Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 16 Окт 2020, 11:52

zAcK написа:
However, it’s not clear how Apple managed to incorporate the technology on a compact device like the iPhone 12 Pro Max, since sensor-shift OIS does require large magnets to help move the sensor around and position it into place mid-air.

Looks like the answer to this query will likely be found when the first iPhone 12 Pro Max teardown takes place. You should also note that previously leaked iPhone 12 Pro Max case images revealed that the latest flagship sports a larger camera module than the iPhone 11 Pro Max, so Apple may have found some way to fit tiny magnets inside that triple camera array. In addition, the presence of sensor-shift optical image stabilization should also make the iPhone 12 Pro Max more effective in capturing images with a detachable lens like the OlloClip.


Никой извън Apple явно не знае в момента. Прерових всичко, даже търсих някакви патенти, ама нъц.
Ще чакаме някой да го разглоби и ще се разбере, но лично аз вярвам, че ще има положителен ефект върху качеството на заснетото :ok:


Да, чакаме ревюта, но очаквам разликата между двете прота да се вижда само когато сложиш двете снимки една до друга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 16 Окт 2020, 14:27

Може и във Франция да идва малко по-скъп заради това: https://mobilebulgaria.com/news/vav-fra ... 5sVTLXSccY

Там били задължени за слушалките.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2020, 14:38

Аз още размишлявам над тяърдението, че с тази по-малка кутия ще събират 70% повече товар на палет. Колко па да е по-малка?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 16 Окт 2020, 14:44

В кутийка са слушалките, зарядното е по-обемно. Реално... си става 2/3 телефон. приблизително. Но пак ми се струват 70% много. За 40% щяхме да си стиснем ръцете :lol:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от Ghostdriver » 17 Окт 2020, 22:07

Привет колеги!
От скоро съм със служебен таблет на леново а7, но много бави или, по-скоро съм свикнал на по-бързи реакций и за друго освен обаждания или СМС-си за зоните не го ползвам. В ежедневната ми работа, често се налага да пускам навигаций и бг мапс, което от своя страна бързо ми яде батерията на личния телефон (айфон х). Имам айпод 5-та или 6-та генерация но ми малее като го сложа на поставката, пък съм с ръчни скорости и съответно нон-стоп го слагам и вадя от пепелника.
Последните дни доста се замислям над продажба на айпода и покупка на епълски таблет. Гледах новите епълски таблети започват от около 800лв.,но на този етап са ми малко на нагорно. Размишлявам над опция, за някаква отстъпка и избягване на ДДС. Също така и на покупка 2-ра употреба.
Спрях се на този: https://www.olx.bg/ad/apple-ipad-air-a1 ... 8e4Sj.html
Може и някой по-стар, като след продажбата на айпода финансовия резултат да бъде 0 на 0 , а и няма толкова да го мисля, като го оставя за малко в колата
Нямал съм допирни точки до айпад от по-старите генераций, как ще се справят, имайте в предвид, че мога да му шеървам интернет и от двете устройства.
Обръщам се към Вас за съвети кой е най-удачния вариянт?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 18 Окт 2020, 0:48

Ghostdriver написа:Привет колеги!
От скоро съм със служебен таблет на леново а7, но много бави или, по-скоро съм свикнал на по-бързи реакций и за друго освен обаждания или СМС-си за зоните не го ползвам. В ежедневната ми работа, често се налага да пускам навигаций и бг мапс, което от своя страна бързо ми яде батерията на личния телефон (айфон х). Имам айпод 5-та или 6-та генерация но ми малее като го сложа на поставката, пък съм с ръчни скорости и съответно нон-стоп го слагам и вадя от пепелника.
Последните дни доста се замислям над продажба на айпода и покупка на епълски таблет. Гледах новите епълски таблети започват от около 800лв.,но на този етап са ми малко на нагорно. Размишлявам над опция, за някаква отстъпка и избягване на ДДС. Също така и на покупка 2-ра употреба.
Спрях се на този: https://www.olx.bg/ad/apple-ipad-air-a1 ... 8e4Sj.html
Може и някой по-стар, като след продажбата на айпода финансовия резултат да бъде 0 на 0 , а и няма толкова да го мисля, като го оставя за малко в колата
Нямал съм допирни точки до айпад от по-старите генераций, как ще се справят, имайте в предвид, че мога да му шеървам интернет и от двете устройства.
Обръщам се към Вас за съвети кой е най-удачния вариянт?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако приоритет ти е батерията в никакъв случай втора ръка, това е първото, което си отива. Аз на твое място бих се замислил дали ти трябва таблет, защото ако не може да вземеш за малко над 300 много бърз телефон със и инча екран и над 5000 mAh батерия, коятоще държи цял ден без проблем. Ако все пак ти трябва таблет, има и по евтини, отново на шиоми и подобни брандове, а ако епъл е твоето нещо, бих посъветвал просто да си вземеш 8цата, гледа малко над 700 е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 23 Окт 2020, 8:53

Вече се появиха за предварителна поръчка. Разбира се цената е с 500лв повече от Щатите :lol:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 23 Окт 2020, 9:10

TNT написа:Вече се появиха за предварителна поръчка. Разбира се цената е с 500лв повече от Щатите :lol:


В Европа винаги са били по-скъпи от тези в САЩ. В Германия цената е само 100 лева по-ниска от тази в България :dunno: Ако имаш отстъпка и се изравнява, дори става по-ниска от тази в Германия :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 23 Окт 2020, 9:53

За мен си измислих схената преди известно време: iStyle, изплащане без лихва, зависи от модела може да се пусне за 9, 12, 18 или 24 месеца и да се връзва по 100-на лева на месец!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 23 Окт 2020, 10:25

За първи път обмислям да мина на айфон, което означава, че трябва да ходя да се пазаря в а1.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: iOS тема

Мнение от vlad0 » 23 Окт 2020, 12:03

nxn написа:За първи път обмислям да мина на айфон, което означава, че трябва да ходя да се пазаря в а1.


съвет: Задължително Про версията(ако е от 11ката нагоре) и сторидж НЕ по-малко от 128 ГБ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 23 Окт 2020, 12:44

Аз мисля за първи път да си взема макс ама като гледам цените на малкия про, тия имат баси и ценообразуването.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 23 Окт 2020, 12:52

vlad0 написа:
nxn написа:За първи път обмислям да мина на айфон, което означава, че трябва да ходя да се пазаря в а1.


съвет: Задължително Про версията(ако е от 11ката нагоре) и сторидж НЕ по-малко от 128 ГБ


128 мисля да взема, но ПРО не виждам защо бих взел, няма нито един бонус в него. Ако вземам ще е 12 или 12 мини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 23 Окт 2020, 13:03

speeder88 написа:За мен си измислих схената преди известно време: iStyle, изплащане без лихва, зависи от модела може да се пусне за 9, 12, 18 или 24 месеца и да се връзва по 100-на лева на месец!

Това без лихвата е някаква промоция, корпоративна отстъпка или ? Нищо не виждам на сайта.

П.П. Намерих го - промоция е било - Кампанията важи до 30.04.2020 или до изчерпване на наличностите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 23 Окт 2020, 14:01

Някой случайно да ползва apple airpods 2
Накратко, имам ги от около 2 седмици и сега говорих около 2 часа, след което забелязох че едната слушалка ми е паднала батерията с 10% повече а никога не съм ги ползвал или зареждал поотделно
:dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nero_

Последни теми
Facebook