Голям проблем

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Голям проблем

Мнение от MNM » 17 Окт 2020, 18:01

Здравейте на всички, чета ви от доста време, но не смятах за нужно да се регистрирам, понеже нямам необходимите познания и не бих бил полезен.
Имам е60 2005 година 2ка бензин от около година и бях супер доволен от нея.... допреди 10тина дни..
Започвам историята от нейното начало, дано разберете и помогнете с мнения, сервизи и тн.
Преди седмица ми светна лампата за налягането на маслото, смених маслото, филтрите и самия датчик, но лампата не угасна. Колата ми беше необходима и трябваше да я карам, като застраховка направиха много тестове дали маслото се качва към двигателя и дали има налягане, с крушка, която се свързва към буксата на датчика и тн. Бях и на един кабелджия, с който се разбрах да оставя колата във вторник. Днес тръгнах на дълъг път леко на риск със светеща лампа, колата се държа супер добре, стигнах на място и всичко беше добре, проблема дойде на прибиране... Малко преди Дупница колата изгуби мощност, светна чека и изписа на монитора drive control system faillure. Изключих от скорост и продължих по инерция в аварийната, понеже съм с малко бебе и пред нас имаше друга кола, в която да кача жената и детето. Стигнах до тях изгасих колата и започнах да звъня на пътна помощ. След това пак я запалих, колата пали, но като подам газ вече няма никой и изписва на моменти още хиляди неща. Накрая дори в паркинга в София не успях да я вкарам, добре че имаше хора и ме добутаха. Какво мислите и откъде да почна, аз реших утре да викам на място за диагностика и от нея да реша какво да правя. Шофьора на репатрака каза, че бил сигурен, че не се включва бензиновата помпа и колата заглъхва. С колата проблеми не съм имал, освен сутрин рано леко притрисане и заглъхване за много кратко след палене. Дано разбрахте, благодаря предварително

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Голям проблем

Мнение от datchko » 17 Окт 2020, 20:55

Колко стар е акумулаторът?
И какъв е сложен?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Голям проблем

Мнение от kikko » 17 Окт 2020, 21:22

Има ли газова уредба?
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Re: Голям проблем

Мнение от MNM » 17 Окт 2020, 21:47

Нов акумулатор е на 3 седмици, няма газ. Идва приятел да я види, ама не носеше комп за диагностика и според него двигателя си е супер добре. Колата пали, изфорсира я и се чува добър звук, но не задържа. Според него не бачка някой цилиндър, ама не вярвам лично аз


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Голям проблем

Мнение от arnold » 17 Окт 2020, 21:59

Относно грешката която ти дава
https://www.youcanic.com/guide/bmw-driv ... moderately

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Re: Голям проблем

Мнение от MNM » 17 Окт 2020, 22:04

Друго интересно и необяснимо за мен е, че след палене педала на газта го няма никакъв, супер мек и няма никаква реакция при подаване на газ, обаче ако точно в момента на палене подам газ колата си форсира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Голям проблем

Мнение от zvetiko » 18 Окт 2020, 10:39

Колега, правилно си се насочил да се направи диагностика. Просто да се гадае е безсмислено.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Re: Голям проблем

Мнение от MNM » 18 Окт 2020, 11:06

С първата диагностика нищо не се случи. Бавно се публикуват мненията и дано бъдат публикувани в точния ред. Чакам днес втора диагностика, проблема е, че на контакт не дава грешки, а при запален двигател не успява да задържи и колата гасне. Оставете контакт на добра диагностика на място, ако имате нещо в предвид

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Голям проблем

Мнение от awful » 18 Окт 2020, 20:53

MNM написа:С първата диагностика нищо не се случи. Бавно се публикуват мненията и дано бъдат публикувани в точния ред. Чакам днес втора диагностика, проблема е, че на контакт не дава грешки, а при запален двигател не успява да задържи и колата гасне. Оставете контакт на добра диагностика на място, ако имате нещо в предвид


Ако има записана грешка ще се види когато колата е на контакт, диагностика се прави на контакт със изключен двигател, на мен ми мирише на вода при ECU-to, проверете го.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Re: Голям проблем

Мнение от MNM » 18 Окт 2020, 21:48

Проблема е май, че извадих клемите на акумулатора и съм изтрил май грешките, днес като я гледахме и даваше грешка за термостата. Отделно ми светна преди време за колана и еърбега, отвреме навреме и за антифриза, но си има антифриз и нищо друго

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Голям проблем

Мнение от lupu » 19 Окт 2020, 13:02

MNM написа:Проблема е май, че извадих клемите на акумулатора и съм изтрил май грешките, днес като я гледахме и даваше грешка за термостата. Отделно ми светна преди време за колана и еърбега, отвреме навреме и за антифриза, но си има антифриз и нищо друго


При тези коли като извадиш клемите не се трие грешката, а може да се осветка още повече. Колана и аербега може да светят и от слаб ток или плюсовия кабел или... още много неща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Голям проблем

Мнение от ivopicha » 24 Окт 2020, 17:39

Да изкаха и аз мнение. Може да е смешно, но...Колко бензин има е резерсоара? Зная, че този проблем е предимно при дизелите, но съм го виждал и при 2000 бензин. Ако имаш към 20 литра сипи още 20 и виж как ще е.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.10.2020
Пол: Мъж

Re: Голям проблем

Мнение от MNM » 09 Ное 2020, 9:39

С малко закъснение да напиша, че колата я оправих благодарение на zvetiko и неговите познания. Освен дебитомера, който се беше скапал тотално проблем е давал и калпав датчик на разпределителния вал. След смяната на двете и малко настройки колата почти заспа. Датчика за маслото явно е светел понеже е губила обороти заради дебитомера и датчика. Сега проблем няма, освен при паленето сутрин рано на студено време, но скоро и на него ще му дойде времето

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook