Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от mumford » 22 Дек 2020, 22:35

Който си търси кола за проект или донор на цената на обяд в ресторант в Швейцария да погледне тая кола :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 0583230080

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1674
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Biogame » 28 Дек 2020, 12:14

Някой да е ходил да гледа въпросния автомобил?
Търся си бюджетно кабрио и този екземпляр ми хваща окото.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=iapisj
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от vicho » 28 Дек 2020, 14:23

тази е ебаси екстровата

харман, подгрев, налягане на гумите, нави, пълно автоматичен таван... телефон :paranoid: :conf:

323-ка е това - м52б25ту

според мен за тия пари е супер избор

ГЛЕДАЙ ЗА РЪЖДИ ПОД ЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ (свалят се за 10 секунди)

ако не е ръждясала отзад и отдолу определено си струва... тавана обикновено тече от уплътненията на А-колонката, но не е драматично :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1674
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Biogame » 29 Дек 2020, 10:03

vicho написа:тази е ебаси екстровата

харман, подгрев, налягане на гумите, нави, пълно автоматичен таван... телефон :paranoid: :conf:

323-ка е това - м52б25ту

според мен за тия пари е супер избор

ГЛЕДАЙ ЗА РЪЖДИ ПОД ЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ (свалят се за 10 секунди)

ако не е ръждясала отзад и отдолу определено си струва... тавана обикновено тече от уплътненията на А-колонката, но не е драматично :smoke:

На същото мнение съм ,че за тия пари си е екстра.
Благодаря за отговора,ще ходя да я гледам.
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1674
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Biogame » 30 Дек 2020, 20:19

Biogame написа:Някой да е ходил да гледа въпросния автомобил?
Търся си бюджетно кабрио и този екземпляр ми хваща окото.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=iapisj

Днес ходих да гледам въпросния автомобил.
Пълна загуба на време и пари,излишни 450 км навъртях,а уж по телефона само трябвало леко да се бутне тавана с ръка :kuku:
Не съм и очаквал за тия пари да е ок,ама тук има прекалено много за правене.
Ел перка с кабел вкаран директно вътре и бутона е сложен отпред (зелен бие отдалеч на очи)
Не се отключва и заключва,багажника е наводнен,тавана само натискаш бутона да откопчее и всичко друго на ръка,затварянето е също така.
Мотора работи тихо и безшумно,трябва му ново гофре и нова Диса,градински маркучи сложени за картерна вентилация и хванати със свински опашки
Ксенона мига като дискотека.Подгрева работи само на шофьорската седалка,пасажерската така и не се премести(може би е откачено нещо :dunno:
Музиката така и не тръгна :dunno:
На обява е 3999,на място е 4300,след малко приказки стана 3500,но не е моя автомобил.
Иска дискове и накладки.
Ами друго не се сещам в момента
:driving: :dunno: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.12.2020

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от bgdiman » 31 Дек 2020, 11:04

Здравейте колеги,
откакто имам книжка, съм карал все японски автомобили, предимно бензин. Сега реших да си разнообразя живота с един бензинов шестак.
В търсене съм на e46-ца купе 323, 325 или 328 в максимално автентично състояние или поне правени с вкус и средства.
Та към въпроса... попаднах на следната обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11609006498183754
Дайте мнение за колата. Някой ходил ли е да я гледа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от dr.peshev » 31 Дек 2020, 11:39

bgdiman написа:Здравейте колеги,
откакто имам книжка, съм карал все японски автомобили, предимно бензин. Сега реших да си разнообразя живота с един бензинов шестак.
В търсене съм на e46-ца купе 323, 325 или 328 в максимално автентично състояние или поне правени с вкус и средства.
Та към въпроса... попаднах на следната обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11609006498183754
Дайте мнение за колата. Някой ходил ли е да я гледа?

Искай ВИН за проверка, колата е обръщан десняк
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 6.10.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от tonkata95 » 13 Яну 2021, 15:21

Здравейте, искам мнение за този автомобил. Доста примамлив ми изглежда 330д 204к 6ск на тази цена с тези екстри и този цвят https://www.cars.bg/offer/5ffed3a8adfd442bcf021af2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Kurtov » 13 Яну 2021, 17:53

tonkata95 написа:Здравейте, искам мнение за този автомобил. Доста примамлив ми изглежда 330д 204к 6ск на тази цена с тези екстри и този цвят https://www.cars.bg/offer/5ffed3a8adfd442bcf021af2


На мен ми изглежда добре на снимки.
АКо ти харесва отивай на място да гледаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от streetz » 13 Яну 2021, 19:11

Ако технически е поддържана както екстериора - не е кой знае каква оферта. Но пък има мегдан за сваляне на цената. Спокойно ще падне под 5000.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.01.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от habib » 13 Яну 2021, 23:48

Казва ви Здраей един евентуален собственик на е46 320д :)

та като начало никога съм нямал БМВ и никога дизел :) 5г притежавах Меганче, хубава но гничеща машина бе, минах преаз А3 101к много проблеми ми правеше след 3г мъки си взех ОПЕЛ астричка СНГ чудесна машина, икономична, нищо не се чупи и грам корозия няма и вече 60хил. км 3-4г ми служи вярно ама я усчщам като инстромен който ми върши рабоа,а искам и нещо за душата :) Та аз като беден дърводелец посъбрах от коленди боноси около 5600 и ми е хванала окото тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... h9#contact
като цяло разучих за проблемите на дизелите и специално за този модел пробляма с вихровите клапи, но пък срещтнах и коментари на хора които карат вече 50-60хил км и никакви проблемии :)
та въпроса мие Вие като специалисти, собсвеници с опит хора да споделите мнение за този автомобил макар и по снимки и дали си струва да прокося страната за него.
Та като цяло ми привлече вниманието салоа, много ме кефи, макар и да не мога да разбера какъв цвят жълтеникав или бял :) комби защото да си товаря нещо ако се наложи и така ... като цяло рабодя на 5-6 мин с автомодил от дома си или иначе казано окло 3-4км а през почивните дни си ходя на село което на 40км от града та като цяло не карам много и за дизел незнам дали е полезно :)
притесняваме малко и клирънса 130мм ако го повдигна малко, да речем 2см отпред и 3 отзад ще е проблем ли ?

... Ами благодарсно за вниманието което ще ми обърнете и сори ако има правописни и пунктуационни грешки ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Kurtov » 14 Яну 2021, 8:34

habib написа:Казва ви Здраей един евентуален собственик на е46 320д :)

та като начало никога съм нямал БМВ и никога дизел :) 5г притежавах Меганче, хубава но гничеща машина бе, минах преаз А3 101к много проблеми ми правеше след 3г мъки си взех ОПЕЛ астричка СНГ чудесна машина, икономична, нищо не се чупи и грам корозия няма и вече 60хил. км 3-4г ми служи вярно ама я усчщам като инстромен който ми върши рабоа,а искам и нещо за душата :) Та аз като беден дърводелец посъбрах от коленди боноси около 5600 и ми е хванала окото тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... h9#contact
като цяло разучих за проблемите на дизелите и специално за този модел пробляма с вихровите клапи, но пък срещтнах и коментари на хора които карат вече 50-60хил км и никакви проблемии :)
та въпроса мие Вие като специалисти, собсвеници с опит хора да споделите мнение за този автомобил макар и по снимки и дали си струва да прокося страната за него.
Та като цяло ми привлече вниманието салоа, много ме кефи, макар и да не мога да разбера какъв цвят жълтеникав или бял :) комби защото да си товаря нещо ако се наложи и така ... като цяло рабодя на 5-6 мин с автомодил от дома си или иначе казано окло 3-4км а през почивните дни си ходя на село което на 40км от града та като цяло не карам много и за дизел незнам дали е полезно :)
притесняваме малко и клирънса 130мм ако го повдигна малко, да речем 2см отпред и 3 отзад ще е проблем ли ?

... Ами благодарсно за вниманието което ще ми обърнете и сори ако има правописни и пунктуационни грешки ;)


Изглежда ми добре, ама не съм аз човека по детайлите.
Също малко скъпа ми се струва, но пък е и 2005 година, което за е46 си е доста добре.
Вихровите клапи не са никакъв проблем, като ги премахнеш.
Стига до тогава да не паднат в двигателя.
Имай предвид, че ако купиш колата на тази цена, 5600 лв няма да ти стигнат, защото само една еко такса е 280 лв. Или поне аз толкова платих за е46 330xd преди няколко години.
След тва застраховка, регистрация, преглед и данък.
Гуми също няма, филтри(маслен, горивен, купе, картерни газове) + масло на двигател и още някой лев за нещо по окачването, или някое друго проблемче и ги подминаваш тия 5600.
Иначе колата не е лоша като модел, двигател и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от swetlioo » 14 Яну 2021, 10:17

habib написа:Казва ви Здраей един евентуален собственик на е46 320д :)

та като начало никога съм нямал БМВ и никога дизел :) 5г притежавах Меганче, хубава но гничеща машина бе, минах преаз А3 101к много проблеми ми правеше след 3г мъки си взех ОПЕЛ астричка СНГ чудесна машина, икономична, нищо не се чупи и грам корозия няма и вече 60хил. км 3-4г ми служи вярно ама я усчщам като инстромен който ми върши рабоа,а искам и нещо за душата :) Та аз като беден дърводелец посъбрах от коленди боноси около 5600 и ми е хванала окото тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... h9#contact
като цяло разучих за проблемите на дизелите и специално за този модел пробляма с вихровите клапи, но пък срещтнах и коментари на хора които карат вече 50-60хил км и никакви проблемии :)
та въпроса мие Вие като специалисти, собсвеници с опит хора да споделите мнение за този автомобил макар и по снимки и дали си струва да прокося страната за него.
Та като цяло ми привлече вниманието салоа, много ме кефи, макар и да не мога да разбера какъв цвят жълтеникав или бял :) комби защото да си товаря нещо ако се наложи и така ... като цяло рабодя на 5-6 мин с автомодил от дома си или иначе казано окло 3-4км а през почивните дни си ходя на село което на 40км от града та като цяло не карам много и за дизел незнам дали е полезно :)
притесняваме малко и клирънса 130мм ако го повдигна малко, да речем 2см отпред и 3 отзад ще е проблем ли ?

... Ами благодарсно за вниманието което ще ми обърнете и сори ако има правописни и пунктуационни грешки ;)


Баш от тая автокъща... помисли си. До двора в който продават колите, е двора с моргата. Общо взето, между колите в двата двора няма разлика, освен че едните имат повечко прах.

Относно тая кола, много изтормозена човек, виж интериора. Тая е превъртяла километража, за да показва тези цифри. Не препоръчвам. Ако ще взимаш Е46, от личен опит ти казвам, гледай повече, много коли, на място, отдай си време при избора, за да имаш време да караш после, а не да ремонтираш. И за тези коли, да дадеш повече от 4000 лв за закупуването, си е просто излишни пари на вятъра. От личен опит ти казвам. Взимай диагностика с теб и гледай основното - дюзи, турбо, ЕГР, подгряващи свещи и други възможни грешки. Съединител и демпфер преди покупка, защото след като платиш, едни 2000 лв трябва да имаш, за да може да почнеш да караш.
Успех и късмет най-вече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от streetz » 14 Яну 2021, 10:42

На снимки е добре, на живо сигурно също ще изглежда излъскана, което е нормално за кола от автокъща - винаги са напудрени и на малко километри, само дето на тая като ѝ гледам топката на лоста и централната конзола никак не ми кореспондира със 160 000 км :mhihi: Поне х2 са, но то това си е в реда на нещата в България. Опипай арките на предните калници за ръжда, не че са скъпи - нов е 60-70 лв и още 200 за боя, но ако има проблем ще отбиеш от цената. При мен 2 години след като дойде перфектна, "без точка ръжда" според обявата и продавача, беше така :
IMG_20200829_110538.jpg

Никак не вярвам, че нашия климат съсипва за нула време ламарините ;)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.01.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от habib » 14 Яну 2021, 22:35

а за какви симтопми да следя за проблеми в съеденителя, турбо, егр ... или само предиагностиката ако има грешки ? имам OBDII ELM 327 и Torque ще ми свърши ли работа.... пс и евентуално делфи
иначе за кеометража че е върнат ми е ясно но какво да се прави пълно с мошенници и крадци .. Моят опел си го взех през 2017октомври на 217хил. км а след справака в сайта на опел се казача че 2012Г. е бил по последна информация на на 520хиляди :) но пък се оказа чиват и никакви проблеми, само дето е малко спънат но защото сигурно няма ражда :)
.. че така де, струва ли си покупката на дизел, ако толкова много болежки има и при условие че ще минавам с него около 5000км годишно или да разгледам бензинови ? иначе по тази обява ме грабна салона, че е светъл :) а и като цяло бмв-тата след е46 някак си не ми допадат иглеждат ми някакси направени от по-некачествени материали и някак си безлични :/ .. ама то май се дължи и на промени в инжиенерният им състав по това време :D

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook