Покупка на G80 М3 Competition

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от vodkarulez » 25 Юли 2021, 21:53

Здравейте приятели,

отдавна не съм писал. Радвам се, че темата за м340i се разви до такава степен, че се превърна в основна за подфорума. М340i e уникална кола. Чета някакви коментари, че цената и била висока, не си заслужавала парите и подобни глупости. М340i е просто идеално балансиран автомобил, който освен всичко друго е адски бърз.

Мисля обаче, че дойде времето за покупка на M3. Този път нямам проблем с избора на цвят на колата - ще бъде Frozen Dark Grey. Имам обаче проблем с избора на салона, като тук изглежда, че отново не съм подготвен спрямо това, което БМВ предлага. Припомням, че правих няколко бели коли - 435д и м340 в бяла перла, като в двата случая заложих на пълен мерино черен салон. Комбинацията беше повече от добра и в нито един момент не съм съжалявал.

Сега обаче избирам сатенен мат тъмно сиво, поради което и избора на черен салон сякаш не е толкова задължителен. Бих искал отново да споделите по едно мнение, кой според Вас ще бъде най-правилния избор на кожа за тази кола? Знам, че персонално всеки има различен възглед, но нека видим форумското мнение какво ще бъде. Добавям, че колата ще бъде с обикновени седалки, а не онези супер спортните и в същото време неудобни.

Това са всички опции. В конфигуратора на БМВ могат да се видят. Също така в Google има доста снимки:

Стандартните опции:

Black
Yas Marina Blue/ Black
Kyalami Orange/ Black
Silverstone/ Black

BMW Individual:

Fiona Red/ Black
Tartufo
Fjord Blue/ Black
Ivory/ White/ Black

Благодаря на всички!



2021-bmw-m3-sedan-in-frozen-dark-grey-looks-like-darth-vader-s-car_1.jpg

2021-bmw-m3-sedan-in-frozen-dark-grey-looks-like-darth-vader-s-car_3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от nxn » 25 Юли 2021, 22:54

Добър избор, за мен м340 не е добра, защото е в цената на 530, което е много повече кола, но м3 е друга работа. За цветовете, на това купе не съм видял светъл да ходи, бих препоръчал тъмен. В мкар, ако не се лъжа, вкараха два 4ки с отличителни салони, по добре отиди ги виж. Всяко едно представителство има парче с цвета на салона, разгледай добре, да не стане като червеното на ф30, с цвят на морков.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от msi200 » 26 Юли 2021, 8:44

Аз лично бих взел черен салон, според мен е най-добрата комбинация с този цвят.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Leon » 26 Юли 2021, 11:33

На този екстериор, задължително салон в ярък цвят или поне комбинация с ярки елементи. Аз лично никога не бих поръчал кола (камо ли М) в сив/черен цвят, но това щом си го решил, поне вкарай някакъв живот в интериора. Yas Marina Blue и Kyalami Orange съм ги гледал по ютюб и стоят страхотно. Вероятно и индивидуал цветовете ще са добри. На мен този модел като цяло ми е китайски дизайн, с китайски на вид джанти и китайски кривки и спойлерчета навсякъде, но откъм пърформънс всички твърдят, че е топ. Успех!
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Maxx_E90 » 26 Юли 2021, 11:54

Ярките цветове са супер, но не и на това матирано сиво. Тотално убива опциите за готин интериор, единствения вариант да не прилича на циганийка е с черна кожа вътре.

Аз също мисля че има къде къде по-хубави екстериорни цветове за тази кола, но който плаща, той избира :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от vodkarulez » 26 Юли 2021, 12:42

Благодаря на всички за мнението.
Ще поръчам колата в най-сигурния за мен цвят - черен Merino.

На колегата Maxx искам да кажа, че неговото мнение се покрива с това на жена ми.
На колегата Leon искам да кажа, че G80 е най-доброто М3 за по-градски тип шофьори. Отделно с xDrive е много подходящо и за лоши атмосферни условия, а performance-а на competition модела е брутален. За китайското в колата - да, има отенък, но дизайна наистина пораства в мен, колкото повече я гледам, особено в този цвят.

За финал ще кажа, че скоро моята M340i ще се продава от Бова Кар. Ако някой от Вас има желание да я купи, може да ми пише тук.
Специалист-Икономист

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от msi200 » 26 Юли 2021, 14:29

А чака ли се много в момента и отстъпките същите ли са, или има промени заради недостига на чипове?
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от vodkarulez » 26 Юли 2021, 19:42

msi200 написа:А чака ли се много в момента и отстъпките същите ли са, или има промени заради недостига на чипове?


Да, чака се повече - неясно колко.. примерно 5-6 месеца и отстъпките са по-ниски. Но това е положението.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Bexim » 19 Авг 2021, 13:10

Аз бих направил това...
Kyalami Orange

ПП Четвъртъчни мечти.. :bchug:

ПП1 Моята е сиво с черно и е прекалено строга, така да го кажа. Фен съм на контраста. Белият е труден за поддръжка, а като че ли любимият ми червен отстъпва пред оранжевия. Едно време имаше сходни цветове при е39 и ми падаха очите по тях.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Spunky » 23 Авг 2021, 10:37

vodkarulez написа:
2021-bmw-m3-sedan-in-frozen-dark-grey-looks-like-darth-vader-s-car_1.jpg

2021-bmw-m3-sedan-in-frozen-dark-grey-looks-like-darth-vader-s-car_3.jpg


Тоя цвят плаче за Фиона ред и задължително екстендед кожа.

Аз черна кожа не бих избрал в какъвто и да е сценарий - напича се най-много, скучно е и все едно си в тунел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от vodkarulez » 02 Сеп 2021, 10:26

Това е frozen deep grey, което е по-тъмен сив цвят от frozen dark grey. Като цяло BMW разграничи m3 и м4 от отношение на матовия сив цвят, като за всеки един от двата модела допуска различен frozen сив цвят. По отношение на оранжевото и червеното, моите опасения са, че са много ярки и искрящи цветове, които ще натоварват и разсейват очите в купето, но това си е мое мнение. В крайна сметка заложих за пореден път на класичекия изцяло черен салон.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Shadowed » 06 Сеп 2021, 20:52

Най-грозното БМВ, правено някога. Нещата клонят към Porsche все повече и повече. Това е колата, която никой няма да иска след точно 2-3 години... абсолютно никакъв цвят не и отива. Каквото и да сложиш вътре, гнусотията от вън ще надделее. Всеки път като отида в шоу рума, някой от някъде се смее...

Предполагам мнението ми е "анатема" в този форум, но това е положението. Питате за съвет, или за мнение.. то това е то. Има много повече коли от това недоразумение на инжерната мисъл :no:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Spunky » 06 Сеп 2021, 21:30

Съгласен съм, че е изключително грозна и не само решетката, правена е от абсолютно некадърни и си мисля, слепи дизайнери :mhihi:

Но! На някои им харесва(1 на 5 мисля, според шеф дизайнера), а другите я коментираме…

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от Dextuar » 07 Сеп 2021, 16:37

vodkarulez написа:Това е frozen deep grey, което е по-тъмен сив цвят от frozen dark grey. Като цяло BMW разграничи m3 и м4 от отношение на матовия сив цвят, като за всеки един от двата модела допуска различен frozen сив цвят. По отношение на оранжевото и червеното, моите опасения са, че са много ярки и искрящи цветове, които ще натоварват и разсейват очите в купето, но това си е мое мнение. В крайна сметка заложих за пореден път на класичекия изцяло черен салон.
Аз бих си я конфигурирал точно така, чакам с нетърпение да видя крайния резултат :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на G80 М3 Competition

Мнение от vodkarulez » 29 Окт 2021, 19:52

M3 Competition xDrive Frozen Dark Grey
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

Следваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook