Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 10 Окт 2021, 23:32

Зак, ти заради евтините винтоверти ли ще ходиш да живееш в Англия? Стига де, може ли ТОВА да е фактор за емиграция... :dunno: :dunno:

Аз си купих лидълски Парсайд, не помня цената, но трябва да е бил 50 - 60 лева. С три години гаранция, с кабел, работи без грешка. Ето такъв:
https://nemskistoki.bg/mashini-i-instrumenti/probiven-vintovert-s-dve-skorosti-parkside-pns-300-a1
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 10 Окт 2021, 23:49

Не, но много ме дразни това, че всеки тук иска да стане богат за седмица, максимум месец. И голямата част от бизнеса е тотално извратен. Важното е да има за коли, любовници и бяло :dunno: То затова и икономиката ни и всичко е толкова зле, че разчитаме яко на европейските средства :dunno: Почти не съм виждал бизнесмен, който да не иска да се изхвърли като чикия на мокър пясък при първите кинти, с които захлеби :dunno: Да не говорим, че не си представям тук да видя дори смешно подобие на да речем Уорън Бъфет, който има около 100 милиарда и кара мисля някакво Волво и живее в обикновена къща. :mhihi:
Тука ги видяхме милионерите. Може да няма за работещите за тях, но пък има какво ли не - от коли за милиони, през частни колекции от антики и имения с хеликоптерни площадки. Един да имаше по-скромен, вероятно щях да си кажа, че има някаква надежда, ама не.

https://www.businessinsider.com/warren-buffett-modest-home-bought-31500-looks-2017-6
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 11 Окт 2021, 9:02

Е, браво на въпросния Бъфет, че е скромен и не се изхвърля. Има хора и на другата крайност - няма какво да яде, но трябва да го видят в баровско заведение със скъпия телефон и обувки за 500 лева Животът е шарен, хората са различни и имат различни приоритети и критерии за успех... Не можеш да избягаш от това. И не разбирам защо толкова те дразни... :dunno: :dunno:

Вместо да бягаш, можеш да опиташ да промениш нещата отвътре. Дай личен пример... Нека хората да си кажат за теб - ето един успял пич, обаче е скромен и земен. Другите са алчни и държат да се покажат - още по-добре за теб, ще се откроиш на техния фон. Долкото разбирам, позицията за български Уорън Бъфет е свободна - защо да не си ти? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 11 Окт 2021, 9:42

Borymeckata написа:Е, браво на въпросния Бъфет, че е скромен и не се изхвърля. Има хора и на другата крайност - няма какво да яде, но трябва да го видят в баровско заведение със скъпия телефон и обувки за 500 лева Животът е шарен, хората са различни и имат различни приоритети и критерии за успех... Не можеш да избягаш от това. И не разбирам защо толкова те дразни... :dunno: :dunno:

Вместо да бягаш, можеш да опиташ да промениш нещата отвътре. Дай личен пример... Нека хората да си кажат за теб - ето един успял пич, обаче е скромен и земен. Другите са алчни и държат да се покажат - още по-добре за теб, ще се откроиш на техния фон. Долкото разбирам, позицията за български Уорън Бъфет е свободна - защо да не си ти? :dunno: :dunno:

Ма то много труд и усилия трябват.
Друго си е, да отидеш на готово и с добра заплата и всичко да е "топ"
Зак, ти каква заплата получаваш?!
Вероятно е по-висока от средната за страната, а може и да е най-високата от на всички хора, дето живеят във вашият блок.
Това алчен ли те прави?!
Аз за моят живот съм си взел поука в тая част, никога не коментирам цените на хората.
Викам майстор, човека ми обяснява колко иска, ако на мен ми е изгодно-стискаме си ръцете, ако не ми е изгодно, търся друг.
Казаха ми цена за направа на нови покриви на гаража и на една пристройка, не ми беше изгодно и въпреки, че ръцете ми са заврени в задника, някакси успях да направя и двата покрива тази година.
Обаче мазилка и изолация не мога да правя и сега съм повикал майстори за тази работа, а аз се съсредоточавам върху финансовата част.
Търся разни инструменти в интернет и разбира се попадам на безумни обяви, но попадам и на много изгодни, просто си правя сметката.
Всеки човек се опитва да припечели някой лев, но пазара определя как да се случат нещата.
Както каза Мечо, личният пример е много важен, мрънкането не помага, то само трови...Освен, ако не ти харесва мрънкането, че познавам такива хора, дето все обичат да мрънкат. Майка ми примерно, тя обича да има трагедия. По телефона и викам "пусни си тоя филм по тв, много забавна комедия" а тя ми отговаря "Не, глупости не гледам, предпочитам нещата от живота" и си пусне някой турски/индийски филм. Иначе, жената е много интелигентна, образована и чете, ама пустата трагедия и е в душата.
Има много примери за хора, които живеят в кооперация и един ги е организирал и хората са направили красоти в пространството около блока и в самите входове.
Ако ти е стар блока, ми съберете пари, като ти дай личен пример с по-голяма сума, боядисайте входа , оправете градинките, грижи се...
В България може да се живее много добре, ако имаш добра заплата и хъс да променяш микро сферата около теб.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Окт 2021, 10:13

Аз на къщата като я купиха миналата година имаше дидн керпичен довар. Почти сам си го съборих, 3000 лева някъде излезе дивата като комшиите нямаха пари и едни такива мънкат, хънкат да го направя аз пък когато имали 1000 лв. щели да ми дадат(тоест никога :mhihi: )направих си го и готово. Сега и комшията задължен се чувства, пари на заем не смее да ми иска, когато трябва нешонда се носи и прави мине казал да го викна, наистина даже няколко пъти се наложи, та и това си е идея. Да дадеш малко повече от другите и да видят примера ти, макар бонака да си е бонак и пак може да каже "той тоя има пари, няма какво да го мислим, ако и аз имах, щях и аз да дам", такива също съм ги чувал, но не са всички така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 11 Окт 2021, 10:38

Е.Димитров написа:Това алчен ли те прави?!


Алчен си, когато искаш да спецелиш с цената на всичко. Когато държиш високи цени, споразумяваш се с конкуренцията, плащаш под масата, даваш повече за коли и коври, отколкото да развиваш бизнеса и т.н. :idea:

Е.Димитров написа:Вероятно е по-висока от средната за страната, а може и да е най-високата от на всички хора, дето живеят във вашият блок.


По-висока е от средната, да. Ама в моя блок съм направил толкова неща с лични средства, дето живущите не са направили заедно за много години :idea: Да не кажа, че те реално не са правили нищо с лични средства и време :idea:

Та като спомена блока ни, правил съм какво ли не. Като се започне от мазилки, всякакви кабеляци, ел. инсталации и т.н. във входа, контрол на достъпа за няколко врати с всичките окабелявания и насрещници, двора и т.н. И дръвчета посадих, пак с мои пари. И ми казаха, че били селски :mhihi: Каменен дъб явно не са виждали примерно, та им е селско :mhihi: Явно и Рим е селски, че ги има там по улиците :mhihi: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Да не говорим, че съм им дарил стотици часове време, които ако им ги сметна в пари и ще започнат да хълцат. И какво получавам, мрънкане.

А като купихме апартамента общите части изглеждаха потресаващо, а сега са доста прилични като за България и продължавам да правя. И никой не ми помага, само ми мрънкат :help:

Та вие май не схващате кое ме дразни, ама както и да е. Средата тук е скапана. Ама няма как да е друга с тия хора. Има и много готини такива, да. Но масата е ужасна. И те правят държавата да изглежда и да се усеща, и да е едно огромно гето...

Та искам и нямам против да давам всичко от себе си, но да живея в нормална среда, не в кочина с останалите прасета :idea: :idea: :idea: :idea:

P.S. И като правя нещо им го правя така, че да е устойчиво. И документация на контрола на достъпа им направих, и в отделен метален шкаф с батерии им го инсталирах. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Баси, те от фирма нямаше така да им го направят :mhihi: :mhihi: :mhihi: И както съм писал, едното семейство дори не ме поздравява, щото не искам да одобря да усвояват от средствата на входа, които събираме....... :help: :help: :help:

Ето част от процеса :ok: :mhihi: Тоя switch е шибнат там заради видеонаблюдението, което също им направих :mhihi: И интернетът е от моя :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от don_gori » 11 Окт 2021, 11:00

Аз горе долу схващам идеята, но ти не можеш да промениш мисленето на 6 милиона българи по твоя начин. От написаното разбирам, че не си намерил твои съмишленици/приятели и т.н. с които да споделяте еднакви идеии/мислене и нещата които правиш да ти носят радост. Тъпото е че явно си попаднал на някакви скапани съседи и това разваля общата картинка която си представяш. Примерно някои от моите съседи също са сдухани, но когато седнем да говорим за нещо което засяга всички ни в повечето случай или помагат или поне не пречат. Така примерно сменихме цялото улично осветление, внесохме искане за ремонт и модернизация на едно старо детско игрище което влезна в плана на общината и скоро ще го правят и него и много други малки инициативи свързани с почистване, залесяване и т.н.
Другото което е много важно човек да се чувства добре е компанията - приятели и колеги, понеже цял ден човек е с тях започва да свиква с тях и те с теб и много често се получава да спеделяте едни и същи идеи и ценности.
Живял съм в София и знам за какво става въпрос, точно поради тази причина реших да се върна в "малкия" град и да започна горе долу от 0-та. За щастие срещнах много приятни хора/колеги които са така да кажем над средната класа, но живеят доста скромнно (хайде не чак скромно но няма изхвърляния с имоти, коли почивки и т.н.).
Можеш да погледнеш и към някой по-малък град вместо да си в центъра на ужаса наречен София. За другите държави сигурно важи същото - в столицата живота е забързан, хората са дошли от къде ли не основно за пари и останалите "човешки" неща някак си не ги вълнуват. Повече ми харесва да свършвам в 4 и 30 и в 5ч да съм я в парка със семейството, я малко да поспортуваме с някой колега отколкото да вися по задръствания и живота да ми е припрян.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 11 Окт 2021, 11:03

Ми хубуу де иди и се пробвай в чужбина. Не виждам нещо или някой да те спира :dunno: Още в първото мнение ти казах, докато не идеш и не видиш за себе си няма да разбереш дали е по-добре. Мрънкането по форумите колко е евано положението тука няма да оправи нито положението в страната, нито твоето.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 11 Окт 2021, 11:18

madafaka_donkele написа:Мрънкането по форумите колко е евано положението тука няма да оправи нито положението в страната, нито твоето.


:OT: :OT: :OT:

Това ми е ясно.
Тъй както ми е ясно и това, че като някой пусне снимка на бразилски баби в темата за препоръки за нормално функционираща държава, няма да ни огрее :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мрънкам, защото не спирам да се надявам, че тук ще стане нормално място за живот, което вероятно е много наивно :dunno: Нали никой не си мисли, че изгарям от желание да емигрираме :?: Ама като не намирам друг начин :dunno: Малките населени места почти съм ги отписал, защото там е почти същото. А ако говорим за инфраструктура, дори по-зле :dunno: И най-лошото е, че населението им намалява. Т.е. бъдещето им е много съмнително. Като изключим тия с АЕЦи :ok: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 11:24

И аз щях да кажа, че в огромна степен проблемът идва от Софията, а инак наистина критичната маса тук са меко казано безнадеждни..Има едни грубо казано 2-30 процента много читави и една малка част пък изключителни хора, ама пак са недостатъчни, за да се живее качествено. Не е само къщи, градинки и общи части живота, повечето сме сравнително млади и вероятно що-годе здрави, с някакви човешки доходи, ама тия неща са променливи..И човек рано или късно допира до системата, която все още се дирижира от безскрупулни изроди като Тиквата и подобни, а на ежедневно ниво, такъв тип ценности и поведение са на пиедестал от раята..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Окт 2021, 12:29

Като ти чета това за съседите в блока ... :help: :mhihi:
В къща не си ли пробвал да живееш? Де да знам, ама тука при мене тия твоите дивотии ги няма ако живееш в къща, въздух хубав...не знам бе човек, вземи се хвани и всяка седмица ходи до някой град в БГ, разгледай, говори ей така със случайни хора да ги видиш как са настроени, после се спри на няколко града, питай във форума да ти пишат на лично ако трябва колегите за всеки и тогава иди на квартира ей така за малко ако щеш я някой град, не знам деца имаш ли, нямаш ли и колко са големи в смисъл, че това само виждам като спънка да сменят училища постоянно. Котарак май ,имаше , тука са много на почит и от ветеринари и от магазини. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 11 Окт 2021, 12:53

Top Gun Maverick написа: и тогава иди на квартира ей така за малко

За мен това е решението. Това със съседите можеш да го избегнеш само и единствено, ако живееш в къща. Сегашните са ми по-добре от предните, ама пак са баси и селяните. Облегнал ми се веднъж единия на колата, да си прави мохабет и порка бира :kuku: На тея отгоре не им пречи децата в 7:10ч сутринта да си играят на гоненица преди училище/детска градина. И в къща ще имаш проблеми. Съседа ще реши да има 5 кучета или 7 кокошки. Или да си направи беседка и да прави купони посред седмицата до 2-3ч. Но проблемите ще са драаастично по-малко. Забелязал съм и че търсиш огромен двор, стил Тексас :mhihi: Ама ако може да е до големия град, да има оптичен интернет, да има инфраструктура, да има читаво население, а да е и по-евтино от чужбинското. Или правиш компромиси с някои от тези неща, или сменяш континента. Не държавата, континента. Там има други проблеми, ама поне няма да са тези :mhihi:

П.П. Ако те успокоява, в Пловдив съседите си гледат лястовици във входа. Има поне 3 гнезда. Благодарение на гравитацията, само тавана не е осран :lalala: Тъй като не живея там и ми е трудно да намеря, който ми трябва уикенда... последно с 40мин викане се преборих да им е последно лято, без да бутаме гнезда. Просто пролетта да не се отварят прозорците. Тъй като имам подозрения, че няма да стане и пак ще е всичко в лайна - ще трябва да търся други начини. Районният кмет е споделил, че нищо не може да се направи, ако на събрание на блока не всички са против. И накрая апартамент в една от скъпите части на града е с общи части в лайна, щото комшии прокурори, политици, архитекти, доктори са прости селяни :clap: Пролетта ще го мисля, щото макар и да не живея там... съм собственик. Дългосрочно за мен, единственото решение е еднофамилна къща. Макс на калкан с някой :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 13:20

Пичове, сигурно съм ви писнал с гнилата държава, ама пак да си кажа моето, ето едно къще, дето ми допадна, локацията е майна си райна, ама съгласете се, че цената е смешна... (около 100 хиляди лв)
https://calundan-hjoerring.dk/sag/HJ7591B
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от deyan-enchev » 11 Окт 2021, 13:43

Джи айде да ходим в Бавария при Франц Албрехт барем ще ловуваме с тях уикендите
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 11 Окт 2021, 13:50

deyan-enchev написа:Джи айде да ходим в Бавария при Франц Албрехт барем ще ловуваме с тях уикендите


По-скоро някъде из Баден-Вюртемберг :mhihi: Към момента от изброените места в темата там най ми допада :ok: :bchug:

Ама при теб има проблем. Ще трябва да се разделиш с част от арсенала :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook