BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 16 Юли 2021, 7:51

Toлкова е... 772лв, като може да се вземе на 640 някъде.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 16 Юли 2021, 11:13

Този маркуч от снимката за 245кс мотора ли е? Моят е 258кс и изглежда по различен начин:

2.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 16 Юли 2021, 19:11

Този маркуч сякаш не е като моя, който е за 245 к. С. Свързах се с една морга в Сф и ми пратиха този маркуч за 150 лв
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 16 Юли 2021, 19:27

Абсолютно като твоя си е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.02.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от OB0666 » 21 Юли 2021, 12:00

Здравейте,колеги.Имам проблем със задните въздушни възглавници на f11 2011г.В началото падаше само задна дясна страна и то не винаги .Може да стои 1 седмица права на нивелир,може да падне и за 1 минута.Отидох на преглед до Мкар Плевен,там ми казаха: " Поръсихме възглавницата,не можем да открием дупката,карай така докато не стане по-голяма или сменяй превантивно",след което попитах дали няма да се претовари компресора и да изгори,а те ми казаха: "Нямаш грешка за предоварен компресор". Дочувал съм,че било възможно да е от някой датчик или някоя клапа за регулиране и затова не бързах да я сменям.НО,един прекрасен ден влизам в гаража и гледам цялата задница паднала,което беше необичайно.Забелязвам,че като я запаля,задницата се вдига до половина и спира,при което стои пак клекнала.Трябва да я покарам неопределено време и тогава се вдига напълно.Сега в момента стои права все едно нищо и няма. Забравих да спомена,че се чува състене,а от скоро и от лявата страна.Та...някой ако случайно се е сблъксвал с такъв проблем или да е чувал за такъв,ще бъда МНОГО благодарен да сподели,също така ще бъда благодарен и на някой друг съвет. Благодаря! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от georgibln89 » 21 Юли 2021, 12:16

Здравейте!
Не знам дали е подходяща темата за f07 но имам бърз въпрос за него.
Търсих в доста ревюто но не открих дали е подходяща зс 5 човека. Виждам че се води 5 местна, но дали някой е побирал толкова души?

На мен лично поне от снимки и клипове ми се струва тесен за трима отзад.

Ще съм Ви благодарен за едно такова мнение.

Благодаря!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vlado6669 » 22 Юли 2021, 19:12

Здравейте, труден въпрос с много отговори и най-добре отидете в първата автокъща и поседете отзад да имате впечатление как е. За мен е създадена за двама отзад да се насладят на пътуването, еле пa ако е Li с повече екстри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 23 Юли 2021, 8:58

OB0666 написа:Здравейте,колеги.Имам проблем със задните въздушни възглавници на f11 2011г.В началото падаше само задна дясна страна и то не винаги .Може да стои 1 седмица права на нивелир,може да падне и за 1 минута.Отидох на преглед до Мкар Плевен,там ми казаха: " Поръсихме възглавницата,не можем да открием дупката,карай така докато не стане по-голяма или сменяй превантивно",след което попитах дали няма да се претовари компресора и да изгори,а те ми казаха: "Нямаш грешка за предоварен компресор". Дочувал съм,че било възможно да е от някой датчик или някоя клапа за регулиране и затова не бързах да я сменям.НО,един прекрасен ден влизам в гаража и гледам цялата задница паднала,което беше необичайно.Забелязвам,че като я запаля,задницата се вдига до половина и спира,при което стои пак клекнала.Трябва да я покарам неопределено време и тогава се вдига напълно.Сега в момента стои права все едно нищо и няма. Забравих да спомена,че се чува състене,а от скоро и от лявата страна.Та...някой ако случайно се е сблъксвал с такъв проблем или да е чувал за такъв,ще бъда МНОГО благодарен да сподели,също така ще бъда благодарен и на някой друг съвет. Благодаря! :bchug:


Здравей, аз имах сходен проблем ,като при мен падаше само едната страна. Сложих чисто нова неоригинална възглавница и всичко е окей сега. Най-добре отиди в обикновен сервиз, а не в оторизиран, за да установят дали е нещо с компресора или трябва и ти да смениш възглавницата...

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Tocka » 24 Юли 2021, 10:45

OB0666 написа:Здравейте,колеги.Имам проблем със задните въздушни възглавници на f11 2011г.В началото падаше само задна дясна страна и то не винаги .Може да стои 1 седмица права на нивелир,може да падне и за 1 минута.Отидох на преглед до Мкар Плевен,там ми казаха: " Поръсихме възглавницата,не можем да открием дупката,карай така докато не стане по-голяма или сменяй превантивно",след което попитах дали няма да се претовари компресора и да изгори,а те ми казаха: "Нямаш грешка за предоварен компресор". Дочувал съм,че било възможно да е от някой датчик или някоя клапа за регулиране и затова не бързах да я сменям.НО,един прекрасен ден влизам в гаража и гледам цялата задница паднала,което беше необичайно.Забелязвам,че като я запаля,задницата се вдига до половина и спира,при което стои пак клекнала.Трябва да я покарам неопределено време и тогава се вдига напълно.Сега в момента стои права все едно нищо и няма. Забравих да спомена,че се чува състене,а от скоро и от лявата страна.Та...някой ако случайно се е сблъксвал с такъв проблем или да е чувал за такъв,ще бъда МНОГО благодарен да сподели,също така ще бъда благодарен и на някой друг съвет. Благодаря! :bchug:

Колега има тема за този проблем. Като цяло и аз имах такъв проблем при мен пада цялата. След смяна на клапана и някакво реле на компресора всичко е ОК към момента. Имай в предвид, че в бг клапана го продават с компресора така че ако искаш разтърси се из нета. В темата за проблем с въздушното колега беше постнал линк.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MMG » 24 Юли 2021, 12:55

georgibln89 написа:Здравейте!
Не знам дали е подходяща темата за f07 но имам бърз въпрос за него.
Търсих в доста ревюто но не открих дали е подходяща зс 5 човека. Виждам че се води 5 местна, но дали някой е побирал толкова души?

На мен лично поне от снимки и клипове ми се струва тесен за трима отзад.

Ще съм Ви благодарен за едно такова мнение.

Благодаря!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Накратко, зависи от “тримата”.
При нас, жена ми сяда по средата, а от двете й страни са две детски столчета, които не са плътно до вратите, а на отстояние от тях, т.е. стоят на определените за тях места (спрямо isоfix куките да кажем). За нея по средата не е особено комфортно, но все пак пътуваме на дълъг път така и не се е оплакала.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.07.2021
Пол: Мъж

Проблем в надпис БМВ на праговете, не светят.

Мнение от varbanov 9797 » 27 Юли 2021, 14:50

Здравейте, като нов собственик на F 07 2010 3,0 245, започвам с отстраняване на неизправностите. Не ми светят надписите БМВ на праговете. Някой дали е имал този проблем и как го е решил, ремонт или нови. Благодаря Ви. :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 27 Юли 2021, 17:43

Момци щях да поръчвам ENET кабел, че стария който имам от Е60-то ми казахте, че не става за F10. Звъннах в склад66 откъдето си поръчах стария и човека ми вика, че трябвало и с моя да става и аз вече се обърках тотално. Пробвах разбира се, но не става друг е въпроса дали не съм объркал нещо, защото инсталирах всичко наново. Последно да поръчвам ли ENET кабел или да мъча моя, че се омотах?! :mhihi:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 27 Юли 2021, 17:49

ENET кабела е RJ45 конектор към OBD букса и в него няма нищо освен 6 кабела запоени към пиновете на OBD и един резистор.

Изображение

Тоест няма разлика дали е за е60 или Ф10.
Обаче и аз си купих кабел (от sklad66) и така и не мога да вържа колата с него. После си купих и по-скъп адаптер modBMW с WIFI и с него не става. Почвам да се чудя дали нещо колата не трябва да е кодирана за да работи с ENET. Пиши ако го подкараш тоя кабел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 27 Юли 2021, 18:06

ekalchev написа:ENET кабела е RJ45 конектор към OBD букса и в него няма нищо освен 6 кабела запоени към пиновете на OBD и един резистор.


Тоест няма разлика дали е за е60 или Ф10.
...

В някакви огромна грешка си.. Е60 си се чете по други протоколи и с обикновен К-Д кан кабел, като за Е46.Е39.. и т.н. . АБСОЛЮТНо нищо общо с F10 ...

ЕНЕТ кабела се прави за 8-10лв с една букса, парче ФТП или УТп кабел и едно ерджи....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 27 Юли 2021, 18:09

Нали казва че има enet кабел. Не казва че има D-CAN кабел.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook