Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TheDriver » 13 Яну 2022, 11:22

Чак пък на село да искат маски...

При мен в някои магазини като ме видят с маска и са готови да ми скочат(железарията например :mhihi: ). Първия път си мислеха, че съм проверяващ, после разбраха, че съм "местен" и си останаха с лошите погледи и подмятания. :mhihi:

Да не говорим, че изискването за зелен сертификат го има на хартия, но напрактика почти никъде не го искат и не се проверява - даже и в София. Както споменаха колеги в моловете проверката е врата в поле.

В ресторант сертификат последно ми искаха в началото на Декември, сега даже се мръщят като ги питам ще ми искат ли като запазвам маси. Това в долните кръчми, в елитните заведения не знам как е :mhihi: Вчера примерно запазих маса в една кръчма в Слатина и ми заявиха, че те сертификати не проверяват.

В това отношение отново сме привилегировани и мен ми харесва честно казано.
Последна промяна TheDriver на 13 Яну 2022, 11:25, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от blacksapphire » 13 Яну 2022, 11:24

alekangg написа:В България за последните 2 години има с по 55000 повече умрели-на година спрямо предходни години.


Важното е да се сипят трупове на кило от ЕЖК. :mhihi:

0-02-05-384700f1ca42d24bbdcd9170e005a97112fbf8badba15a5b0879eeb87a21ca49_19d515545c90a757.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vladobate » 13 Яну 2022, 13:36

Откъде тая информация " с по 55000 на година" ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от blacksapphire » 13 Яну 2022, 13:58

От ЕЖК, не четеш! :dummy:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 13 Яну 2022, 14:23

Top Gun Maverick написа:Канадец, къде си бе? Нашият, не Киро Канадеца. :mhihi:
По радиото чух, но не точно кой от всичките ви башибозуци там или фюрери казал, че за Квебек(там не знам колко като територия)ще вкарва в сила глоба за който отказва да се ваксинира, понеже 50%-та от пациентите в интензивно били без ваксина. :mhihi: И по този повод като не били медицински изключения, другите граждани не било редно да плащат за грижите им. :mhihi: Еххххх, как се радвам ако знаеш сега, е едно време не изчезнах за Канада...то и без това я виждах като трамплин за усато когато бях луднал почти като Зак да се изнасям, но все пак като спокойствие и т.н. ми се виждаше по-добре от САЩ, само възможността да спестяваш пари в Канада ме отказваше да ми е първи избор. Даже помня, че на точковата система за Квебек щеше да съм на кантар, понеже даваха бая повече точки за Френски(който владея само с женски индивид :mhihi: )пък аз нали с Английски. Та направо...нямам думи. А тая държава какво хубави отзиви имаше за нея, но нещата почнаха да се променят там далеч преди Ковида, понеже аз преди 10-15 години ми беше мерака да отивам. Но в последните 5 нещо куцат бая неща, съдейки и по твои коментари.
Луд тоя, ей луд, който ви управлява.


Квебек ще въвеждат данък, а не глоба, за недрогирани. Онтарио за сега няма да го прави. Премиерът на Кебек, Мосю Лего е заявил, че $50-100 ще са недостатъчни. Има планове да спрат достъпа на недрогираните и до магазините за алкохол. Те тук са държавен монопол. Иначе Канада можете да я давате с чисто сърце за пример, как ви лъжат по телевизията. И 100% да са ваксинирани, този кошмар няма да спре. Това е новият фашизъм, това е новото робство. Едно приятелче в тук от 25 години. Поне два пъти годишно си ходи до бг-то. Прибра се онзи ден. Каза, че ако не ти се налага, не трябва да се ходи по самолети. Такива унижения и измишлотини по летищата никога не е имало.
Нещо специално за Стинката, което скоро ще иде навсякъде. Сиреч и у вас. Прехвалената канадска здравна система. "Безплатна". Една позната има раково образование на единия бъбрек и от 18 месеца и отлагат операцията. Онзи ден докторът и е завил, че е първа в списъка за чакащи. Подсещам, че тук цялата здравна система е спряна и нищо не работи. Болниците не приемат никого. Е изключая редовните жертви на престрелки и предозирали с дрога ... Та на познатата докторът и е казал, че е късметлийка. Понеже е на около 50г. Не знам точно. Който имал ракови образувания и е над 60 години, само му правели изследвания на 6 месеца и не го лекуват. Няма смисъл :dunno: Това ни подсети да бивш колега на жената, който мина по този път и е над 60г. Много неща се изясниха...
Бъдещето принадлежи на естествения подбор. Младите колеги. Пазете си здравето! Ще дойде момент, в който ще съжалявате за всяка една изпушена цигара през живота си!

И ето един виц по темата, малко черен хумор :OT:

Един собственик на фирма минава в неделя покрай зданието на компанията и гледа, лампите в цеха светят. Спира, отива на входа при охраната. Излиза от колата и чува, че дори машините вътре работят. Чука на стъклото на охраната и пита:
- Какво става? Защо работят машините?
- А. това е Бай Пешо стругара. Той бачка - отговаря оня отвътре
- Ама нали Бай Пешо умря преди две седмици???
- Умря, ама има още три години до пенсия!

Смях през сълзи, мили колеги :OT:

Да се върна на грипа. Киро Канадеца повтаря, че трябва да докара 70% ваксинирани. До тук добре. Да сте чули някой някъде и по някакъв повод да каже, какво ще се промени после??? Аз ще ви кажа. НИЩО! Ние сме много над 90% дабъл и трибъл. НИЩО НЕ СЕ ПРОМЕНИ!
Запомнете това!

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Kroki » 13 Яну 2022, 14:27

От вчера жената е +, аз съм -. Няма ни нищо.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Яну 2022, 14:43

Аз затова ти казах, че може да си коронясал с тая настинка. То сега други сякаш няма, всичко е онякон, а някои не ги хващат тестовете, бързите уж въобще не хващат, а за ПСР не е сигурно. Та не си мислиш, че 100%-та си покрай капките. Роднини и познати сега тия новия щам го карат в купил целите семейства. Масово. Одеве жената пак ми звъня да каже за едните от нейна страна в Габрово. Всичките. Уж са ок като състояние.


Канада...чак чета и не вярвам на очите си.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jorixa » 13 Яну 2022, 16:35

Top Gun Maverick написа:бързите уж въобще не хващат


Хващат си


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 13 Яну 2022, 16:50

Нямам вакаина,ама си ходя така. Мисля че 100% съм защитен :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Kroki » 13 Яну 2022, 17:19

Jorixa написа:
Top Gun Maverick написа:бързите уж въобще не хващат


Хващат си


На работа си правят антиген, били взели нова марка и да тестват и тя е светнала(предния ден е била - ). Съответно отидохме в една клиника и си направихме антигени.

А аз кашлям, а тя не. Предполагам че и мен ще ме хване след 1-2 дена. Ще се тествам в неделята.

Карахме го и двамата леко 12.2020. И двамата работим с хора всеки ден, при мен маски няма, при нея да.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Яну 2022, 19:18

Как да има маски при теб като там работят само свободни хора. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от zAcK » 14 Яну 2022, 0:12

zAcK написа:
zAcK написа:Стийн, положението има шанс да стане прекалено дори за Абсурдистан.
Най-тежко беше миналата година ноември и декември. Ако и тази е така, буквално ще счупим тъпомера :idea: :idea: :idea:

Данните за смъртността в България до 40-та седмица:
- за 2020 година - 81 626 починали
- за 2021 година - 104 146 починали

Т.е. в момента сме в 42-ра седмица и вече подминаваме средната смъртност за годините преди Ковид, а сме с по-малко население :idea:
- 2020г. – 123 118 починали
- 2019г. – 108 083 починали
- 2018г. – 108 526 починали
- 2017г. – 109 791 починали
- 2016г. – 107 580 починали

Т.е. имаме още 10 седмици до края на годината. Ако всичко не се нормализира на момента, което е фантастика, може да имаме и над 135 000 починали за една година, дори повече :shock: Чисто статистически, дори и да и да се нормализира всичко от утре, пак ще имаме около 125 000, което е доста над предходните години :help: Има шанс да подминем и 140 000 починали, което ще е нещо брутално :help: :help: :help: И този шанс е много голям, ако не се случи чудо, щото на никой не му дреме :idea:

P.S. Толкова за умните българи...



До момента към 49-та седмица на 2021 г. смъртните случаи в БГ са 138 500 :!: До края на годината ще са минимум 145 000 :idea:

Толкова за най-умната, великата и коравата нация във вселената... :dunno:


Предстои да излезнат данните на НСИ, като за момента починалите за 2021 г. са близо 148 000 :idea: Евентуално ще има корекция нагоре :idea:

Как беше "България на 100 морета" и "Селските къщи по минимим 200 000 лева, щото много се харчат"

P.S. Няма да казвам колко добро място за живот е територията, числата сами говорят за това :!:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от KoolyO » 14 Яну 2022, 3:01

Тя войната е свършила, но важното е влакове да се взривяват.
Тук при 100% ваксинирани възрастни, заради Омикрон случаите скочиха от м/у 30-50 на ден, в последните 4 месеца, на 2-3 хиляди на ден за последните седмици. (Малка скоба да отворя. Тук се правят грубо около 30 пъти повече тестове на ден, в сравнение с България)
Починалите "скочиха" от между нула и един на ден на между нула и три за един ден!
И хоспитализираните "скочиха" от единици на десетки.
Държава с около 10 милиона население и почти два пъти повече туристи.
А заради събитията на жълтите павета вчера ни даваха по Euronews. Срам ме е, ама търпя.
Както и да е.
Взривявайте още влакове. То от къде да знаете, че войната е свършила.
Сега очаквам антиваксърите (които така, или иначе са единствените активни в темата) да ме оборят с "алтернативни" новини и факти. Давайте. Темата е ваша, така или иначе. :mhihi:
А пък още по-смешно е как хора, които вече са се ваксинирали, продължават да пищят с пълен глас, как ваксините са злото. Не мо'а повече. :mhihi:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!


Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от driver69 » 14 Яну 2022, 8:39

KoolyO написа:Тя войната е свършила, но важното е влакове да се взривяват.
Тук при 100% ваксинирани възрастни, заради Омикрон случаите скочиха от м/у 30-50 на ден, в последните 4 месеца, на 2-3 хиляди на ден за последните седмици. (Малка скоба да отворя. Тук се правят грубо около 30 пъти повече тестове на ден, в сравнение с България)
Починалите "скочиха" от между нула и един на ден на между нула и три за един ден!
И хоспитализираните "скочиха" от единици на десетки.
Държава с около 10 милиона население и почти два пъти повече туристи.
А заради събитията на жълтите павета вчера ни даваха по Euronews. Срам ме е, ама търпя.
Както и да е.
Взривявайте още влакове. То от къде да знаете, че войната е свършила.
Сега очаквам антиваксърите (които така, или иначе са единствените активни в темата) да ме оборят с "алтернативни" новини и факти. Давайте. Темата е ваша, така или иначе. :mhihi:
А пък още по-смешно е как хора, които вече са се ваксинирали, продължават да пищят с пълен глас, как ваксините са злото. Не мо'а повече. :mhihi:

Колега, срам те е от какво? От протест против зеления сертификат? Сигурно и цяла западна Европа ги е срам от техните ганьовци, протестиращи против ограничаването на свободите и правата на хората.
За толкова страници тема не стана напълно ясно явно, че на повечето "антиваксъри" проблемът ни е със задължителния и ограничаващ елемент на ваксините - без ваксина нямаш право да ходиш почти никъде. Преболедувал - може за кратко, защото не е като ваксиниран (нищо, че преболедувалите нещо не влизат в болница).
Върнахте ли се към нормалното в Дубай - без маски, тестове и т.н.? Понеже тук едни страшни доктори във военни униформи ни обещаваха, че като се ваксинираме и ще можем да прегърнем близките си, пък нещо в най-ваксинираните държави най-строги мерки...
Ето нещо любимо, не само за ваксините:

"Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори."

Аз лично се радвам, че има хора, които дават от времето си да протестират, за да може утре нашите деца да играят свободно, а не да чакат регулярния пач на ваксината.

Бъди здрав и успешен!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Яну 2022, 10:18

Дреме ми за шериата с фереджетата(упс, те там ги носят само скришом едва ли не) които направиха един град насред пустинята за да хабят ресурсите на света и да покажат, че с пари всичко е възможно, че да прибират парите на останалия свят мечтаеш за лъскави стъкла и бетон. Там е интересно въобще тоя вирус на 45 градуса как оживя толкова време, явно голям гад е, ама онякон и там е слаб. Отива си вируса, отива сииии...

В този ред на мисли, пропуснал съм речта на Кирил Петков, но тоя Коцко като му задава елементарен въпрос кога ще отпаднат ЗС, министъра не отговаря! Шикалкави и говори общи приказки. Та се налага да излезе пак и да го пита същото и онзи какво отговаря според това, което чувам "няма да отпадне ЗС докато не се ваксинирате всички или болестта не свърши". Аз така го разбирам, с тия глупости, че нямало да има задължително, то по-задължително от това е само с физическа сила. Ама така го казва с един тон все едно е крайно загрижен, почти ще се разреве. За мен лицемерничи и лъже. И в контекста на думите му, че щял да убеди гражданите и това му е целта, явно поради тази причина се скри като мишок, че е болен и уж се бил карантинирал просто превантивно щото някой в стаята край него бил болен на онова заседание. Че нали бяхте всички с много помагащите маски, каски, не се опитвахте и целувахте, как се заразихте? Или го е страх, че все повече хора ще стигнат до логичния извод, че въпреки тия мерки, пак се заразяваш? А и как да кажеш на някой да иде да се ваксинира след като ще трябва да го убеждаваш и че може да се заразиш, но пък ще го караш по-леко?
Ето го това в Парламента, наистина не звучи ок, понеже той иска да ни тикне на следващото ниво от 50+% ваксинирани след което вече ще може спокойно да каже, че нямаш право да работиш еди си какво ако не си с ваксина и лека полека...като Канада. Добре, че тука сме Ганьовци и няма да го позволим това де, а и докато се опита да го направи, онякон и той ще си замине, все повече държави ще почнат да го обявяват за нещо като грипа и дотам, идва икономическата криза и ще се говори за Ковида, колкото само, че е виновен той за нея.
https://youtu.be/YhuE4ovH-PY

Между другото на Джокович министъра тая сутрин за втори път му отменя визата след като го обявиха за участващ на турнира, сега щял пак да обжалва, ама как да се бориш с това като и ножа в тях и хляба? Дано успее, ама вече се базикат с него и си играят на иди си, ела си.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook