Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alx » 16 Яну 2021, 1:57

BMW_POWER написа:
alekangg написа:Обаче някои други забогатяват, понеже имотите за сега поне растат.


Аз нямам обяснение, как всичко се срутва, а имотите растат. При миналата криза имаше спад близо три пъти. Сега е някакъв абсурд.


Стоковата борса е кранчето за фъни мъни. То като секне тука след няколко месеца всичко ще се срути както се полага за текущото състояние на икономиката.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 16 Яну 2021, 3:59

BMW_POWER написа:
alekangg написа:Обаче някои други забогатяват, понеже имотите за сега поне растат.


Аз нямам обяснение, как всичко се срутва, а имотите растат. При миналата криза имаше спад близо три пъти. Сега е някакъв абсурд.


Хората търсят сигурна инвестиция в имоти след като си изтеглиха парите от губещите пласменти. Невиждано ниските ипотечни лихви също имат голяма роля. Останалото са пазарни принципи на търсене и предлагане.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 16 Яну 2021, 4:05

alx написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:Обаче някои други забогатяват, понеже имотите за сега поне растат.


Аз нямам обяснение, как всичко се срутва, а имотите растат. При миналата криза имаше спад близо три пъти. Сега е някакъв абсурд.


Стоковата борса е кранчето за фъни мъни. То като секне тука след няколко месеца всичко ще се срути както се полага за текущото състояние на икономиката.


Доста пари се напечатаха и раздадоха, а това ще продължи още кой знае колко време. Аз не мисля, че ще има срутване като през 2008/09.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от sub_eleven » 16 Яну 2021, 7:02

Mini написа:
Доста пари се напечатаха и раздадоха, а това ще продължи още кой знае колко време. Аз не мисля, че ще има срутване като през 2008/09.

Това не предполага ли поне голяма инфлация на световно ниво в някакъв момент?

Помня един път играем една игра със сина на ХОТЕЛ, нещо като монополи. Беше тръгнал да ме бие, бяха ми свършили парите. За майтап започнах да гепя от банката като не гледа, за да видя дали ще се спася, но с тези разходи дето имах, не можах, дори с многото свежи пари, които взех. Та накрая той беше направил еееебати пачката, а аз си фалирах, щото нямаше какво да открадна от банката вече. Пак не се спасих. Само удължих агонията. Много поучителна игра. :mhihi:

Така и ще се случи - някои ще направят еееебати пачките, а другите ще си фалират въпреки всички мерки, особено в бг. С нашите условности, бюрокрация и по начало слаба подкрепа за бизнеса.
Последна промяна sub_eleven на 16 Яну 2021, 7:13, променена общо 4 пъти

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 16 Яну 2021, 7:02

Mini написа:
alx написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:Обаче някои други забогатяват, понеже имотите за сега поне растат.


Аз нямам обяснение, как всичко се срутва, а имотите растат. При миналата криза имаше спад близо три пъти. Сега е някакъв абсурд.


Стоковата борса е кранчето за фъни мъни. То като секне тука след няколко месеца всичко ще се срути както се полага за текущото състояние на икономиката.


Доста пари се напечатаха и раздадоха, а това ще продължи още кой знае колко време. Аз не мисля, че ще има срутване като през 2008/09.


Какво са се напечатали? 400 милиарда дефицит :shock: Като махнеш паразитите, събират ни се по 500К на работещ човек... Кой ще ги връща тия пари? Сега се готвим за избори и поредни нови такси. Имотите при нас са лудница. Купуваш го днес и утре го пускаш на по-висока цена. $1000 наем на боксониера. Ръст на цените (имоти) 20% за 2020. Нашата къща за няма и 4 години и си удвои цената. ГоверномОнта са си паднали на оная работа. Бачкат от вкъщи. Няма разходи за кафе, ядене на вън, паркинг, бензин, само дебелеят. Взимат безумни заплати. Не ползват болнични (акумулират им се за в бъдещи периоди). Вдигат яко стандарта.

В същото време 20 000 барове и ресторанти са закрити. Всичко освен хранителни стоки е леш. Е, строителството бачка без проблеми, ама кой ще наема бизнес сградите? Правили са проучване, 88% от CRA искат да останат да бачкат от дома. А и не само те. Ама това пък си е домашен затвор. Ставаш асоциален отвсякъде.

Чакам да избие отнякъде, ама ще видим откъде.

sub_eleven написа:Това не предполага ли поне голяма инфлация на световно ниво в някакъв момент?


Не питай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 16 Яну 2021, 11:04

Това не предполага ли поне голяма инфлация на световно ниво в някакъв момент?

Не само предполага а има такава инфлация , някъде из мрежата имаше калкулатор колко е световния дефицит като сбор от всички икономики. Със усато работата е малко сложно , долара естествено се обезценява след падането на обезпечението със злато . Вероятно има 300% обезценка и повече от тогава . Но златото си има и минуси за икономиката на уса - все едно са във валутен борд . И така почва великото печатане на долари и бюджетите на уж контролирана инфлация . Паричната маса долари която циркулира в световната икономика едва ли е известна вече колко е . Инфлацията обаче която се генерира в усато се разпределя като тежест върху всички инвеститори и пазари по цял свят които ползват долара като валута . Има сложни механизми които самите сащ контролират тези процеси в америка но плюсовете които дава това да си печаташ валутата остават за тях , а минусите са споделени от всички . Що се отнася до имотния пазар в уса то балона не е чак такъв като канадския . Канада бележи висоти непознати досега в тоя сектор , очакванията са огромен спад в следващите няколко месеца на сделките и поне 30% спад на цените . Така че тия които в момента наливат пари в имоти ще "охладят " пазара за сметка на загубите си .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 16 Яну 2021, 17:37

Jordana написа: . Що се отнася до имотния пазар в уса то балона не е чак такъв като канадския . Канада бележи висоти непознати досега в тоя сектор , очакванията са огромен спад в следващите няколко месеца на сделките и поне 30% спад на цените . Така че тия които в момента наливат пари в имоти ще "охладят " пазара за сметка на загубите си .


Само да уточним. В Щатите или в Канада ще е този спад с 30%?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 16 Яну 2021, 17:59

sub_eleven написа:
Mini написа:
Доста пари се напечатаха и раздадоха, а това ще продължи още кой знае колко време. Аз не мисля, че ще има срутване като през 2008/09.

Това не предполага ли поне голяма инфлация на световно ниво в някакъв момент?


Да и бедните ще го издухат както обикновено, а богатите ще станат още по-богати.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 16 Яну 2021, 18:08

BMW_POWER написа:
Mini написа:
alx написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:Обаче някои други забогатяват, понеже имотите за сега поне растат.


Аз нямам обяснение, как всичко се срутва, а имотите растат. При миналата криза имаше спад близо три пъти. Сега е някакъв абсурд.


Стоковата борса е кранчето за фъни мъни. То като секне тука след няколко месеца всичко ще се срути както се полага за текущото състояние на икономиката.


Доста пари се напечатаха и раздадоха, а това ще продължи още кой знае колко време. Аз не мисля, че ще има срутване като през 2008/09.


Какво са се напечатали? 400 милиарда дефицит :shock: Като махнеш паразитите, събират ни се по 500К на работещ човек... Кой ще ги връща тия пари? Сега се готвим за избори и поредни нови такси. Имотите при нас са лудница. Купуваш го днес и утре го пускаш на по-висока цена. $1000 наем на боксониера. Ръст на цените (имоти) 20% за 2020. Нашата къща за няма и 4 години и си удвои цената. ГоверномОнта са си паднали на оная работа. Бачкат от вкъщи. Няма разходи за кафе, ядене на вън, паркинг, бензин, само дебелеят. Взимат безумни заплати. Не ползват болнични (акумулират им се за в бъдещи периоди). Вдигат яко стандарта.

В същото време 20 000 барове и ресторанти са закрити. Всичко освен хранителни стоки е леш. Е, строителството бачка без проблеми, ама кой ще наема бизнес сградите? Правили са проучване, 88% от CRA искат да останат да бачкат от дома. А и не само те. Ама това пък си е домашен затвор. Ставаш асоциален отвсякъде.

Чакам да избие отнякъде, ама ще видим откъде.

sub_eleven написа:Това не предполага ли поне голяма инфлация на световно ниво в някакъв момент?


Не питай.


Ами от там този дефицит, раздадоха пари които нямат. За връщане никой не мисли. Оня цървул казал, че бюджета сам щял да се уравновеси. Жена ми също работи от вкъщи от април. Има си и недостатъци, но предимствата са повече - спестени време и пари най-вече. За имотите писах вече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 16 Яну 2021, 18:23

BMW_POWER написа:
Jordana написа: . Що се отнася до имотния пазар в уса то балона не е чак такъв като канадския . Канада бележи висоти непознати досега в тоя сектор , очакванията са огромен спад в следващите няколко месеца на сделките и поне 30% спад на цените . Така че тия които в момента наливат пари в имоти ще "охладят " пазара за сметка на загубите си .


Само да уточним. В Щатите или в Канада ще е този спад с 30%?

За канада става въпрос , преди нова година го четох някъде . Естествено цените няма да падна за няколко месеца , ако изобщо паднат .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 16 Яну 2021, 18:27

Mini написа:Ами от там този дефицит, раздадоха пари които нямат. За връщане никой не мисли. Оня цървул казал, че бюджета сам щял да се уравновеси. Жена ми също работи от вкъщи от април. Има си и недостатъци, но предимствата са повече - спестени време и пари най-вече. За имотите писах вече.


Миналата есен ми се наложи да се консултирам със счетоводителя ми. Владо П. (може да го познаваш), в Монреал е. Той ми прави данъците вече двуцифрено число години. Каза, че за миналата година масово не се плащат и данъци. Онзи ден една приятелка на жената с учудване констатирала, че от $2000 месечна помощ, близо $600 трябва да върне като данъци. Ми безплатно сирене има само в капана.

Предимствата към недостатъци на онлайн обучение и работа са 1:10. Масово хлапетата са отворили втори екран и я тубата гледат, я играят. Седи и подскача пред РС-то, защото "имал джим". Вместо да тича по двора, да играе, да се бори, да се бие дори, забити в стаите. А хората? Айде, аз съм "асоциален и напълно самодостатъчен" (според жена ми), ама нали трябва да се видиш, да поговориш, да размениш някоя дума с някого. Приятелче тук бачка за CRA и от март миналата година не е излизал от бейсмента. Там му е офиса. В един момент превъртя ... Това е ебаси и затвора. Хората с лабилна психика ще си проличат първи.

Аз се срещам с много хора всеки ден. По улиците вече само кукумицини. Ненормалници и агресивни бамове. Това никога не е било. Криминалната обстановка яко нагоре. Какъв рестарт, какви пет лева. На практика ще останат двадесетина фирми и това е. Всички икономически теоретици рЕзко залезнАха (Жицата така пише ;) ). Убива се не само малкия, но и средния бизнес. Щом Старбъкс затваря над 300 от 1400 кафета в страната, за какво иде реч?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 16 Яну 2021, 18:43

BMW_POWER написа:
Mini написа:Ами от там този дефицит, раздадоха пари които нямат. За връщане никой не мисли. Оня цървул казал, че бюджета сам щял да се уравновеси. Жена ми също работи от вкъщи от април. Има си и недостатъци, но предимствата са повече - спестени време и пари най-вече. За имотите писах вече.


Миналата есен ми се наложи да се консултирам със счетоводителя ми. Владо П. (може да го познаваш), в Монреал е. Той ми прави данъците вече двуцифрено число години. Каза, че за миналата година масово не се плащат и данъци. Онзи ден една приятелка на жената с учудване констатирала, че от $2000 месечна помощ, близо $600 трябва да върне като данъци. Ми безплатно сирене има само в капана.

Предимствата към недостатъци на онлайн обучение и работа са 1:10. Масово хлапетата са отворили втори екран и я тубата гледат, я играят. Седи и подскача пред РС-то, защото "имал джим". Вместо да тича по двора, да играе, да се бори, да се бие дори, забити в стаите. А хората? Айде, аз съм "асоциален и напълно самодостатъчен" (според жена ми), ама нали трябва да се видиш, да поговориш, да размениш някоя дума с някого. Приятелче тук бачка за CRA и от март миналата година не е излизал от бейсмента. Там му е офиса. В един момент превъртя ... Това е ебаси и затвора. Хората с лабилна психика ще си проличат първи.

Аз се срещам с много хора всеки ден. По улиците вече само кукумицини. Ненормалници и агресивни бамове. Това никога не е било. Криминалната обстановка яко нагоре. Какъв рестарт, какви пет лева. На практика ще останат двадесетина фирми и това е. Всички икономически теоретици рЕзко залезнАха (Жицата така пише ;) ). Убива се не само малкия, но и средния бизнес. Щом Старбъкс затваря над 300 от 1400 кафета в страната, за какво иде реч?


Не знам защо някои хора си мислят, че тези пари са необлагаеми. Даже на помощите за безработица плащаш данъци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 16 Яну 2021, 19:04

steeN написа:
Jordana написа:Направо не е за вярване как се изпокриха апологетите на светлото капиталистическо бъдеще . Само до преди няколко месеца питаха с насмешка къде е кризата , къде е имотния балон , къде е войната ... Само че днес нещата ескалират с часове , един нищо и никакъв вирус порази световната икономика като градушка зеленчукопроизводител :roll:


Кой се е изпокарал ? :mhihi: Влязал си в някакъв филм, в който ти играеш всички роли. А по темата, икономиката на България е много в по-добро състояние от преди предишната криза. Банковата система е в много по-добро състояние... И затова това събитие няма да има нищо общо със ситуацията от 2009-та година. Има достатъчен буфер да се посрещне, въпреки некадърното управление. 2-3 години няма да санираме качественото социалистическо строителство, на което му остават 10-20 години живот и така... което в същност е добра новина. Та по-леко с тази злоба... аз съм спокоен и по друга причина... все пак си перфектния контраиндикатор... което гарантира, че ще имаме добрия сценарии, само 3 месеца ограничения :ok: По-нататък разбира се неизбежно ще има някаква криза, но тази сега няма да е "голямата". Ма дори като ударим голямата, пак няма да има режим на тока както имаше 80те примерно.


Тва съм го писал март месец и като си го чета, грам не се е променило нищо от мнението ми. Не съм бил прав за санирането само, все пак ще санираме. Изглежда е някакъв фетиш на управляващите. Американците ще си надуят една инфлацийка и доста хора рязко ще обеднеят дори и такива, които си мислят, че имат някакви активи, които ги защитават от инфлация. Западноевропейците нямат този "лукс" и ще ги удари дефлацията и накрая източна Европа ще преживее най-добре, което е парадоксално ама стават изненади :mhihi: Азиатците са ясни, там всичко е минало, от което бая ще намажат и австралийците.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 16 Яну 2021, 19:29

Mini написа:Не знам защо някои хора си мислят, че тези пари са необлагаеми. Даже на помощите за безработица плащаш данъци.


Аз също това повтарям от момента, в който съобщиха за помощите. Ама ... безплатни са само фъстъците в мойте капани :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 16 Яну 2021, 21:47

steeN написа:
steeN написа:
Jordana написа:Направо не е за вярване ...и австралийците.

ОК. Ще ходатайствам пред повера да те цитира и тебе в подписа си :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook