Какво сте постигнали дотук в живота?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Моджо » 14 Яну 2021, 11:12

Nickelback написа:
Bogat-Beden написа:Никълбак, да не си си направил бебе и ли работиш по въпроса? :D

Ша разберете като му дойде времето в темата с хоби проектите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
:ok:



Ти ся да не го разглеждаш като хоби проект :)))
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от zAcK » 14 Яну 2021, 11:16

Моджо написа:
Nickelback написа:
Bogat-Beden написа:Никълбак, да не си си направил бебе и ли работиш по въпроса? :D

Ша разберете като му дойде времето в темата с хоби проектите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
:ok:

Ти ся да не го разглеждаш като хоби проект :)))


Може, като се има предвид, че това е основно занимание, което носи удоволствие и не е работа :ok: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Jordana » 14 Яну 2021, 11:23

Понеже се зачекна потомството , не лошо да се направи едно уточнение .Що се отнася до възпроизвеждането , природата е ощетила нас мъжете и ни води за носа като паленца . Без да навлизам в подробности но що се отнася до наследственоста жената има две ХХ хромозоми а мъжа ХY освен другите неполови хромозоми . Едната Х идва винаги от майката другата Х идва от бащата , но при него тя също е получена от майката . Така че жените винаги на 100% си предават генетичния материал на потомството . На това отгоре имат 2 копия на женското си ДНК поради тия две Х хромозоми и коригират всяка изменчивост в гените си . Мъжете предават своята индивидуалност само на мъжките си отрочета . Ако не се роди мъжко отроче гена Ни носител на мъжката ни индивидуалност и качества се зтарива безвъзвратно...кофти работа е природата :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Kroki » 14 Яну 2021, 11:41

Аз съм от тия без сребърната лъжичка. Беше по-скоро обикновенна, важното е че я имаше. :!:

Постигнал съм всичко сам, след като се отделих от нашите и гордо заявих, че спираме с парите от тях. ;)
Няколко пъти съм почвал от 0-та, ново място, нов град, без приятели.
Имал съм моменти дето нямах никакви кинти и вечерях по един дюнер за вечеря в продължение на седмици. Хубаво е да знаеш 2 и 200. Придобиваш култура.

После купих кола и я подарих на родителите ми, купих кола за приятелката ми, купих си мотор за мен. Ходих на разходка с колата в чужбина.
Сега мислим за деца и имот за къща извън града.

Персонално знам, че съм се доказал, че хората могат да разчитат на мен. А и спря да ми пука, какво ще е мнението на масата и ми е все тая вече, това е и главната причина много хора вече да не ме харесват. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Borymeckata » 14 Яну 2021, 11:58

Bogat-Beden написа:Аз съм имал няколко реални възможности да създам семейство, но ме ужасяваше мисълта да го направя с конкретната жена... Проблемът е, че годинките не минават, а летят и възможностите за това намаляват прогресивно. Честно казано никога не съм имал вътрешно истинско желание да имам дете, да дундуркам бебе или нещо такова, сигурно има нещо асоциално или цинично в мен.
...
Живее ми се в някаква утопия, казват, че Бутан бил подобно място, ще се амбицирам най-изподире да отскоча до там... Ама те пък няма да ме искат
:mhihi:

Значи... универсална рецепта за "успех" няма. Всичко зависи от приоритетите на даден човек - искал си да хванеш сом 25 кила, хванал си - ето ти успех! Ама за друг човек това е нищо, просто не му пука за риболова.

Аз лично винаги съм бил против да се "живее по график" - до толкова години трябва да се изучиш, до толкова - да се докажеш в работата, до толкова - да се ожениш, до толкова - да имаш две деца, и до толкова - да си хванеш любовница, до толкова - да пукнеш... Но действително, както се казва: всяко нещо с времето си. Аз също никога не съм бил особено ентусиазиран да гледам деца... Но ако все пак планираш да имаш семейство и деца - не трябва да отлагаш прекалено. Рискуваш да се окажеш в моето положение - на 53 години да гледаш един дивак на 13, пак добре, че не е бебе... или две... :mhihi: :mhihi:


И само да вметна - Бутан не е нищо особено, повярвай ми: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BD_(%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE)
Когато решиш - заповядай, ще те разведа. Хубав пазар става в събота... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от TNT » 14 Яну 2021, 12:09

И аз мисля, че се вписвам към хората без кой знае какви постижения. Хоби проекти ми се ще да има 2-3, но още не е започнало проектирането :lol: Не бързам, млад съм още. Засега гледам да осигуря по-силен старт за проектите, щото на Пауърката рядко му се случва, ама тука много нацели:

BMW_POWER написа:Кой какво е постигнал? Зависи откъде си стартирал. Едни са родени със сребърна лъжичка в устата, други не. Просто няма база за сравнение. На едни родителите са им дали всичко, на други нищо. Едни са имали шанса, да са на точното място в точното време, други не.
...
Сериозно. Оценката на старта е много субективна. Зависи от толкова много неща, че някой малко успял може да е постигнал много повече, от някой по-успял от него.

Поне обикновена лъжичка трябва да има.
Общо взето се чувствам, че вървя по правилен път, ама много бавно :mhihi: И преди си мислех, че става с повече работа, но откакто работя по-малко - повече ми се получава. "От много работа няма време да се изкарат пари" :wave:

А с хоби проектите... не знам как е около вас, но около мен са или нежелани проекти, или "сребърната лъжичка" - цялостно финансиране на проекта от баба и дядо. Което ми е абсурдно :dunno: Все едно друг е собственика на проекта :mhihi: Желани проекти с обикновена лъжичка са по-скоро изключения.

Borymeckata написа:Аз лично винаги съм бил против да се "живее по график" - до толкова години трябва да се изучиш, до толкова - да се докажеш в работата, до толкова - да се ожениш, до толкова - да имаш две деца, и до толкова - да си хванеш любовница, до толкова - да пукнеш...

Така се живее за хорското мнение. Много хора и така са възпитани. Някои "фенове" на соца така са си възпитали и децата. Едно време като е било учиш тука, после работиш там и живееш там. Точка. По график. Някои си намират половинка на 16, други на 25, трети на 35. Някои имат готово жилище и осигурена работа. Други се мъчат сами. Някои искат да станат тираджии и учат 3 месеца, други искат да са лекари/архитекти и си учат до 30-така :dunno: Сега е модерно на 35 да сменяш сферата. И не виждам нищо лошо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Вуйчо » 14 Яну 2021, 12:23

.
Последна промяна Вуйчо на 14 Яну 2021, 16:09, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от In_Memoriam » 14 Яну 2021, 12:27

600 whp за ся :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Borymeckata » 14 Яну 2021, 12:36

Чета ви и... май бъркате понятията "какво съм постигнал" и "какво имам". Ако си се родил богат наследник (както казвате - със сребърна лъжичка) и баща ти остави фабрики, верига магазини, хотели по морето или друго... какво си постигнал? Каква е твоята заслуга - че на 25 все още не си се пропил тотално, не си се забил с ферари-то в някое дърво или не си пръснал наследственото имане по коври? Голямо "постижение"... :dunno: :dunno:

Според мен, точно тия с кофтия старт в живота имат реален шанс да постигнат нещо. Ако баща ми беше оставил развит бизнес, едва ли щях да направя нещо повече от това да го поема и продължа... Но баща ми остави единствено добро име и сравнително добри гени. Та каквото имам в момента, съм го постигнал сам.
Последна промяна Borymeckata на 14 Яну 2021, 12:37, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от alekangg » 14 Яну 2021, 12:37

Не знам какво се очаква да е постигнал обикновен човек, надали някой е открил топлата вода или е станал световно известен от тук пишещите.
Аз съм доволен от това как се е стекъл живота ми и най-вече, че когато съм искал да променя нещо и да завия рязко нанякъде съм го правел, а много хора не го правят, цял живот се канят, мислят, мрънкат и нищо.

Винаги съм се чудел на гордостта на родителите, че имали деца, ами по тази логика, циганите трябва да са най-гордите.
Също и хвърлянето на мнения от сорта, хора без деца не знаят защо живеят и др подобни.

За справка имам дете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от drifty » 14 Яну 2021, 12:51

Nickelback написа:Аз не мисля, че съм постигнал нещо кой знае какво на този етап


Вярно, че нещата са много субективни. Винаги с интерес ти чета мненията и ако нЕкой ден достигна поне малко от малко до твоите умствени способности, пък и като цяло до начин на мислене, ще си го впиша в тая тема, а ти изтърси тва горе :D

Аз лично май нищо не съм постигнал. Или поне нищо важно - нямам си дом, нито другарче, нито пък имам роднини, които да ме подкрепят в перипетиите на живота. Дори напротив, имам усещането, че нарочно ме тъпчат, без да имам идея защо. Като всеки нормален /относително казано/ човек, смятам, че си имам своите мечти и цели, но всяко начинание среща отпор задължително от родителите ми, а много често и от други роднини, та дори и от познати / приятели и с течение на времето сякаш всичко това ме превърна в притеснителен, нерешителен и с ниско самочувствие аутсайдер :D. А от няколко години усещам, че за старшия съм малко или много разочарование, и това не знам защо.

Когато бях на 20, срещнах една прекрасна девойка и се замислих за семейство, но когато ме заряза нещата много се промениха, та и в тоя аспект на живота съм пълен крах. От тогава си мисля, че хора като мен просто не заслужават да имат добра жена до себе си, а и не за момента не смятам, че има какво да дам на едно дете, та и тая идея съм я зарязал в момента.

От друга страна си дадох сметка, че съм си сам в живота и трябва да разчитам само на себе си, което си го пиша като постижение. Осъзнах и, че всичко може да се промени и така се появи светлина в тунела и се хванах здраво в тая посока, та и това си го пиша като постижение. Малко е, бавно се случва, но се случва. Надявам се някой ден да успея да обърна всичко негативно в положително. Мечти и цели бол, спирка няма и това е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от grkv » 14 Яну 2021, 12:55

Миналата седмица станах лорд.
Вече ''имам'' (щото е с малко условности) сувенирен парцел около 30 квадратни сантиметра земя в Шотландия и мога да се наричам лорд :lol:
За 2021-ва толкоз, догодина още 50 фута и отивам с жената на палатки! :lol:

За момента лордове сме само аз и Евгени Минчев, ама он е напред със сума титли... :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Моджо » 14 Яну 2021, 12:57

Некъде да виде думата “гордост”?
Ако сменим малко посоката на темата да ви питам.
Къде сте виждали наистина щастливи хора? Ку ви кажа аз къде няма да повярвате . То и аз не вярвах , че може да си щастливи при такъв живот. Ма на, факт. Некъде из черния континент е.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от TNT » 14 Яну 2021, 13:05

Borymeckata написа:Чета ви и... май бъркате понятията "какво съм постигнал" и "какво имам".

То в един етап няма значение ти ли си го постигнал или си го наследил. Ако бях наследил "фабрики, верига магазини и ферари", имам 2-3 чавета и стойностна жена до себе си... не съм убеден дали ще ми дреме аз ли съм вдигнал фабриката. Аз по-скоро го виждам, че с по-силния старт човек има по-малко неща за мислене и по-малко грижи. Ако има жилище и бизнес, остава само здраве, семейство и приятели. Но без финансите, доста хора се състаряват преждевременно в опити за осигуряване на семейството. Сменят се градове, държави и континенти. Съответно имаш възможността и хората около теб да имат 1-2 проблема по-малко в живота. Един инсулт на някоя баба/дядо и стартираш с 1к минимум месечно.

И фабрики и ферари са нещо прекалено. И на доста по-ниско бих бил доволен.

alekangg написа:Винаги съм се чудел на гордостта на родителите, че имали деца, ами по тази логика, циганите трябва да са най-гордите.

Особено по малките градове и селата. И на мама и тате гордостта алкохолик от 8 клас :no:


Всяко нещо си е индивидуално. Познавам хора, които цял живот не са купили един гараж. Покрива на наследеното жилище тече. В работата си не са получили 1 повишение и 30 години са на стартова позиция. На почивка са били 2 дни за последните 6 години. Работят в друг град, защото не могат да намерят работа в същия. Нямат заделени пари, пенсията наближава и на нея ще разчитат (300-400лв). Единственото им дете не знае кога е била Втората световна, а е завършило университет. Обаче са си щастливи от живота, казват че са имали хубав живот и често споменават, че са постигнали много. Докато не ги попиташ какво. Важното е как се чувстваш. :yes:
Последна промяна TNT на 14 Яну 2021, 13:09, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от bum_bum » 14 Яну 2021, 13:07

alekangg написа:Не знам какво се очаква да е постигнал обикновен човек, надали някой е открил топлата вода или е станал световно известен от тук пишещите..


Има- енигмата.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook