия, друго няма. Последното ходене до турция нямаше нищо интересно. Дали бяха надути нарочно цените или нещо друго, ама в мигроса бяха съвсем леко по-евтини нещата. Сега съм си наумил, като ходя февруари-март едни други магазини да пробвам, ако няма прИмоции в мигроската, ама да видим кво ще е.
В Турция някои неща са много евтино, друго не толкова.
И аз мислех, че в Одрин са надути, понеже чувам постоянно кой какво купил, но по нова година бях на другия край на Турция-към Сирия и цените са подобни.

Аз мъкна постоянно откъдето мога. Освен съседите, редовно ходил до Бергамо на пазар-хранителен и дори да дам някакви пари за път съм доволен.
От декември месец от фермерски пазар до Бергамо.

У нас в Метро имитиращ продукт за пица тип моцарела и тип гауда е такива пари и при това за 3кг калъпи.

Дори на стандарта цена е евтино на фона на нашите.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от kiko » 25 Яну 2023, 18:57

Nickelback написа:Казвайте какво да правим с храните :ok:

Айде бе, никой ли не ще да интеркънектне краен потребител с директен производител - идеята ми от първа страница? :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

https://www.facebook.com/groups/858555704481640
+тези местенца :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Georgi_G » 25 Яну 2023, 19:22

[quote="alekangg"]
продукт за пица тип моцарела и тип гауда е такив/quote]

Тия салами и сирена минават ли в ръчен багаж през летището в Бергамо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 25 Яну 2023, 19:29

Га па няма да ида да си купя храна точно от Турция.

Тия неща се търсят да са качествени, а не евтини. Щото после резервни части като се счупи нещо няма.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 25 Яну 2023, 19:53

Georgi_G написа:
alekangg написа: продукт за пица тип моцарела и тип гауда е такив/quote]

Тия салами и сирена минават ли в ръчен багаж през летището в Бергамо?
Всичко минава без течности или моцарела със саламура.
Дори месо си нося и масло.
Последния път масло от сметана беше 3€. В метро преди над 1 година имаше по 13лв, когато другите бяха на половина.
Има голям мол точно до летището и товаря от там. А преди това се разхождаме в града и хапваме това онова като ЕК тези пици.
Цена 17€/кг като 75% е месо и кашкавали или каквото виждате.
Преди година бяха 16€, вдигнаха ги с 1€. Снимките са от декември 2022
Това са цели топки моцарели.

Изображение
Изображение
Изображение

Често ходим сутринта и се връщаме вечерта- както казах за пазар и лека разходка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от drifty » 25 Яну 2023, 20:11

Nickelback написа:Айде бе, никой ли не ще да интеркънектне краен потребител с директен производител - идеята ми от първа страница? :ok:


И аз споделих идеята, подобна на твоята на първа страница /май/, ама като не ми стига акъла да я напиша мамка му :D

Don_Diego написа:Мале ама верно цените са по х2 тук, в сравнение с тези в сайта :conf:
ОЕМ частите, наистина ли са ОЕМ?


Направо си е оферта, на 39ката м техника излиза със 700лв по-евтино от това, което излиза в М кар например.
Даже не го считам и за офтопик това, направо си е борба с инфлацията :D
Последна промяна drifty на 25 Яну 2023, 20:25, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Пинтев » 25 Яну 2023, 20:20

Ела те да препокрием кочината и ще има място за 3 прасета и 20 кокошки :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Яну 2023, 21:59

TheDriver написа:
Nickelback написа:...........................

Казвайте какво да правим с храните :ok:

Айде бе, никой ли не ще да интеркънектне краен потребител с директен производител - идеята ми от първа страница? :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



Отдавна го мисля, но все не ми излиза сметката, а и други са опитвали. Имаше примерно онлайн Фермерска платформа.

Мислех по линия на платформа, която събира Пешо, Гошо и Иван, които искат хубаво месо. Тия тримцата платфромата ги свързва с дядо Тошо(как дядото ще е на онлайн платформата не съм го измислил :mhihi: ), който има капацитет да гледа 2 прасета. Тримата лакомници финансират купуването на две прасета, храна за тях(хубава, био, без химия и т.н.), ветеринарна грижа и някакво заплащане за дядото, че ще им гледа прасетата 9 месеца.

В края на цялото нещо получават месото което им се полага.

Нещо като следващата стъпка на осиновяването на кошер, което е модерно сега.

:ok:


Това няма как да стане,защото дядо Тошо ще е българин и ще претакова нещата,като с вашите пари ще договори 3 прасета и с вашата храна ще гледата третото отделно,което след това ще продаде за месо,а вие ще вземете едни прасенца по 80-90 кила хранени с трици и всякакви други боклуци. Той ще спечели от вашия надник и отделно ще спечели и от третото прасе...
Иначе е на късмет да се намери производител на нещо качествено. Произвеждам и продавам разни неща в сферата на храната и напитките,но в момента няма по-голяма възможност за изпълнение на заявки от повече желаещи. Просто на късмет преди няколко години бях пуснал обява и не разочаровах хората. Сега са си със заявки предварително и аз доволен и те доволни.
DSC_4824.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Яну 2023, 10:58

Чудех се в икономическата или тази и май тука му е мястото, рошавия пак се разрева:
https://webcafe.bg/bulgaria/richard-ali ... tkata.html
Ама от къде на къде бе? :ranting: Остави това, че аз съм стиснат, обикновено им оставям в над 95%-та от случаите, даже на намръщени такива, но искам да си имам правото на избор ако случа на много нагъл сервитьор или сервитьорка да не им дам. Искам да имам избор!!! Може да не съм доволен от заведението и от сервитьора!
Да не говорим, че за мен това ще си е чиста спекула от страна на ГЛАДНИЦИТЕ като тоя рунтав ревльо дето е на всяка крачка! Родните заведения в голямата си част ще направят следното и давам примерен разговор със сервитьорка идваща на интервю за работа:
- Виж сега моето момиче, бакшиша в фиксиран в сметката, но ако не беше, нямаше всеки клиент да ти оставя и далеч не толкова голям, затова от тия 10%-та ти вземаш 2, ние 8!
1000000% съм сигурен, че масово ще е така! То и сега има изнудвачи искащи от сервитьорките си да им дават бакшиша или поне се опитват, смятайте тогава. :banghead:
За мен просто в момента тия не дават достатъчно пари на сервитьорите си и това е то. Да не говорим, че и 5% дадат, веднага ще има неща от сорта "ама чакай сега, дай от твоите 5% да дадем и на готвача защото не му плащам достатъчно, пък без него трябва да затварям"! :ranting:
Не знам какво мислите вие, ама за мен това ще е просто рекет над работещите и клиентите от който ще са доволни само собствениците.
Последна промяна Top Gun Maverick на 27 Яну 2023, 11:19, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от TNT » 27 Яну 2023, 11:19

То и сега заведенията станаха по-скъпи от доста европейски страни. По-нагоре снимките с пиците са показателни. Тук на подобна цена един ми предлагаше пица-дюнер-кебап, с пържени картофи по нея :kuku: :kuku: :kuku: А обслужването ще се развали още повече с фиксиран башкиш. Сега поне се напъват за някакъв част от сервитьорите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от madafaka_donkele » 27 Яну 2023, 11:21

Покрай пандемията съм ги намразил всички ресторантьори, собственици на "заведения" и всякакви работещи в този "бизнес". Нагляри, мрънкачи, абе най-най-най-долната сган. Все някой им е виновен, все те ощетени, все някой им е длъжен, а в същото време най-крадливите и най-укриващите и най-ощетяващи хазната от всички. Е моем ли да им го натаковам на таковата накрая :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Jordana » 27 Яну 2023, 11:23

Ама от къде на къде бе? :ranting:
Те бакшишите не получават 10% задължителен бакшиш та тоя какъв се води че да иска ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook