Ангренажна верига N57

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.02.2021

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от hristiaan » 21 Фев 2021, 16:05

Утре я взимам от ремонта, ОЕМ са веригите и помпата, лагерите не. Ще ми пуснат снимки по-късно днес на лагерите и ще ги прикача. Веригата беше пред скъсване. Ремонта е за гр. София в бих казал много утвърден за марката сервиз, 100 000 гаранция от тях, казаха че по 150к карат без проблем. Ще карам 1500км и ще сменя маслото и филтъра отново, понеже по време на разработката с новите лагери падат стружки, по препоръка на сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Вуйчо » 21 Фев 2021, 16:32

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.02.2021

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от hristiaan » 21 Фев 2021, 16:36

Вуйчо написа:Името на сервиза тайна ли е?
Не. DSC PERFORMANCE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от ivanski_2 » 21 Фев 2021, 22:21

hristiaan написа:
Вуйчо написа:Името на сервиза тайна ли е?
Не. DSC PERFORMANCE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:OT:

Oлеле, добре не можа ли в мопард да идеш или на някое нормално място, я им разгледай последните страници в темата на тея хубостници, и аз също съм драснал моите 2 стотинки за тяхната работа там ;)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.02.2021

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от hristiaan » 21 Фев 2021, 23:08

Не съм чел нищо никъде колега, впечатлението което са ми оставили има по-голяма тежест от писанията на някой. Обслужвах си там и Е60тката и Е70тката около 2 години там, не обичам да възхвалявам и хората да си мислят, че правя платени реклами за това не бях споменал името на сервиза преди да ме попитат. Доволен съм от момчетата. В рамките на близо 2 години и трети автомобил, който ми обслужват - не са ме подвели, не се е случило да не спазят срок и бих казал, че съм доволен от цените. Сигурно има и по-евтино. Но аз не търся това. Не искам да променяме идеята на темата и да влизаме в спорове за сервизи и майстори, просто реших да споделя какво ми излезе обслужването като сума, тъй като имаше такива въпроси.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от A9A » 22 Фев 2021, 10:27

hristiaan написа:Ще карам 1500км и ще сменя маслото и филтъра отново, понеже по време на разработката с новите лагери падат стружки, по препоръка на сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.с. Винаги преди скъсване я хващат тая верига... Късметлии сме българите :mhihi:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Taruno » 22 Фев 2021, 21:15

A9A написа:
hristiaan написа:Ще карам 1500км и ще сменя маслото и филтъра отново, понеже по време на разработката с новите лагери падат стружки, по препоръка на сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.с. Винаги преди скъсване я хващат тая верига... Късметлии сме българите :mhihi:


Верига се гледа свалена като я сравниш с новата, така на развит обтегач нормално да има луфт ...... мн ме дразнят тия майстори.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.02.2021

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от hristiaan » 23 Фев 2021, 8:21

Колеги, чак ме хвана яд че си смених веригите след 10 години работа и 260 000КМ , сигурно щяха да карат още толкова? Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от ekalchev » 23 Фев 2021, 10:36

Ти добре си я сменил, ама майсторчетата всеки път казват, че тъкмо са я хванали преди да се скъса, за да се почувстваш по-добре, че си дал 5 бона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от A9A » 23 Фев 2021, 10:54

Taruno написа:
A9A написа:
hristiaan написа:Ще карам 1500км и ще сменя маслото и филтъра отново, понеже по време на разработката с новите лагери падат стружки, по препоръка на сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.с. Винаги преди скъсване я хващат тая верига... Късметлии сме българите :mhihi:


Верига се гледа свалена като я сравниш с новата, така на развит обтегач нормално да има луфт ...... мн ме дразнят тия майстори.


@Taruno

Не може да отречем, че майсторите успяха да наложат за 5-10 години тяхното си...

Купуваш автомобил и се започва: "смени веригите да ти е мирна главата; така и така е разглобена дай да сменим и лагерите; хайде и маслената помпа; има стружки в дригателя; има стружки в кутията; сменяй масло на 6-8к км. (нищо, че е италиански кенеф на 500к км. и само на 30к. км +++ са го сменяли досега); ще проверим и турбото за луфт (нищо, че работи супер); така и така сме свалили кутията заради веригите, ще видим и торка как е;" и т.н.

Скоро очаквам да вкарат клапаните и валовете в "играта", но не знам как ще го направят. Постоянно се качват снимки и видеа във всички платформи как разбираш ли тези коли са от кашкавал и всичко се сменя на 10к. км. Онзи от бричка и той взе много да ги разбира: вериги, инжектори, хадота...

@hristiaan
Автомобила си е твой, парите също... Дано след 1-2 години ходене по "майстори" да имаш същата усмивка на лицето ;)

@ekalchev
Той си е платил за смяната, но какво е сменено и най-важното как ще го разбере следващите месеци :D
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Kurtov » 23 Фев 2021, 11:19

hristiaan написа:Колеги, чак ме хвана яд че си смених веригите след 10 години работа и 260 000КМ , сигурно щяха да карат още толкова? Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


Напълно съм съгласен с теб.
На този мотор и тия километри са му много, като се има предвид на колко се сменя маслото.
Сега ще си караш спокойно още толкова километри. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от grkv » 23 Фев 2021, 11:27

@A9A, май си имал доста лош опит с майстори, сигурно затова и мненията и страховете ти от ремонти са така крайни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Alben » 23 Фев 2021, 12:31

ekalchev написа:Ти добре си я сменил, ама майсторчетата всеки път казват, че тъкмо са я хванали преди да се скъса, за да се почувстваш по-добре, че си дал 5 бона.

:clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от A9A » 23 Фев 2021, 12:54

grkv написа:@A9A, май си имал доста лош опит с майстори, сигурно затова и мненията и страховете ти от ремонти са така крайни.


Имам доста лош опит с "майстори"... Малко примери давам:
1. Сменят предни накладки и след няколко хиляди километра само едната накладка изтъркана чак до метал. Непочистени/несмазани водачи -> 2 часа пред блока сменям накладки и водачи...
2. Сменят агренажен комплект - кабелите за алтернатора без скоби и се търкат на колектора. Капака на ангренажа хванат на 2 от 10 болта.
3. "Рециклират" рейка - без да я свалят натегнали болта само и то не с динамометричен ключ. Волана стана като камък и после търсих точните N.M и ключ, че да си я настроя сам.
4. Колко пъти съм плащал за филтри и после съм откривал, че не са сменени.
5. Сменям амортисьори и завъртили гайките с шайбата нагоре.
6. Сменят лагер главина -> чупят карета и кормилни накрайници.
7. Отивам на диагностика. Чете грешките и те лъще все едно си плеймейтка.
8. Зацепва ти балансиращ вал накриво и хвърляш основни и биелни лагери.
9. Плащаш скъпа марка авточасти, а откриваш най-евтината възможна.
10. Отиваш по акция в официален сервиз и откриваш, че не са отвили нито едно болче, но всичко било точно + подарък - одрана предна броня. Признаха за нея, но нали съм имал каско...
11. Дай 650лева да ти работи разпознаването на знаците, че се купува код от БМВ... С помоща на колега, който побликува в темата за SLI нужните параметри за кодиране и 5 минути работа взе, че ми проработи екстрата и в България.
12. И т.н, и т.н.

Това е малка част от глупостите, които съм видял. Може би защото спрях да им вярвам сляпо на търгашите. По-големите глупости виждам при познати, които им вярват сляпо... Дюзи, турбини, вериги, ЕГР-и, дебитомери... За една година колите им по 6 месеца в сервиза прекарват. Все намират супер майстор, който е много добър и след няколко месеца като ги попиташ за него само псуват...

Страхове от ремонти нямам. Имам страхове от това, че ако нямам нужните инструменти трябва да ходя да паля много дебели свещи.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Вуйчо » 23 Фев 2021, 19:58

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: shopa_bs

Последни теми
Facebook