Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.07.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Vb3 » 11 Авг 2021, 13:26

pampo написа:Само данък и гражданска на тая кола са към 600лв на година. Каското и то е толкова, ако има. Не знам, една заплата, само за да стои колата пред вас... Не мога да си го представя, но хората са различни, сигурно и с 800лв на месец има собственици на Е60. След университета със заплата 1200лв преди 15г едвам се оправях с корса 1,4 бензин 94та година, дето най-скъпия й ремонт беше 30лв.
1200 преди 15 години ми се виждат не лоша


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Leon » 11 Авг 2021, 13:28

Повече няма да оставям мнения на тема заплати. Всеки си харчи парите различно, няма меродавна сума за определен автомобил.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ceco_kd » 11 Авг 2021, 17:28

Leon написа:Повече няма да оставям мнения на тема заплати. Всеки си харчи парите различно, няма меродавна сума за определен автомобил.
Точно това е....един слага Тотал, не че не мога да сложа друго, но друг ще заложи на масло от 20 лв/литъра. Един кара гумите до дъно, друг сменя на 20К. Един като излезе грешка за изгоряла свещ тича на майстор да я смени(без значение с ДПФ е или не), друг кара и с 6 изгорели. Един слага демпферна оригинал, друг Кортеко да речем. И така примери до безкрай. И двамата ще могат да я карат тая прословута е60-ка. Единия налял пари по подръжка по тази кола повече отколкото другия е дал дори като я е купувал от Дупница. И двамата ще сядат вътре доволни от това, което са направили по нея, също като оня с новата Дачия или Шкода . Така, че накрая всички са доволни от себе си. Питам един път на една автомивка един от новите германци как е 60-ката. Вика ми супер е брат. Обслужена е от - до. Питам какви вериги сложи? Гледа ме като теле. Бил сменил маслото, филтри, ама и на кутията маслото йок. Ама иначе е доволен, че явно я поддържа. И като и изми мотора с безконтактното и голяма работа е направил, че свали маслото от мотора (за момента). Та така на въпроса за заплатата....вземай я и после както си постелеш така ще легнеш.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от anttonev » 30 Авг 2021, 21:19

Харесах си тази, вярно баш с тоя мотор, ама..., та си викам я да пусна една проверка, не че сам очуден много...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9362412899

http://www.auto-records.com/vehicle-dat ... rdKaoHd0GK

wbanv71030ck07301-auto-records.pdf


Интересно все пак, уж до последно е влизала в официален сервиз, или аз нещо бъркам?! :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Malik » 31 Авг 2021, 9:21

anttonev написа:Харесах си тази, вярно баш с тоя мотор, ама..., та си викам я да пусна една проверка, не че сам очуден много...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9362412899

http://www.auto-records.com/vehicle-dat ... rdKaoHd0GK

wbanv71030ck07301-auto-records.pdf


Интересно все пак, уж до последно е влизала в официален сервиз, или аз нещо бъркам?! :dunno:



Е, сега за има-няма 100к км на въпрос ли ще го правим? :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от anttonev » 31 Авг 2021, 9:30

Не бе, супер е, че само 100000 са върнати. Странно ми е че има толкова на брои посещения и е водена до преди 1 година.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Malik » 31 Авг 2021, 9:34

anttonev написа:Не бе, супер е, че само 100000 са върнати. Странно ми е че има толкова на брои посещения и е водена до преди 1 година.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



Да, шегувам се.

Или на предишния собственик му е било скучно и е бил през месец в сервиз или колата си е била проблемна.

И в двата случая може би е плюс, защото има шанс голяма част от прищевките и да са задоволени.

Ако, разбира се, не е влизала за едно и също..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 31 Авг 2021, 10:04

На мен ми направи впечатление, че във VIN справката колата е с ръчна скоростна кутия…

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от daredevll » 12 Сеп 2021, 14:14

Колеги, аз пак се включвам, след като последната Е61-ца, за която ви споделих не можахме да се разберем за цена с тогавашния собственик (смъкна от 15+ до 12, но излезнаха много неща по колата, пък и там филма беше друг и се заинатих аз...)

Сега ми направи впечатление тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lgsf5p
Като цяло единственото, което ми направи впечатление е, че има обдухване и може би в момента е единствения комби фейс с обдухване по сайтовете. Смятате ли, че си струва? И също така може би не е точно за тази тема въпроса, но тъй като "подгрев + обдухване отпред" е нещо, което наистина ми се иска да има, вариант ли е ретрофит или смяна на салон (ако изобщо изпадне подобен) за да се вкара опцията в кола, която фабрично я няма?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 13 Сеп 2021, 11:40

Да, вариант е смяна на салон.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 14 Сеп 2021, 21:31

daredevll написа:Колеги, аз пак се включвам, след като последната Е61-ца, за която ви споделих не можахме да се разберем за цена с тогавашния собственик (смъкна от 15+ до 12, но излезнаха много неща по колата, пък и там филма беше друг и се заинатих аз...)

Сега ми направи впечатление тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lgsf5p
Като цяло единственото, което ми направи впечатление е, че има обдухване и може би в момента е единствения комби фейс с обдухване по сайтовете. Смятате ли, че си струва? И също така може би не е точно за тази тема въпроса, но тъй като "подгрев + обдухване отпред" е нещо, което наистина ми се иска да има, вариант ли е ретрофит или смяна на салон (ако изобщо изпадне подобен) за да се вкара опцията в кола, която фабрично я няма?




Тази беше на обява преди време и после изчезна.... сега пак се е появила, но преди беше на 18 000 + лв и да може да се каже , че е гаражна защото не съм я виждал да седи пред блока -комшии сме със собственика :mhihi: :mhihi:

доста над средното оборудване е + още един комплект джанти и гуми , но няма нищо за поддръжката / сменени части ( вериги , дюзи , турбо и т.н )

като минуси
- без пакет е
- кофти цвят на салона.... поне за мен
- а и с тоя много черен кюнец дори и на снимките без номерата си е малко загадка защо е в това състояние дори с дпф и катализатор.


като цена - пак си е малко завишена , ако се спазари на 15 - 15 и малко е добре според мен

иначе има една сходна на тази , НО ако ХД не ти е проблем
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lhxr2w
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от daredevll » 14 Сеп 2021, 21:41

Stoqnchev написа:
daredevll написа:Колеги, аз пак се включвам, след като последната Е61-ца, за която ви споделих не можахме да се разберем за цена с тогавашния собственик (смъкна от 15+ до 12, но излезнаха много неща по колата, пък и там филма беше друг и се заинатих аз...)

Сега ми направи впечатление тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lgsf5p
Като цяло единственото, което ми направи впечатление е, че има обдухване и може би в момента е единствения комби фейс с обдухване по сайтовете. Смятате ли, че си струва? И също така може би не е точно за тази тема въпроса, но тъй като "подгрев + обдухване отпред" е нещо, което наистина ми се иска да има, вариант ли е ретрофит или смяна на салон (ако изобщо изпадне подобен) за да се вкара опцията в кола, която фабрично я няма?




Тази беше на обява преди време и после изчезна.... сега пак се е появила, но преди беше на 18 000 + лв и да може да се каже , че е гаражна защото не съм я виждал да седи пред блока -комшии сме със собственика :mhihi: :mhihi:

доста над средното оборудване е + още един комплект джанти и гуми , но няма нищо за поддръжката / сменени части ( вериги , дюзи , турбо и т.н )

като минуси
- без пакет е
- кофти цвят на салона.... поне за мен

като цена - пак си е малко завишена , ако се спазари на 15 - 15 и малко е добре според мен

иначе има една сходна на тази , НО ако ХД не ти е проблем
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lhxr2w


Да, тази също съм я набелязал, тя също седи от адски много време на обява. Дори като цена/екстри смятам, че тази от Троя е по-добра, има дистроник, комфортни седалки (макар и без обдухване) и м-пакет. Мен лично пакета не ме бърка - даже сякаш по-добре без него, че е скъпо ако зажереш някой бордюр при паркиране или маневра. Светлия салон също ми допада, сякаш дава повече обем, но се двоумя за обдухването и много ми се иска да го има. Не знам дали има ефект от него, но все пак...

А някой с инфо за тази от Троя? Като цяло малко ме е шубе с автомобили от автокъщи..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 15 Сеп 2021, 15:27

Почти през целия август месец обикалях с F15 (Х петица), която имаше обдухване... и ефектът не беше УаУ. Но и времето беше адски топло, особено в Пловдив. Та моят съвет е, ако изпадне хубава кола не трябва да те спира, че няма обдухване. Успех! :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от slatanic » 15 Сеп 2021, 17:42

Кожа без обдухване никога не е добре.Както и без подгряване.Студ зимата и жега лятото.
Ама всеки знае него си. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 16 Сеп 2021, 12:17

Привет колеги, аз лично търсех задължително комфортен салон с обдухване. В крайна сметка мнението ми е, че ефекта от комфортния салон е доста по-голям от обдухването. Почти не го пускам и в най-голямите жеги. Имам проблеми и с кръста та гледам да го пазя, но определено може и без него… Относно салона аз също харесвам светлите цветове, като изключим сивото. Успех с търсенето!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook