Ключалка на заден капак e39 touring

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от red_bull92 » 24 Ное 2022, 21:25

Здравейте, някой монтирал ли е брави, ключалки и тн. от от е39 седан на е39 комби? Има ли фабрична е39 с нормално заключване на багажника без soft close. Питам, защото тъпата е39-ка има утечка и е егати пъзела да я отключиш и запалиш ( влизаш през шофьорската врата, минаваш през шофьорската седалка, подлакътника, заднта седалка, дърпаш облегалката, стъпваш на облегалката, дърпаш щората, сваляш капака на акумулатора, развиваш винта и вадиш джоба над акумулатора и тадааам стигаш до акумулатора и като няма ток как се вади не ме питайте), а има и по-лесен начин- взимаш кабели за подаване на ток и слагаш единия кабел на полюса на акумулатора, а другия на захранващия кабел на колата и другите два края ги оставяш раздалечени на задната седалка, за да можеш да ги допреш, за да подаде ток да отключиш цялата кола, но влизането през шофьорската врата пак е задължително. Цялата тази процедура е защото не мога да намеря качествен майстор да ми открие утечката.
Пп. имам две 39-ки (седан и комби) и двете имат утечки, вие имате ли същия проблем? Имам приятел с е46 купе също с неоткриваема утечка и накрая рязаха кабели и сложиха ключ маса. Вече съм на мнение, че БМВ са много проблемни откъм утечки. С други марки автомобили не съм имал никакви такива проблеми. :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от steeN » 24 Ное 2022, 23:00

Най-вероятно е някъде където кабела се сгъва при движението на задната врата, ако е нещо с ключалката.
Иначе утечката по принцип просто мериш и вадиш един по един бушоните докато не попаднеш на правилната верига.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от Don_Diego » 25 Ное 2022, 0:40

Близо година се мъчих докато намерим, че проблема при мен беше при пиропатрона на плюсовия кабел :banghead:
Същото упражнение го играх като бях 120 литра….идеше ми да я запаля тая кола :mhihi:

Като улеснение за вратата - с една отвертка натискай палчето на бравата на вратата за да не я дърпа soft close-a (така също можеш да лъжеш колата, че вратите са затворени и да заспи, а ти да търсиш кое ти дърпа ток при покой). След това вадиш едната клема и няма да губиш ток до сутринта. Капака ляга доста плътно и не съм имал проблеми при дъжд и лек снеговалеж. Това обаче не е вариант ако спираш на улицата. Мойта е гаражна, а в работата тогава бях на паркинг, та не съм имал проблеми с тази схема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от red_bull92 » 25 Ное 2022, 6:34

Don_Diego написа:Близо година се мъчих докато намерим, че проблема при мен беше при пиропатрона на плюсовия кабел :banghead:
Същото упражнение го играх като бях 120 литра….идеше ми да я запаля тая кола :mhihi:

Като улеснение за вратата - с една отвертка натискай палчето на бравата на вратата за да не я дърпа soft close-a (така също можеш да лъжеш колата, че вратите са затворени и да заспи, а ти да търсиш кое ти дърпа ток при покой). След това вадиш едната клема и няма да губиш ток до сутринта. Капака ляга доста плътно и не съм имал проблеми при дъжд и лек снеговалеж. Това обаче не е вариант ако спираш на улицата. Мойта е гаражна, а в работата тогава бях на паркинг, та не съм имал проблеми с тази схема.

В София съм под наем и нямам гараж, иначе у нас имам 3 гаража и не я заключвам. Проблемът е, че си карам резервен акумулатор в багажника и гедоре, че на та япроблемна кола не мога да разчитам и трябва да съм подготвен за всяка ситуация.
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от red_bull92 » 25 Ное 2022, 6:37

Don_Diego написа:Близо година се мъчих докато намерим, че проблема при мен беше при пиропатрона на плюсовия кабел :banghead:
Същото упражнение го играх като бях 120 литра….идеше ми да я запаля тая кола :mhihi:

Като улеснение за вратата - с една отвертка натискай палчето на бравата на вратата за да не я дърпа soft close-a (така също можеш да лъжеш колата, че вратите са затворени и да заспи, а ти да търсиш кое ти дърпа ток при покой). След това вадиш едната клема и няма да губиш ток до сутринта. Капака ляга доста плътно и не съм имал проблеми при дъжд и лек снеговалеж. Това обаче не е вариант ако спираш на улицата. Мойта е гаражна, а в работата тогава бях на паркинг, та не съм имал проблеми с тази схема.

Мерихме, извадихме два бушона, сега пак ще мерим и пак ще извадим и накрая няма да има неизваден бушон и по колата няма да работи нищо. Това го казвам на майтап, просто ми омръзна от безкрайните проблеми с тези коли и вече ме избива на смях :mhihi:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от drifty » 25 Ное 2022, 7:43

Винаги съм се чудил защо комбитата нямат ключалка на багажника. На седана си отключваш и си ти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от Don_Diego » 25 Ное 2022, 10:17

red_bull92 написа:Мерихме, извадихме два бушона, сега пак ще мерим и пак ще извадим и накрая няма да има неизваден бушон и по колата няма да работи нищо. Това го казвам на майтап, просто ми омръзна от безкрайните проблеми с тези коли и вече ме избива на смях :mhihi:


Аз 10 пъти вадих всички бушони, всякакви схеми мислех и нямаше хващане къде се губи тока докато накрая не се оказа, че плюсовия кабел при акумулатора е прецакан при пиропатрона и постоянно будеше колата. Не падаше за 1 вечер, но имаше осезаемо замисляне при палене. По интересното беше, че жичкаджиите не искаха да го правят този проблем, трябваше сам вкъщи да си сменя частта от кабела с пиропатрона
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Ключалка на заден капак e39 touring

Мнение от Ant0n » 25 Ное 2022, 10:46

drifty написа:Винаги съм се чудил защо комбитата нямат ключалка на багажника. На седана си отключваш и си ти.

И аз така си мислех до преди 2 седмици, когато разбрах, че нямам грам ток да си отключа колата дори. Четох да се напъва по-силно, но на багажника отключването е само електрически при мен (преди фейс). В крайна сметка се оказа, че имам утечка от Андроид навигация - 0.25А (бушоните в багажника). Още не съм се занимавал да видя захранването й.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook