Безконтактно палене

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 25 Ное 2021, 18:44

Здравейте на всички. Купих си система за безконтактно палене но нещо не мога да я свържа правилно. Идеята е да се премахне ключа и барела за него и там се поставя старт/стоп бутона. А барела се премахва за да не се заключва волана. Но проблема е че не откривам 2 кабела или незнам къде точно да ги вържа. Единият е написан като Oil path detectection input (+) а другият е immobilizer input (-)
Ако някой го е правил или знае кои са кабелите нека помага, ще добавя и снимка на схемата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Безконтактно палене

Мнение от zvetiko » 26 Ное 2021, 9:00

Доколкото разбирам, ако имаш допълнителна аларма, когато я изключиш трябва да подаде минус на 3, за да ти сработи системата. Ако нямаш свържи 3 на маса. На 1 подай плюс. Даже си мисля, като идея, някое от двете да минава през скрит прекъсвач за по-голяма сигурност.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Безконтактно палене

Мнение от Vanqu1sh » 26 Ное 2021, 11:06

Въпрос от любопитство - какъв е смисъла от безключовото палене ако нямаш и безключово отключване?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 26 Ное 2021, 21:22

Vanqu1sh написа:Въпрос от любопитство - какъв е смисъла от безключовото палене ако нямаш и безключово отключване?



Имам безключово отключване от телефона си, точно затова искам и тази опция.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 26 Ное 2021, 21:25

zvetiko написа:Доколкото разбирам, ако имаш допълнителна аларма, когато я изключиш трябва да подаде минус на 3, за да ти сработи системата. Ако нямаш свържи 3 на маса. На 1 подай плюс. Даже си мисля, като идея, някое от двете да минава през скрит прекъсвач за по-голяма сигурност.



Аз ако разбирам правилно, това не е ли чека за маслото? Обмислям варианта да го закача за кабела който подава сигнал за чека на маслото... А за допълнителна аларма, имам система, за отключване на колата от телефона, дали ефекта ще е същият?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Безконтактно палене

Мнение от ID A » 26 Ное 2021, 21:50

Налягането на маслото се използва, като индикация за работещ двигател и се блокира пускане на стартера тогава. Но датчика за масло е с минус. Внимателно премери какво се подава, да не окъсиш нещо ако подадеш плюс.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 28 Ное 2021, 19:19

Добре. Вече 2 дена се мъча с това чудо и не ми се получава... Първо за системата ми трябват 6 кабела, а аз имам 5 както се вижда на първата и втората снимка, но да кажем, че е така защото 6я е ground. Стигнах до положение в което системата стартира и гаси сякаш ключа е на 2ра позиция. Първа позиция немога да я оправя, според мен защото не намирам ACC на буксата за ключа. На буксата намирам 2х 12v 1-ignition 1, 1- ignition 2, и 1 за стартера.
След това имам 2ра букса пак с 6 кабела. Там проблема ми е че не намирам къде да вържа кабела за Oil Path, реално даже неразбирам какво точно имат в предвид... Вторият ми проблем е крачната спирачка. Снимал съм буксата си на спирачката (снимка 3) и както и да замервам кабелите не намирам кабел, който да подава ток когато натискам спирачката. Има само 1 кабел който дава постоянно ток.
Моля всички! Помагайте! Знам, че има много хора които вече са го направили...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 325xi-2001г.

Re: Безконтактно палене

Мнение от emobmw » 29 Ное 2021, 8:49

Колега трябва ти байпас модул за имобелайзера за да го активираш.Другото за оил помпа не е към мъслото а се свързва към кабела за бензиновата помпа.Аз съм с такава система от няколко години и сам си я поставях.Модулчето за имобилайзера е около 40 лв. по спомен.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 29 Ное 2021, 9:39

emobmw написа:Колега трябва ти байпас модул за имобелайзера за да го активираш.Другото за оил помпа не е към мъслото а се свързва към кабела за бензиновата помпа.Аз съм с такава система от няколко години и сам си я поставях.Модулчето за имобилайзера е около 40 лв. по спомен.


Дай някакъв линк към тоя модул, че живея в Холандия, и така ми е много трудно да го намеря. И каква работа върши тоя модул? Казваш, че кабела който са го писали, че е oil path, трябва да се върже към бензина... би ли помогнал къде точно? А кабела за спирачката? За него можеш ли да помогнеш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Безконтактно палене

Мнение от stefan_suny » 29 Ное 2021, 18:14

Ако се битова един чип от ключ към гривната на имобилайзера вероятно ще върши същата работа и няма да е нужен допълнителен модул.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 29 Ное 2021, 19:56

stefan_suny написа:Ако се битова един чип от ключ към гривната на имобилайзера вероятно ще върши същата работа и няма да е нужен допълнителен модул.


Чип имам. Програмиран е, тестван е, работи перфектно. Но в упътването пише, че ключа трябва да стои на контакт 1, за да не се заключва волана. В бъдеще и заключването на волана ще премахна, но първо искам да проработи бутона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 325xi-2001г.

Re: Безконтактно палене

Мнение от emobmw » 30 Ное 2021, 15:32

Ето линк към модула https://www.eldibg.com/bypass-module-pandora-di-3

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 30 Ное 2021, 22:22

emobmw написа:Ето линк към модула https://www.eldibg.com/bypass-module-pandora-di-3


Благодаря за модула! А без него, ако чипа от ключа стои в оригиналния ринг, колата трябва да запали от start/stop бутона ако всичко е свързано правилно нали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 325xi-2001г.

Re: Безконтактно палене

Мнение от emobmw » 03 Дек 2021, 11:27

Да и така става но с модулчето е по практично тъй като го управлява старт стоп системата.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Безконтактно палене

Мнение от Borisov890326 » 05 Дек 2021, 23:42

emobmw написа:Да и така става но с модулчето е по практично тъй като го управлява старт стоп системата.


Здравейте. Системата е вече инсталирана и работи, но има един малък проблем. За да запали колата разбира се чипа трябва да е в ринга, такаче го бях оставил за постоянно в ринга, но в един момент осъзнах, че колата не се заключва, заради чипа в ринга. Какво мога да направя за да мога да я заключвам и да не се налага да махам чипа?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook