Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от M-coupe » 25 Ное 2022, 4:02

Това си идва близо левче/км, което си е като с такси.. :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 25 Ное 2022, 6:45

Колеги , от известно време съм в изпълнение на следната идея . Живеем извън града и жена ми с едната кола навърта 200-300 км. на седмица . Правя навес 22 кв.м ., който смятам да покрия със соларни панели 10-12 кW . и съответните инвертори , контролери и т.н. Ще захраня къщата , засега само за през деня /все още не ми се дават 25000 за акумулатори /. Смятам да закупя електричка някаква / в процес на размисъл съм :help: , Рено Зое , Нисан , БМВ i3 - нещо от този род/ ,която ще се зарежда през уикендите примерно и ще се кара предимно от жена ми , като градски автомобил ,или където може . За други пътувания оставаме с конвенционален автомобил. Та въпросите ми са - как ви се струва идеята за проекта? Към каква ел. кола да се ориентирам?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от rosen vanev » 25 Ное 2022, 8:32

Здравей, мисля, че тази инвестиция си струва и вероятно ще съжаляваш, че не си го направил по- рано.
Изборът на кола зависи от бюджета, пробега на дневна база, вместимост на багажника и тн.
Може да погледнеш и Hyundai, Kia, както и Peugeot, VW, MINI, Fiat 500.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от skoti79 » 25 Ное 2022, 8:39

mr_petroff написа:Колеги , от известно време съм в изпълнение на следната идея . Живеем извън града и жена ми с едната кола навърта 200-300 км. на седмица . Правя навес 22 кв.м ., който смятам да покрия със соларни панели 10-12 кW . и съответните инвертори , контролери и т.н. Ще захраня къщата , засега само за през деня /все още не ми се дават 25000 за акумулатори /. Смятам да закупя електричка някаква / в процес на размисъл съм :help: , Рено Зое , Нисан , БМВ i3 - нещо от този род/ ,която ще се зарежда през уикендите примерно и ще се кара предимно от жена ми , като градски автомобил ,или където може . За други пътувания оставаме с конвенционален автомобил. Та въпросите ми са - как ви се струва идеята за проекта? Към каква ел. кола да се ориентирам?



От изброените модели, Реното.
Грозно е, но върши работа и цената е ок.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 25 Ное 2022, 8:48

nxn написа:
Jorixa написа:Е ако ти трябва кола за само 1 месец (примерно твоята е в сервиза) няма да си вземеш лизинг..


Тя ако е месец в сервиза ти си направо за нова кола. Уикенд плановете им са удобни и хубави, но другото не бих казал.


Е след няква по-сериозна щета, даже и повече от месец могат да ти я държат. Поне в София

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 25 Ное 2022, 8:51

mr_petroff написа:Живеем извън града


mr_petroff написа:ще се кара предимно от жена ми , като градски автомобил


Е как става тва, или аз пропуснах нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 25 Ное 2022, 9:01

Jorixa написа:
mr_petroff написа:Живеем извън града


mr_petroff написа:ще се кара предимно от жена ми , като градски автомобил


Е как става тва, или аз пропуснах нещо?


:D На 10 км. сме . Жена ми ходи на работа в града и пазарува и т.н . 30-40 км. на ден , някой път повече. Аз повечето време карам разни други ППС на по далечни разстояния и засега електромобил не ми е опция , но по нататък ... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 25 Ное 2022, 9:24

mr_petroff написа:Колеги , от известно време съм в изпълнение на следната идея . Живеем извън града и жена ми с едната кола навърта 200-300 км. на седмица . Правя навес 22 кв.м ., който смятам да покрия със соларни панели 10-12 кW . и съответните инвертори , контролери и т.н. Ще захраня къщата , засега само за през деня /все още не ми се дават 25000 за акумулатори /. Смятам да закупя електричка някаква / в процес на размисъл съм :help: , Рено Зое , Нисан , БМВ i3 - нещо от този род/ ,която ще се зарежда през уикендите примерно и ще се кара предимно от жена ми , като градски автомобил ,или където може . За други пътувания оставаме с конвенционален автомобил. Та въпросите ми са - как ви се струва идеята за проекта? Към каква ел. кола да се ориентирам?

Добре си го замислил, преди няколко месеца и аз бях пред подобна дилема и взех нисан лийф2. Зоето в началото ми се струваше най удачно, но е много дървена кола - няма екстри, доста по малко място за багаж, по тясно. Нисана за такива преходи до 200-300км на ден е перфектен. Мислех и аз да си оставя БМВто за по дългите трипове, но впоследствие взех и Тесла У и сега продавам БМВто и надали вече ще взема кола с ДВГ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 25 Ное 2022, 11:49

Да имаш собствен покрив и да не сложиш панели вече е меко казано неразумно. Проектът според мен ще ти хареса толкова, че и по къщата ще наредиш ;) Аз бих взел i3, а ако искаш нова - май Кона-та е най-оптималния вариан цена/пробег/удобство. Има доста информация и няма да се изненадаш неприяно, че реалния пробег е 50% от обявения.
Never mistake motion for action...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 25 Ное 2022, 15:25

Leon написа:Да имаш собствен покрив и да не сложиш панели вече е меко казано неразумно. Проектът според мен ще ти хареса толкова, че и по къщата ще наредиш ;) Аз бих взел i3, а ако искаш нова - май Кона-та е най-оптималния вариан цена/пробег/удобство. Има доста информация и няма да се изненадаш неприяно, че реалния пробег е 50% от обявения.


съгласен със написаното. никога не е рано да сложиш панели- особено сега с текущите цени на електричеството. и за да те вдъхновя малко- слагал съм го и преди- ето я моята - https://pvoutput.org/list.jsp?id=74220&sid=68114 ... за миналата година съм направил 14.6 мегавата... по 35 цента текущи цени - $5100

... но ако ще ги слагаш на навес - няма да събереш "10-12 kw" освен ако навеса не е с големичък покрив- най- изгодните откъм цена/ капацитет панели в момента са 300-330 вата... 10 киловата са ти 30 панела... изискват си място.

за колата- колите които си изброил с изключение на хюндай-те и кий-те са боклуци с които само ще се изнервиш и ще се чувстваш не като "модерен" а като криворазбран плебей както и да ги погледнеш. иначе сценария които си описал е прекрасен за електричка. всъщност всеки сценарии в които не трябва през деня да зареждаш извън дома или офиса е прекрасен за електричка.

миналия уйкенд трябваше да ходя до вашингтон и реших да се подредя мислите като вместо летя карам до там. метнах се на теслАта и нямах никакви проблеми. колата ми каза къде и колко да спирам - за 1300км трябваше да спра два пъти за по 15 минути което си е съвсем нормално- даже спирах повече да ям и тоалетни.. а пък и беше интересно- разни по магистралите винаги ти се пробват щото явно не знаят всъщност колко бърз е плад-а ... последния беше на връщане някъде в Ню Джързи по търнпайк-а с едно м5 компетишън... мисля, че си самоконтузи его-то за месеци напред- съотношението при ускорението не беше дори в една категория... хем по спомени м5-цата е доста пъргава...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 26 Ное 2022, 21:46

Leon написа: Аз бих взел i3


Мен пък много ме кефи ioniq 5. Гледам вече готвят и 6, който също изглежда добре и като параметри и като кола. Тая каляска i3... не съм чак такъв фен за да го карам това, дори и само в града.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 27 Ное 2022, 22:37

bum_bum написа:
Leon написа: Аз бих взел i3


Мен пък много ме кефи ioniq 5. Гледам вече готвят и 6, който също изглежда добре и като параметри и като кола. Тая каляска i3... не съм чак такъв фен за да го карам това, дори и само в града.
И аз бях пред дилема за йоника и теслата, но като се разрових се оказва, че реалния разход на йоника е много голям и реално караш с голяма батерия, а рейнджа малък. Вече я карам моята УLR около седмица и разхода и като гледам е колкото на нисана ми, та съм повече от доволен. Друг голям плюс пред йоника е че е доста по просторна.

Изпратено от моят 2201123G с помощта на Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 28 Ное 2022, 14:28

аз лично в щатите бих си взел улр но само заради сюпърчарджър инфраструктурата. ако не е развита (както е в европата и особено по нашите краища) хюндай-я е всъщност по-добрата кола- мене също много ме кефят откъм философия, параметри и изработка.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 28 Ное 2022, 16:55

Аз ги гледам само отвън на какво мязат, щото не съм се засилил много да си купувам. Нямам идея от нищо друго. Но идеята на Хьомдай с тия препратки към Де Лорейн е просто уникална.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 28 Ное 2022, 17:18

mr_petroff написа:...

Колега си купи зое и живее във В.Тричков и всеки ден идва в София на бачкане.За сега е много доволен,зарежда го само в тях вечерта.Старата му кола беше на газ и казва,че в момента му е много по евтино.Даже на море я води това лято :mhihi:
пс. Този човек си е направил фотоволтаична станция и обяснил много добре кое как е.
https://www.facebook.com/groups/6181329 ... 6876067476

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook