Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 29 Апр 2021, 20:15

mom4e_s_BMW написа:
Ppetkow написа:Да, красива е, но адаптивното окачване е задължително за мен. Не мога да си намеря 535д или м550д фейслифт такава каквато искам. Търся и не намирам. Чудя се дали да не се насоча отвъд океана за нещо, но така и не се навивам. Дори от немското мобиле не мога да харесам...



https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11597148757351034&slink=jwfixs



Тази има всичко.



Само, че не е фейслифт. И 60хил за 2011год... Ясно,че заради километрите ама... Колата е хубава, но на тази цена ще си остане вечна в мобиле

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 30 Апр 2021, 11:07

Не знам дали тук е най уместно да дам този коментар, но направило ли ви е впечетление, че 99,999% от всички ф10ки от Канада или САЩ нямат адаптивното окачване??? Защото от една седмица нощувам след работа пред компютъра и проверявам виновете на всички. Аз не намерих нито една…. за мен това е задължителна екстра за нашите пътища, а явно за техните е безсмислено…

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 01 Май 2021, 19:45

Баба ти се с адаптивно е карала. Нормланото окачване е напълно достатъчно за комфортна возия дори по нашите безобразни пътища.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 02 Май 2021, 9:00

Опел кадет също, но има хора, които понякога искат повече от минимума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 02 Май 2021, 10:21

Адаптивното ти дава избор между комфорт и спорт. С обикновенно окачване само едното или другото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kraska » 02 Май 2021, 11:51

Имах Ф10 без и още едно със адаптивно окачване.... Разликата за мен е повече от осезаема и не бих взел без адаптивно ако трябва да купувам пак ф10 особено ако е по-мощно. Стабилноста в завои е различна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от dido0o``` » 03 Май 2021, 8:25

Ppetkow написа:Не знам дали тук е най уместно да дам този коментар, но направило ли ви е впечетление, че 99,999% от всички ф10ки от Канада или САЩ нямат адаптивното окачване??? Защото от една седмица нощувам след работа пред компютъра и проверявам виновете на всички. Аз не намерих нито една…. за мен това е задължителна екстра за нашите пътища, а явно за техните е безсмислено…


Явно гледаш някакви с по-слабо оборудване. Повечето на който попадам имат, миналата година внесох една такава с адаптивно.

Относно това трябва ли да има или не: Моята 530д я имам вече почти 4г. и няма тази екстра. Колата е с нормално окачване и 20ки джанти. Не бих казал, че много лашка или вози некомфортно, но след като се качих на тази с адаптивното окачване разбрах, защо повечето във форума казват ,че е задължителна екстра. Разликата е осезаема. Независимо от режима в който си самото окачване е в пъти по-стегнато и придава усещане, че си залепен за пътя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 03 Май 2021, 13:52

dido0o``` написа:
Ppetkow написа:Не знам дали тук е най уместно да дам този коментар, но направило ли ви е впечетление, че 99,999% от всички ф10ки от Канада или САЩ нямат адаптивното окачване??? Защото от една седмица нощувам след работа пред компютъра и проверявам виновете на всички. Аз не намерих нито една…. за мен това е задължителна екстра за нашите пътища, а явно за техните е безсмислено…


Явно гледаш някакви с по-слабо оборудване. Повечето на който попадам имат, миналата година внесох една такава с адаптивно.

Относно това трябва ли да има или не: Моята 530д я имам вече почти 4г. и няма тази екстра. Колата е с нормално окачване и 20ки джанти. Не бих казал, че много лашка или вози некомфортно, но след като се качих на тази с адаптивното окачване разбрах, защо повечето във форума казват ,че е задължителна екстра. Разликата е осезаема. Независимо от режима в който си самото окачване е в пъти по-стегнато и придава усещане, че си залепен за пътя.



Колега, къде ги гледаш тези, който имат? Защото аз гледах всички ф10ки от най-евтини до най-скъпите по 30к $ и нагоре... След 120тия ВИН се уморих и отказах...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 03 Май 2021, 17:46

kraska написа:Имах Ф10 без и още едно със адаптивно окачване.... Разликата за мен е повече от осезаема и не бих взел без адаптивно ако трябва да купувам пак ф10 особено ако е по-мощно. Стабилноста в завои е различна.

Адаптив +дайнамик драйв са революцията в окачването, но като се гледа кола на 300-400км (знаем за реалните 164к) трявба да се има предвид цената на това окачване, ако се "разтропа" (4х1700)7000лв+ (4х2000)8000лв = :idea: 14 000лв. :idea: Няма да думне всичко наведнъж, но все пак е грозна цифра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 03 Май 2021, 18:13

Колеги, мнение за този автомобил https://mobile.bg/11607679001170917. Ще ходя да го гледам след празниците. Преди празниците отидох, но я вкарваха в сервиз, като ми казаха, че я вкарват за обслужване. Помислих, че някой ще я купува, но не. Просто да си я обслужат. Друго не ми казаха. Ще я карам в сервиз на мой човек независимо, че е от аутобавария. Да имам обективен поглед всичко Ок ли е по нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Kartoff » 03 Май 2021, 23:33

acho.rs написа:
kraska написа:Имах Ф10 без и още едно със адаптивно окачване.... Разликата за мен е повече от осезаема и не бих взел без адаптивно ако трябва да купувам пак ф10 особено ако е по-мощно. Стабилноста в завои е различна.

Адаптив +дайнамик драйв са революцията в окачването, но като се гледа кола на 300-400км (знаем за реалните 164к) трявба да се има предвид цената на това окачване, ако се "разтропа" (4х1700)7000лв+ (4х2000)8000лв = :idea: 14 000лв. :idea: Няма да думне всичко наведнъж, но все пак е грозна цифра.


Какви са тия сметки и какво значат ? Кои са 4-те неща по 1700 и 2000 лева ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 04 Май 2021, 8:29

4 нови амортесьора и 2 нови щанги за адаптив драйва, които са по над 3к на бройка или по 250-300 евро втора ръка от коли на малко км. Няма кой да слага нови амортесьори за сума ти пари на 10г коли на сума ти километри... Рециклират ги с гаранция за разумни цифри. Стаб щангите са доста надеждни. При мен задната беше омаслена почти 3 години, но като цяло никакви проблеми. Като я купувах на прегледа в Ауто Бавария ми казаха, че са така, като я продавам му казах, че са така :mhihi:

Амортесьорите карат по 500-600к освен ако не се нацели голяма дупка. Не целите дупки, няма разходи...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 04 Май 2021, 8:48

bai_ILIA написа:4 нови амортесьора и 2 нови щанги за адаптив драйва, които са по над 3к на бройка или по 250-300 евро втора ръка от коли на малко км. Няма кой да слага нови амортесьори за сума ти пари на 10г коли на сума ти километри... Рециклират ги с гаранция за разумни цифри. Стаб щангите са доста надеждни. При мен задната беше омаслена почти 3 години, но като цяло никакви проблеми. Като я купувах на прегледа в Ауто Бавария ми казаха, че са така, като я продавам му казах, че са така :mhihi:

Амортесьорите карат по 500-600к освен ако не се нацели голяма дупка. Не целите дупки, няма разходи...

И все пак ако нещо от тия неща тръгне, имаме ос основателна причина за продажба и пристига "новия внос". Не знаех че ги рециклират успешно. За 2ра ръка от кола на малко км не знам да са толкова лесни за намиране. Но предвид и че е рядка екстра и малко хора го търсят, може и така да е.
Аз си оставам на мнение че Ф10ка без адаптив е една идея по-нисък клас кола, просто споменах цената, защото тепърва Ф10ки слизат под 20к лв и стават обекти на хора които не са склонни да влагат много в поддръжка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 04 Май 2021, 10:15

Ppetkow написа:Колеги, мнение за този автомобил https://mobile.bg/11607679001170917. Ще ходя да го гледам след празниците. Преди празниците отидох, но я вкарваха в сервиз, като ми казаха, че я вкарват за обслужване. Помислих, че някой ще я купува, но не. Просто да си я обслужат. Друго не ми казаха. Ще я карам в сервиз на мой човек независимо, че е от аутобавария. Да имам обективен поглед всичко Ок ли е по нея.


Тази кола май е с всички възможни екстри.Изглежда много добре ,но интересно какво ще й сменят, при положение,че се продава от миналата година....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Dextuar » 04 Май 2021, 13:13

equipment написа:
Ppetkow написа:Колеги, мнение за този автомобил https://mobile.bg/11607679001170917. Ще ходя да го гледам след празниците. Преди празниците отидох, но я вкарваха в сервиз, като ми казаха, че я вкарват за обслужване. Помислих, че някой ще я купува, но не. Просто да си я обслужат. Друго не ми казаха. Ще я карам в сервиз на мой човек независимо, че е от аутобавария. Да имам обективен поглед всичко Ок ли е по нея.


Тази кола май е с всички възможни екстри.Изглежда много добре ,но интересно какво ще й сменят, при положение,че се продава от миналата година....
Ми маслото и сервизните интервали не са само на км, а и на време ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook