Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 19 Яну 2021, 15:47

Мда, вярно е загледах autoscoth24 и за подобен двигател т.е. 204 к.с. има доста предложения под цените в БГ. Даже мисля и точно този вариант е най предлагания т.е. с най много предложения на пазара. Ами бюджета не че да е толкова проблемен колкото чуденето ми дали си струва точно с този по малък мотор или по големия. Там пък цената става такава , че за подобна сума могат да се вземат по мощни коли. Примерно Е 92 335 или БМВ 135. Които също ми харесват. Другия въпрос е евентуално процедурите по вноса което аз не съм правил и най вероятно би следвало да наема фирма занимаваща с подобен род дейности и това е допълнителен разход поне 2 000лв. или някъде там. Чуденките са доста и като ми се поизясни картината ще взема някакво решение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 20 Яну 2021, 21:27

Избора на мотор вече е доста субективно нещо и е въпрос на вкус/лакомия, както и на това на колко бързи коли си свикнал до момента. Има хора за които ще са ок и с 204к.с., но аз лично бих търсил поне 3-литровия (sDrive30i).
Но щом намесваш и други модели, нещата съвсем стават сложни. Удоволствията, които дават едно Z4 и едно 335i са доста различни, така че това също е труден и субективен избор, който сам трябва да направиш, според това какво търсиш в една кола. Тук в темата всъщност имаме колега, който след E92 335i се сдоби E85 Z4 3.0, така че може да сподели впечатления от първа ръка.

Иначе вноса не е голяма философия, има си фирми, които се грижат за всичко и си получаваш колата с документи готови за КАТ. Действително има разходи по транспорт и митница (за швейцарските), но аз лично за себе си съм преценил, че си заслужават.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 21 Яну 2021, 11:26

О....много благодаря за информацията. Всъщност на z4 не съм се возил и не знам как се усеща , като кола. На Е92 330д един приятел ме повози , но много малко и усещането не беше лошо, а по скоро приятно подобно на моята С-класа мерцедес 2013г. Но то и С-то не е най комфортния автомобил де. Също така неговото БМВ не беше модифицирано по окачването, а уж само някакъв ремап на двигателя, но доколко това реално е повишило мощността само той може да си прецени. Тъй като не карах аз не знам колко силно е натискал педала на газта, но чак не ми отвя главата. Моята е 140 к.с и се усеща доста слаба, но тя е и семейната ни кола. Тук търсим втора кола за развлечение и евентуално жената да я ползва при нужда. За съжаление нямам познат със z4 за да видя разликата в усещането. Това че фирми се занимават със вноса също ми е полезно и ако имаш информация в най груби сметки колко излиза тази услуга+транспорт. Ще падне мислене. Благодаско за инфото.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 E85 2.5i
Мечтае да кара: BMW Z4M, BMW Z3 2.8

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от remote » 21 Яну 2021, 13:10

Привет Z-Банда,

Преминах от Z3 към Z4 и съм изключително впечатлен от техническия скок м/у двете поколения. Моята е с 2.5, 192 к.с. двигател, 5-степенна ръчна кутия. За разлика от повечето други колеги аз не съм свикнал на мощни коли/бегачки и моето усещане за колата е, че е супер пъргава.
Задължително ще се включа, ако се организираме за едно Z-кафе като се постопли.

Малко снимки (игнорирайте джантите, бяха само за транспорт при покупката, приготвил съм Style 107 за лятото):

https://www.dropbox.com/s/ow8ecpe0zx0l0r9/1111111111111.jpg
https://www.dropbox.com/s/8ifulau7u76ih6e/222222222.jpg
https://www.dropbox.com/s/96nhdg3kc79b8yg/33333333333.jpg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 26 Яну 2021, 10:36

remote написа:Малко снимки...

Добре изглежда, тези седалки са доста редки, особено в черен салон. Нека малко да се пооправи времето още месец-два и ще изкараме бабичките за едно ОМВ. :smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 27 Яну 2021, 11:34

Аз някак не мога да възприема мекия покрив, но това е лично самоусещане. Другото дето съм решил , е че така и така ще се дават пари по добре да е с голям двигател. Гледах този малко по стария модел с твърд таван и с мощност 265 к.с. и там цените са към 13 000 евро и нагоре. Самата кола с твърд таван на мен ми харесва много. Ако някой сподели какво различно се усеща в карането между Z4 и E92 ще ми е много полезно.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 E85 2.5i
Мечтае да кара: BMW Z4M, BMW Z3 2.8

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от remote » 27 Яну 2021, 13:50

bonchef написа:Аз някак не мога да възприема мекия покрив, но това е лично самоусещане ... Ако някой сподели какво различно се усеща в карането между Z4 и E92 ще ми е много полезно.


Относно покрива: ако ще е твърд покрив да е сгъваем, "капаците" на Z3/Z4 са не особено практични (влизат в употреба зимата само). Дали мек или твърд сгъваем ...и двата вида си имат специфична подръжка. Въпрос на вкус е само и дали човек има гараж. Кола с мек покрив не бих оставил навън.

Относно Е90 кабрио: генерално разликата м/у роудстър (2 седалки, спортна концепция) и кабриолет е голяма. Аз смених мотора със Z4, така че седалки не ми липсват. За Е90 кабриото съм чувал че мнг му скърцат панелите на покрива (различните модули, от които е съставен) по нашите пътища.

Иначе да - като ще е гарга да е рошава (кубатура и мощ да има).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 05 Фев 2021, 16:33

С тези пролетни температури тази седмица, никой ли не се изкуши да си изкара палатката... :roll:
Аз изкарах, но не стигнах далеч... :mhihi:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 06 Фев 2021, 8:18

remote написа:Моята е с 2.5, 192 к.с. двигател, 5-степенна ръчна кутия. За разлика от повечето други колеги аз не съм свикнал на мощни коли/бегачки и моето усещане за колата е, че е супер пъргава.

Честито! Като цяло казват, че усещане във вървежа между 2.5 и 3.0 е главно над 100км/ч. За мен избора между двата двигателя трябва да е продиктуван от цялостното състояние на конкретния автомобил. По-добре да е 3.0, но не е проблем и 2.5.

До другия колега: Трябва да се качиш и повозиш/покараш на повечко коли, ако трябва и от обяви на моделите, които се колебаеш. Аз също мислех за е93 335i, но като пробвах няколко и то от скъпите на пазара, не почувствах нищо... Интериорът не беше за мен, цялостното чувство го нямаше, не бях превъзбуден и дори развълнуван при пробите аз лично. Иначе на външен вид е92/3 е едно от най-красивите бмвта, винаги съм смятал така, точно затова не мога да си обясня ситуацията защо не ме грабна като автомобил. Още преди 5-6 години се возих надълго в едно купе и там се бях разочаровал още.

На e89 Z4, което гледаш не съм се качвал, но е логично да е по-близо до усещане до е93, което може би при теб е това, което търсиш. При всички случаи ще е по-добро за каране и по стойностен автомобил в дългосрочен план роудстъра. Така че гласувам за s30i, s35i. При всички положения е най-добре първия или втория двигател за гамата да избереш.

Колкото до вноса по снимка и по чужди впечатления, аз не бих играл такава игра на късмет. Ако имаш много нерви и търпение, може би става. Един приятел скоро вкара по снимки именно z4, сега ще трябва да прави и продава, вместо да си я остави за себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 08 Фев 2021, 14:48

Да ви кажа хора колкото повече чета мнения толкова повече се умислям как точно да се похарчат тези пари и доколко си струва. Хайде така да задам въпроса. Каква е граничната сума под която да не гледам такова Е 89 ? Т.е. за сумата "Х= ?" въобще да не се гледа такава кола защото ще е бомба със закъснител. Както тук по горе се споменава с колата на приятеля. Значи пример в Мобиле.де попадам на такива Е89 35i - 306 к.с. за около 15-16000 евро, но са най-ниските цени за такава кола , изключая една за 14 000 евро която още се подмята. Километрите им са под 200 000. Аз затова и заглеждам предишното поколение от 2006-2007 година -265 к.с. - които са купе варианта. Но и те не са евтини и амен амен гонят същите пари. Тези коли имат ли така наречените критични възли? За N54 двигателите изчетох и там разбрах какво се чупи на какви километри тук как е работата? За съжаление няма как да се повозя на такъв роадстър защото не върви да кажа на човека "Я ме повози да видя как е колата" без да имам ясното намерение да я купувам. Имам приятел със 135i и ще помоля той да ме повози за да видя как се усеща в сравнение със Е92, но и на последното не съм се качвал на 335 и ще мога да оценя само возията, но не и вървежа. Странно че на българския пазар z4 Е89 и то 204 к.с. се предлагат на доста високи цени да не говорим, че и избора е почти никакъв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 18 Фев 2021, 18:09

bonchef написа:Каква е граничната сума под която да не гледам такова Е89 ? Т.е. за сумата "Х= ?" въобще да не се гледа такава кола защото ще е бомба със закъснител...

Това е въпрос с доста повишена трудност, защото може да има n-брой причини за ниска цена - множество дребни забележки и лош външен вид, спешна нужда от продажба поради причини несвързани с колата изобщо, сериозен километраж, сериозен проблем или някаква произволна комбинация от тези неща... Някои неща са лесно (разбирай евтино) поправими, други - не чак толкова, така че всяка кола трябва да се разглежда поотелно.
Конкретно Е89 35i понякога изпадат на доста атрактивни цени, предполагам в момента в който на собственика му писне да поддържа N54. :mhihi:

Иначе купе варианта на предишния модел (Е86) действително е доста скъп, дори бих казал неоправдано за това което предлага като кола, но това си е лично мое мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 22 Фев 2021, 7:40

bonchef написа: За съжаление няма как да се повозя на такъв роадстър защото не върви да кажа на човека "Я ме повози да видя как е колата" без да имам ясното намерение да я купувам.

Е няма ли от Българския пазар една две поне по снимка, които ти харесват и би купил? Иди виж тях, дори да са скъпи. От чужбина нищо не ти е гарантирано. Тук поне като се качиш може нещо да не ти хареса - в другия случай, каквото и да не ти хареса, нямаш избор след като си я докараш.

Аз каквото ми харесва на снимка бих го видял наживо в БГ. Това си е идеална възможност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от vlado6669 » 22 Фев 2021, 23:05

Е89 за мен е по-практично с твърдия таван за зима и магистрално каране, но обема на багажника става много малък, ако се кара със свален таван. 35и и 35ис са с Н54, вече сте прочели за поддръжката, нищо страшно и хубавото е ,че са с DCT 7 скоростната кутия серийно. Но при Е89 има много свободно място за тунинг около мотора.... Намерете за пробно каране и която ви грабне....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Dextuar » 24 Фев 2021, 8:25

sub_eleven написа:
bonchef написа: За съжаление няма как да се повозя на такъв роадстър защото не върви да кажа на човека "Я ме повози да видя как е колата" без да имам ясното намерение да я купувам.

Е няма ли от Българския пазар една две поне по снимка, които ти харесват и би купил? Иди виж тях, дори да са скъпи. От чужбина нищо не ти е гарантирано. Тук поне като се качиш може нещо да не ти хареса - в другия случай, каквото и да не ти хареса, нямаш избор след като си я докараш.

Аз каквото ми харесва на снимка бих го видял наживо в БГ. Това си е идеална възможност.
Да губиш времето на някого, от когото нямаш никакво намерение да купиш нещо, ми се струва най-малкото невъзпитано на мен.

Защо някой от собствениците в тази тема не го повози?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 24 Фев 2021, 14:08

Защото гледа е89, а ние сме с е85 май почти всичките.

Какво толкова невъзпитано има, той търси именно е89, защо да не прави огледи? Ако колите им са добри като цена и качество, защо да не могат да му ги продадат?

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook