Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
203
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 332
ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vlad0 » 19 Ное 2020, 12:10

spacepl написа:Мен ме е страх да не ме чипират с ваксината. Имало някакви съвсем малки чипове, дето ти се лепват на мозъка и ти пускат импулси и те командват от далече чрез 5G. Не напразно пускат вече навсякъде, а Тръмп отказа китайското 5G за да не му вземат контрола от Китай. Американците могат да ми налеят някакъв техен софтуер и да започна да харесвам на GM произведенията и да се ъпдейтвам по един час всяка сряда сутрин.


Вече сме чипирани така или иначе през плодовете и зеленчуците. :mhihi: Идеята е с 5G-то да ни ъпдейтват по-бързо от 1 час - в рамките на няколко минути. Кой бяга от хубавото? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 19 Ное 2020, 12:18

Top Gun Maverick написа:Анти-тела остават в теб, а за колко време и доколко си защитен и друг въпрос. Но във всички случаи е плюс ако си го изкараш и си ок, няма как да е минус. Ти въпросните ваксини как мислиш действат? Да де, точно ти си мисля, че знаеш.


Нещата са в две посоки. Първо не е ясно кой как ще го изкара, нито има гаранция, че един път като си го изкарал леко, следващия път ще е така. За какъв чеп ми е да рискувам без никаква потенциална печалба след това? Другото е, че има доста хора, които не могат да си позволят да го изкарат и това е обществен проблем. И за всеки случай да напиша пак - против задължителното ваксиниране съм... на който и да е било, рискови или нерискови групи. Твърдо против.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Е.Димитров » 19 Ное 2020, 12:32

Само да кажа едно мое наблюдение.
Тея, дето казват , че трудно някой може да ги манипулира и не вярват в някакви пандемии, всъщност са такива, дето са манипулирани на тема конспирации.
Тоест другата страна на монетата.
По темата, аз никогаш не съм се ваксинирал, тоест в съзнателният ми живот, нали, махайки онези ваксини в детството и не за нещо анти ваксърско или някаква такава конспирация, просто не съм се ваксинирал, освен против тетенус.
Обаче, те такава НАДЕЖДНА! ваксина (както съм писал в анкетата, след 3 месеца) бих си сложил за да нямам проблеми.
И другото е някаква глупост , имунитета си е за цял живот за КОНКРЕТНИЯТ щам, дори и за близки мутации, проблемите с грипа е, че всяка година вадят чистак нов щам и за това трябва ваксина...не че няма да се случи и със сегашният щам.

Иии, малко конспирация:
Та тази пандемия (според мен) е подготовка за нещо ..я извън земни, я ...извънземни (пак)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Ное 2020, 12:33

Alekangg, за жалост си прав и за Европейските майки, че и за нашите относно възрастта и причините.
Димитров, докато ти намерят доказана ваксина каквато искаш, ще си имал досег с вируса, тоест няма да ти върши работа или много закъсняла.
vlad0 написа:
Top Gun Maverick написа:Ама и да не бях, пак нямаше да спосорирам бизнес за милиарди, който не се спира ПРЕД НИЩО за да може да продава.


Ти, ако съм останал с правилното впечатление, работиш с таксита. Не те ли притеснява, че "спонсорираш" бизнес за милиардИ, който не се спира ПРЕД НИЩО -> черното злато ? :smoke:

Карам на метан, спонсорирам Путин. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мартин, ясно ми е, че едни прекарали го леко не дават мерило, понеже други го прекарват тежко. Аз съм на позицията, че вируса му дадоха прекалено голям отзвук и ако щеш това допринесе за развитието му, а не обратното, понеже(гледам пишеш сякаш наистина имаш медицински познания)се насади огромна доза стрес и уплаха у хората. Когато един организъм е под стрес, имунитета му спада. Забелязал ли си как има хора(може и на теб да ти се е случвало, на мен е)които като преживеят силна уплаха истински силна и ги "изплюва" около и по устата, някои дори му викат стресавица. Това е вирус, който се придобива понякога още докато човек е бебе или в най-ранна детска възраст. Имат го мисля около 98%-та от хората, забравил съм числото. Та в един организъм по принцип живеят огромен брой бактерии и в частност човешкия. Когато ти си силно притеснен и уплашен, имунитета ти спада и всички живеещи в теб вируси подобни на тоя херпес си те атакуват по принцип, но някак се събуждат защото организма ти, който по принцип ги държи където им е мястото е под стрес и му спада имунитета. От там да не продължавам съвсем подробно, но най-общо казано ставаш лесна плячка или поне по-лесно. Колко мангали познаваш или знаеш болни от корона? Сега ще кажеш, че те не се тестват, но не е точно така, понеже за щяло и нещяло ходят по болници и все развиват пневмонии децата им, преди короната за толкова години съм карал много такива до болници с пневмонии, сега няма или поне аз не съм забелязал. :shock: Как е възможно като е пълно с Ковид навсякъде? Явно не засяга децата силно както казват, ама и възрастни мангали няма. Те не вярват, че има Ковид, все още и няма да повярват. Всеки това повтаря и не им пука от приказките, мислят че всичко е само за пари. Не казвам, че трябва в това отношение да сме като тях, просто ти казвам, че стреса и тревогите по-скоро ще те разболеят, отколкото да ти помогнат. Психическата нагласа е много важна. Вуду магиите действат на принципа на психическо влияние. Когато в някое село кажат на някой, че има смъртна магия, всички го изолират и избягват, той отива като отшелник направо някъде настрани, самия той вярва, че ще умре, свива се и след известно време си отива.
Латиносите в Южна Америка са едни от най-бедните по света, но все водят класациите по най-щастливите. Психика, толкова.

На най-добрият ми приятел приятелката се е отделила по света, писах назад, че изкупи и тя Азитромецина, не ходи никъде, взела да припада, че докато ходела на работа и някакъв неин колега го диагностицирали и куп такива неща да не изреждам, това нормално ли е?

Март при първата вълна карах всеки ден колата с маска и ръкавици, пръсках със спирт като слезеше всеки клиент, сега на втората абсолютно нищо не съм спазвал, жена ми ходеше навсякъде с маска и дезинфекцираше постоянно и накрая тя се разболя, аз доста време след нея, от нея.
Не може да сме амеби, но мислите ли, че сме обречени, то наистина сме. Ние реално сме, но няма да умрем от Ковид.
Относно конспирациите, не знам дали тук има, нямам толкова класифициран достъп, но със сигурност има възползвали се от положението като да речем от 10 ст. маски на 2 лв. и един куп такива примери, като фондове и помощи кой знае какво става. То винаги ги е имало, но понякога са под формата на асфалт, сега ще са ваксини и кервана все си върви.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 19 Ное 2020, 12:42

Аз с ръкавици не съм ходил никога. Ръцете да си ги измиеш като се прибереш в къщи или преди да ядеш е елеменарна хигиена, нищо не се променило от това. В колата си имам дезинфектант, да. Спрете да проектирате страховете си върху другите, каква обреченост какви глупости?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Ное 2020, 13:26

За конспирациите колегата като засегна темата, как да няма поддръжници на конспирации след като някаква организация в усато беше излезнал със становище след задълбочено изследване и тестове, че безалкохолните са безвредни и е все едно дали хапваш 100 калории ядки или 100 калории от количка. Обикновеният човек не знае, че безалкохолното отива директно в черния дроб и той няма друг избор освен да го преработи в мазнини и освободи към тялото, а ядките имат доста дълга преработка и организма не усвоява толкова мазнини от тях при равни количества калории. Не говорим изобщо за полезните неща в орехи и т.н. а чисто и просто за мазнини. Абе я да потърся някаква статия защото само по памет не ми се пише:
https://www.google.com/amp/s/www.168cha ... mp/7454647
Общо взето количките са поръчвали редовно всякакви изследвания колко е виновна храната, а те колко невинни. Само вижте цифрите и си представете колко немапулативни са били. След като има редица примери как някой плаща и поръчва музиката или просто има властта да дръпне лоста как хората да не вярват в конспирации?
Бях чул по радиото тия дни за не знам си какво изследване за Ковид, че стоенето у вас увеличавало всъщност риска от заразяване със 68%-та мисля, а наличието на куче с не знам си колко още защото и то може да го пренася. Тоест никак не си защитен, а правителството на грейт британ ти вика стой си у вас.
За мен пипал ли си пари или употребявал храна, особено такава с доставки си достатъчно изложен на шанс от заразяване.
Ако направят сега масово изследване на населението да не се окаже, че над 75%-та имат анти-тела или са болни защото вече по техните изследвани случаи половината ги изкарват болни, добавете още половината на другата половина и тъкмо толкова. Аз отдавна бях казал, че за мен 90%-та са болни, преболедували или са имали контакт с вируса и са го пренесли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vlad0 » 19 Ное 2020, 14:02

Top Gun Maverick написа:
vlad0 написа:
Top Gun Maverick написа:Ама и да не бях, пак нямаше да спосорирам бизнес за милиарди, който не се спира ПРЕД НИЩО за да може да продава.


Ти, ако съм останал с правилното впечатление, работиш с таксита. Не те ли притеснява, че "спонсорираш" бизнес за милиардИ, който не се спира ПРЕД НИЩО -> черното злато ? :smoke:

Карам на метан, спонсорирам Путин. :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Явно нямаш вътрешен конфликт.

И после Стинката, защо ги пише тези неща:
steeN написа:Защо е наопаки... защото съм се убедил, че българина е някаква супер гротеска комбинация между индивидуалист, когато става въпрос за собствения му гъз и колективист когато има някаква далаверка да падне :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от KostovG » 19 Ное 2020, 14:05

spacepl написа:Мен ме е страх да не ме чипират с ваксината. Имало някакви съвсем малки чипове, дето ти се лепват на мозъка и ти пускат импулси и те командват от далече чрез 5G. Не напразно пускат вече навсякъде, а Тръмп отказа китайското 5G за да не му вземат контрола от Китай. Американците могат да ми налеят някакъв техен софтуер и да започна да харесвам на GM произведенията и да се ъпдейтвам по един час всяка сряда сутрин.


Точно на тебе и сите мангъровци ще ви налеят чипове... нали сте важни особи искат да ви контролират как харчите тези 1-2-5к лева на месец. Пък и кво лошо има да те чипосат? Тъкмо ще сте едно цяло с чипосания дизел (или тротинетка) и ще стане една добре синхронизирана машина.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Ное 2020, 14:13

mart1nn написа:. Нямам хиляди приятели и познати, за да изградя сигурна статистика, но наблюденията ми са, че в България има много повече двойки с трудности около забременяването (или загуба на плода) и АДСКИ много повече родилки, които раждат с цезарово сечение..
Повечето български (етнически) майки са над 33-36.. Оттам идват повечето такива драми. За цезаровото мисля, че и по други причини го избират, но не съм специалист...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Ное 2020, 14:24

Владо, на въздух не мога да карам, та все на нещо трябва да е, но е неуместно това със Стийн, понеже аз поне не замърсявам околната среда, ако карах на дизел щеше да е друго.

Богат-беден, не е нужно да си специалист за да знаеш, че на повечето майки просто не им се изживяват нечовешките болки на раждането както и искат да запазят фигурата си. Доказано мъж ако роди, по-скоро ще умре. Както знаете при свръх силна болка човек не я понася и припада. Жената не може да си позволи това защото трябва да напъва. През вековете много жени са умирали от ражданията, това причинява невероятни разкъсвания в общия случай. Много рядко просто излиза бебето. При секциото риска за бебето е сведен почти до нула, просто го вадят, нито посинява както при нормалното, нито има шанс да заседне. Опасността за майката е при пълната упойка, но както казват анестезиолозите, някои ходят да ги приспиват просто за да спят добре. :mhihi: След нормално раждане е възможно и в много от случаите таза остава вечно разширен, а това не се харесва на никоя жена. Един колега жена му като раждаше нормално и лекаря го питал казвай каква искаш да ти я шия, по-широка или по-стегната. :mhihi: Майтапът настрана, но аз ако бях жена, никакъв шанс да родя нормално. Дори да ти дойде момента и да усетиш, че ще раждаш, пак отиваш в болницата и си те приспиват, раждаш, два дена болки от срязаното, после малко по-малко болки и литваш. При другото си е малко рулетка какво ще стане. Ако ти изтекат водите пък нямаш разкритие ти вливат препарати за по-бързо разкритие иначе е опасно за бебето, та тия филми за безвредното, естествено раждане...естествено в гората или като по филмите сама у вас, или във вода с делфини, всякакви такива.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от hell's angel » 19 Ное 2020, 14:44

Не. Толко' са ме надупчили, че нямам празни страници У паспорта :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от mart1nn » 19 Ное 2020, 15:04

Top Gun Maverick написа:Владо, на въздух не мога да карам, та все на нещо трябва да е, но е неуместно това със Стийн, понеже аз поне не замърсявам околната среда, ако карах на дизел щеше да е друго.

Богат-беден, не е нужно да си специалист за да знаеш, че на повечето майки просто не им се изживяват нечовешките болки на раждането както и искат да запазят фигурата си. Доказано мъж ако роди, по-скоро ще умре. Както знаете при свръх силна болка човек не я понася и припада. Жената не може да си позволи това защото трябва да напъва. През вековете много жени са умирали от ражданията, това причинява невероятни разкъсвания в общия случай. Много рядко просто излиза бебето. При секциото риска за бебето е сведен почти до нула, просто го вадят, нито посинява както при нормалното, нито има шанс да заседне. Опасността за майката е при пълната упойка, но както казват анестезиолозите, някои ходят да ги приспиват просто за да спят добре. :mhihi: След нормално раждане е възможно и в много от случаите таза остава вечно разширен, а това не се харесва на никоя жена. Един колега жена му като раждаше нормално и лекаря го питал казвай каква искаш да ти я шия, по-широка или по-стегната. :mhihi: Майтапът настрана, но аз ако бях жена, никакъв шанс да родя нормално. Дори да ти дойде момента и да усетиш, че ще раждаш, пак отиваш в болницата и си те приспиват, раждаш, два дена болки от срязаното, после малко по-малко болки и литваш. При другото си е малко рулетка какво ще стане. Ако ти изтекат водите пък нямаш разкритие ти вливат препарати за по-бързо разкритие иначе е опасно за бебето, та тия филми за безвредното, естествено раждане...естествено в гората или като по филмите сама у вас, или във вода с делфини, всякакви такива.

Не мисля че "говорим на един език" и определено имаме различно виждане по въпроса, а и много се отдалечаваме от темата, но все пак ... Нямам намерение да "обеснявам" или налагам мнение, защото затова има медици, а аз не съм. Набързо само ще кажа, че тялото на жената в 99% от случаите е предразположено да може да роди едно нормално бебе и да се възстанови. В случаите когато няма усложнения (обърнато, оплетено, огромно бебе ...) не виждам защо е необходимо цезаровото сечение. Според мен е пълна глупост това с "преди-след" там отдолу. Цезаровото сечение не е просто ей така една цепка и айде - операция си е, има възстановяване, има последствия. Твърдо съм за, когато е наложително и друг избор няма, но съм и твърдо против свободния му избор просто защото. Естествено избора е личен, но вместо докторите да го правят обективен за майката и да обесняват последиците, те масово предпочитат по-лесното и доходоносно за тях - планувано цезарово.

Ако ще имаш деца и ще се суетиш покрай това как ще ти "навредят" на тялото ... по-добре да нямаш деца според мен, защото те вероятно ще "навредят" и на други аспекти на живота ти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Вуйчо » 19 Ное 2020, 15:06

.
Последна промяна Вуйчо на 28 Дек 2020, 14:57, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от carmanf1 » 19 Ное 2020, 15:20

Не. Освен ако не ме принудят по някакви причини.

Братовчедка ми това работи, към една от най-големите фармацефтични компании в света - разработка и клинично изследване на нови ваксини и лекарства.

Цитирам я: "Следващите 4 - 5 години няма да се ваксинирам, макар и много време да прекарвам във високо рискови отделения по болници за клинични изпитания. Времето, за което обявиха ваксината и искат да я пуснат на пазара, е крайно не достатъчно според медицинските стандарти и изисквания за пълно одобрение на нов продукт."

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Ное 2020, 15:26

Братовчедка ти не разбира. Пусни я във форума да и кажат как трябва да се ваксинират кажи-речи утре щото иначе...не се знае знае ли се. :mhihi:
Вуйчо, защо не дойде на морския фест тогава да си припомниш старите времена и атмосфера, която все още цари по подобни мероприятия? Хапваш с хора от марката, правите разни неща заедно, разговори за коли и всякакви неща, срещаш стари познати и се запознаваш с нови, някои от които ги знаеш по никове...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook