Има ли духове или аз се побърквам ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Яну 2022, 17:53

Някой изпитвал ли е т. нар. "сънна парализа" ?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Яну 2022, 18:16

Какво точно в това? Обясни, че аз бая сънувам, а не искам да търся с гугъл. Имал съм сънища, които се сбъдват, имал съм ходения на сън като малък, имал съм сънища, които се повтарят с години едно към едно като един в които падам по гръб от скала над море и точно като падам се будя винаги преди удара точно(чувал съм, че падаш ли от високо докато сънуваш винаги се будиш преди удара :shock: )имал съм сънища в които осъзнавам, че сънувам, но не мога да се събудя и продължавам да сънувам, други в които знам, че сънувам вече в един момент, но аз решавам кога да се събудя... :conf:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Kroki » 28 Яну 2022, 18:24

Top Gun Maverick написа:Какво точно в това? Обясни, че аз бая сънувам, а не искам да търся с гугъл. Имал съм сънища, които се сбъдват, имал съм ходения на сън като малък, имал съм сънища, които се повтарят с години едно към едно като един в които падам по гръб от скала над море и точно като падам се будя винаги преди удара точно(чувал съм, че падаш ли от високо докато сънуваш винаги се будиш преди удара :shock: )имал съм сънища в които осъзнавам, че сънувам, но не мога да се събудя и продължавам да сънувам, други в които знам, че сънувам вече в един момент, но аз решавам кога да се събудя... :conf:

Аз не се будя ми си падам директно и продължавам.
А сън в съня имал ли си? И знаеш, че сънуваш в съня си и се будиш и пак сънуваш. Малко като филма inception там с 2-3 нива. :mhihi:
Имам сънища, дето ми се повтарят. :lol:
А парализата е, че си буден, но реално не можеш да мръднеш, все едно си вързан.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Яну 2022, 18:25

Kroki написа: А парализата е, че си буден, но реално не можеш да мръднеш, все едно си вързан.
т'ва е най-малката драма :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 28 Яну 2022, 19:06

Преди много години купих един апартамент доста старо строителство . Направих ремонт и се нанесох но тогава оставах там от дъжд на вятър , работех на смени нощувах къде ли не , при нашите къде на новия при любовници . Обаче след няколко месеца започнаха да се случват тези странни парализи посред нощ . За мен лично това е демон което виждах , не еднократно . Какво се случва - спиш обаче кошмари и то такива дето се събуждаш плувнал в пот и не знаеш това дали не си още там в кошмара . Няма да разказвам защото още ми настръхва косата като се сетя . А тук в един момент насред кошмара се събуждаш и не можеш да мръднеш , искаш но то не е че не можеш да мръднеш а ти знаеш че си парализиран и стоиш така като мумия . В същото време се усеща че има нещо в стаята което не е от тоя свят , нещо демонично с не определана форма зло и агресивно . Просто го знаеш , факт . И това нещо сяда на гърдите ти и започва да те души . В същото това време си обхванат от неописуме ужас че това е реално и се случва . Колко време продължава това нещо не мога да кажа . В един момент изчезва и заспиваш , на сутринта спомени 0 но в течение на деня почват да се връщат спомените и съставяш картината . Първите 1 - 2 пъти си мислех че нещо не съм в ред , просто кошмари и лош сън . Обаче това не се прекрати едно и също нещо не всяка вечер но примерно през 5 - 6 дена да кажем седмица . Като се сетя за тия моменти тръпки ме побиват и сега това са повече от 25 години от тогава . Може би след седмия път когато се случи това не съм оставал да нощувам там . Просто го дадох под наем а после продадох този апартамент .
Само да кажа че това не е сън , абсолютно буден е човек . Дори съм се оглеждал в стаята да видя какво е това нещо в някакъв момент от цялата тая психария но не видях нищо само безформена сянка не става въпрос за човекоподобно изобщо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Яну 2022, 19:33

Имал съм сън в съня, а това с парализата да не мога да мръдна трябва да се явява след сън вероятно когато се будиш и не можеш да мръднеш, такова не съм имал.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 28 Яну 2022, 19:46

Факт е обаче че при мен това се случваше точно на едно опредлено място . Едно и също нещо с повторяемост . Никога повече не съм изпитвал такова нещо и не съм от тия вярващите в подобни глупости . Особено пък преди тоя случай ако някой ми беше казал за подобно нещо щях да му кажа че е луд и си измисля .
това с парализата да не мога да мръдна трябва да се явява след сън

То не е парализа и не си вързан , просто го знаеш че не можеш да мръднеш като обездвижен си само мозъка ти работи и виждаш какво се случва но нищо не можеш да направиш
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ka4i » 28 Яну 2022, 20:37

На два пъти съм си имал "сблъсък" с необясними обекти. Дълго е за писане, но съм сигурен и убеден на 1000%, че не сме сами. Духове и извънземни е имало, има и ще има.Трябва да сме много "тесногръди" и "коне с капаци", за да си мислим, че сме единствени и няма никакви други форми на живот и съществуване около нас, без значение дали ги виждаме или не!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 28 Яну 2022, 22:04

А какви са тези "други форми " ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Vasko_G » 28 Яну 2022, 23:15

Джордан, ти си алтер его на Стивън Кинг. Описанието на преживяването ти ми изправи косата.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Spunky » 28 Яну 2022, 23:31

Bogat-Beden написа:Някой изпитвал ли е т. нар. "сънна парализа" ?


Mда. По някое време се бях запалил по люсид дриминг и единия от начините минава през тая парализа и демоните дето Йордана описва. Стряскащо е, но аз бях горе долу подготвен, че ще се случи. Пак е бая притеснително. После заспиш ли "буден", нещата са много факд ап, но е и много яко и имаш пълен контрол на съня и света, който си рисуваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от cod-cdbp » 29 Яну 2022, 0:26

Баааа, вие само на сън ли ги виждате и усещате :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от vixx » 29 Яну 2022, 1:44

Това със сънната парализа ми е единствения сериозен страх свързан с тази тема. От духове и паранолрмалното ме е страх, но вярвам че ги няма. Ама пък цял живот фен на ужаси и психо трилъри, няма как да ми е приятно да слизам в мазето по тъмно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от spirco » 29 Яну 2022, 8:37

Четох някъде, че когато човек заспи, мозъкът отделя хормон, който блокира тялото. Този механизъм трябва да действа само докато човек спи. Предпазва от това да не се моткаш напред - назад. При сумнанбулите механизмът не работи добре. Напълно е възможен и обратният вариант - да продължава да работи дори и човек като е буден. Аз така си обеснявам парализита. А за духове и други форми на живот е ясно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 29 Яну 2022, 8:41

няма как да ми е приятно да слизам в мазето по тъмно
.
Мазето е лесно , светваш лампата и си спасен . По страшни са моментите когато обикаляш в гората сам , на ония места където усещаш инстинктивно че някой те наблюдава и те полазват тръпки без да има никой наоколо . Спираш на място и се оглеждаш за нещо , всички шумове изчезват и долавяш само вятъра и пукане на съчки ту тук ту там все едно някой обикаля около теб в кръг .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook