Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Atsalov » 08 Авг 2020, 8:54

HackoTo написа:Здравейте, карам ф31 фейс, 320д автоматик от половин година. От известно време колата е много шумна при скорост 90-110, преди и след тази скорост си е тиха... шума е все едно карам на 2ра с 80км .. не е от двигателя защото оборотите са 1500. Чудя се дали е от кутията или раздатката. преди да я купя бях я карал в аутобавария за пълна диагностика - всичко и било наред. ще съм благодарен ако някой ме насочи или е имал сходен проблем да сподели опит.
благодаря предварително

Sent from my SM-G973F using Tapatalk




Не се ли види и чуе всичко казано ще е предположения. Аз залагам на тампони мотор.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.08.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от HackoTo » 09 Авг 2020, 8:04

Благодаря - мислех да ходя да сменям масло на скоростна кутия, но първо ще проверят тампоните :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 29 Авг 2020, 19:10

Здравейте, скърца ми едно от огледалата при разгъване (предимно, може би и при сгъване) F31. Предполагам трябва да се пръсне малко силикон някъде. Някой бърз фикс, къде, как и т.н, някой може ли да предложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 12 Сеп 2020, 11:40

Здравейте, колеги.
Някой има ли идея , дали е възможно да се активира двойното заключване на F3x сериите-тоест, да не може да се отвори колата отвътре?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 12 Сеп 2020, 11:41

Airdust написа:Здравейте, колеги.
Някой има ли идея , дали е възможно да се активира двойното заключване на F3x сериите-тоест, да не може да се отвори колата отвътре?
И мен това ме интересуваше, защото старата 90-ка го имаше. Мисля, че е директива на ЕС да не могат да те заключат вътре и затова няма как да се пусне.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nxn » 12 Сеп 2020, 13:22

Dextuar написа:
Airdust написа:Здравейте, колеги.
Някой има ли идея , дали е възможно да се активира двойното заключване на F3x сериите-тоест, да не може да се отвори колата отвътре?
И мен това ме интересуваше, защото старата 90-ка го имаше. Мисля, че е директива на ЕС да не могат да те заключат вътре и затова няма как да се пусне.


Sent from my iPhone using Tapatalk


До колкото разбрах тази функция, както и вдигането на прозорците от дистанционното, са махнати за европейския съюз.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 12 Сеп 2020, 16:44

nxn написа:
Dextuar написа:
Airdust написа:Здравейте, колеги.
Някой има ли идея , дали е възможно да се активира двойното заключване на F3x сериите-тоест, да не може да се отвори колата отвътре?
И мен това ме интересуваше, защото старата 90-ка го имаше. Мисля, че е директива на ЕС да не могат да те заключат вътре и затова няма как да се пусне.


Sent from my iPhone using Tapatalk


До колкото разбрах тази функция, както и вдигането на прозорците от дистанционното, са махнати за европейския съюз.
Моите прозорци се вдигат от дистанционното, не се е налагало да ги кодирам. Сигурен съм, че и при теб може да се пуснат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nxn » 12 Сеп 2020, 23:29

Dextuar написа:
nxn написа:
Dextuar написа:
Airdust написа:Здравейте, колеги.
Някой има ли идея , дали е възможно да се активира двойното заключване на F3x сериите-тоест, да не може да се отвори колата отвътре?
И мен това ме интересуваше, защото старата 90-ка го имаше. Мисля, че е директива на ЕС да не могат да те заключат вътре и затова няма как да се пусне.


Sent from my iPhone using Tapatalk


До колкото разбрах тази функция, както и вдигането на прозорците от дистанционното, са махнати за европейския съюз.
Моите прозорци се вдигат от дистанционното, не се е налагало да ги кодирам. Сигурен съм, че и при теб може да се пуснат.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз съм с г20 и няма как да се вдига, само от комфортния достъп като барна дръжката, но иска да съм до колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmapmep » 18 Сеп 2020, 10:21

Здравейте,
Днес ми пристигна K+Dcan кабела с превключвател от Полша. Превключвателят има 3 позиции. На коя позиция трябва да е за връзка с F30? Пробвах какво ли не, но без успех да се хареса на Carly и BimmerCode. Carly се връзва, но когато опитам да кодирам ми изписва
Carly.jpg

Edit: Само на едната позиция 7ми и 8ми пин са свързани, което е за по-старите модели, нали?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.06.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DilyanM » 18 Сеп 2020, 17:20

Здравейте, на път със завои чувствам, че воланът се връща към централно положение на леки тласъци. При някой друг има ли го това? Дали е от гумите (RFT) или е нещо от рейката? По принцип колата си следва леки коловози доста осезаемо. На хубав път не дърпа настрани. Няма шумове или грешки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iasend » 26 Окт 2020, 17:31

Трябва ми парт номер на картер/филтър на скорости ZF8-70 на ф31 335xd

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от boris » 26 Окт 2020, 18:03

24118612901
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 07 Ное 2020, 20:04

Здравейте ф32-ка, как да активирам спорт дисплея да работи когато не е на спорт режим.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от emor » 09 Ное 2020, 13:00

cmapmep написа:Здравейте,
Днес ми пристигна K+Dcan кабела с превключвател от Полша. Превключвателят има 3 позиции. На коя позиция трябва да е за връзка с F30? Пробвах какво ли не, но без успех да се хареса на Carly и BimmerCode. Carly се връзва, но когато опитам да кодирам ми изписва
Carly.jpg

Edit: Само на едната позиция 7ми и 8ми пин са свързани, което е за по-старите модели, нали?


Абсолютно същото става и при мен с Ф31 pre-lci, може би защото не е с оригинален Карли адаптер? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 09 Ное 2020, 16:38

Дори с оригинален адаптер има проблем с кодирането при F3x


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook