Амортисьори Sachs Made in Poland

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 16 Яну 2022, 20:21

Здравейте колеги наскоро се наложи да сменя предни амортисьори на Х5 Е53 и останах неприятно изненадан да видя че на кутията пише Made in Poland. От фирмата доставчик ми обясниха, че това било решение на фирмата производител ZF и да не съм се притеснявал качеството било все едно е правен в Германия. Какво мислите по въпроса някой слагал ли е наскоро Заксове имате ли преки впечатления?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от Leon » 16 Яну 2022, 23:31

Одобрих темата, въпреки, че не виждам проблем - почти всички германски марки части се правят къде ли не, включително в България.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 17 Яну 2022, 9:37

Leon написа:Одобрих темата, въпреки, че не виждам проблем - почти всички германски марки части се правят къде ли не, включително в България.

Колега и преди съм купувал марката Закс - винаги на тях пишеше Made in Germany, ако не възразяваш бих искал да чуя мнения на други колеги които реално са слагали германски и полски Заксове да кажат дали има разминаване в качеството.
А относно германските части правени в България - правят се предимно софтуер, кабелчета и бурмички, най-много лагери, но никоя уважаваща себе си фирма не прави амортисьори в страни от третия свят където контрола на качеството е под въпрос. Затова от ZF не ми отговарят вече две седмици след като им изпратих запитване по имейла.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 17 Яну 2022, 9:45

Когато човек дава 260лв. за амортисьор очаква да получи нещо правено в Германия а не нещо правено по германски лиценз в Полша надявам се разбирате негодуванието ми. Няма да се учудя някакви китайци да са купили фирмата Закс и да са развалили качеството както направиха с Gorenje :nono:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 17 Яну 2022, 9:56

Leon написа:Одобрих темата, въпреки, че не виждам проблем - почти всички германски марки части се правят къде ли не, включително в България.

Амортисьорите Monroe например откакто взеха да ги правят в Румъния ги развалиха, купи си румънски и оригинален и ще видиш че след 2-3 години румънските вече са изпуснали докато оригиналните държат ниво по 5-6 години не мърдат.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 26 Авг 2022, 10:04

Само да ви кажа че единия амортисьор вече трака и ще го сменям. толкова за полския закс не можа и една година да изкара :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 698
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от DoesNot » 07 Сеп 2022, 15:02

X555 написа:Само да ви кажа че единия амортисьор вече трака и ще го сменям. толкова за полския закс не можа и една година да изкара :banghead:

От къде ги купи да се пазим от тях ?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Амортисьори Sachs Made in Poland

Мнение от X555 » 18 Сеп 2022, 9:19

DoesNot написа:
X555 написа:Само да ви кажа че единия амортисьор вече трака и ще го сменям. толкова за полския закс не можа и една година да изкара :banghead:

От къде ги купи да се пазим от тях ?


В случая амортисьорите бяха закупени от фирма техко което незнам дали има значение просто не си купувайте амортисьори закс това е. Имам усещането че още като го взех беше нещо дефектен десния много твърдо возеше и не обираше дребните неравности добре затова и създадох тази тема.
Сега сложих Ридекс който е 3 пъти по евтин и вози по добре от закса като беше нов. Като работа одобрявам Ридекса страхотно обира неравностите ще видим като километри колко време ще изкара, закса изкара около 10 000км.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook