Примигване на лампата на маслото

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.08.2014
Пол: Мъж

Примигване на лампата на маслото

Мнение от deyan_md » 26 Юни 2020, 13:34

Здравейте

имам един проблем с колата (525д 2002 г), който не мога да реша от повече от година. Колата е на доста км, но съм я поддържал винаги, тъй като я карам от много време. Лампата на маслото примигва при свободен ход, когато е горещо и карам колата по планински път (примерно се кача от София към Алеко). Този проблем се появи миналата година и първо почнах със смяна на масло (винаги ползвам кастрол 5х40), след това смених датчик на маслото и О-пръстените на масления филтър (и тези малките). Проблем си остана, даже зачести. След това смених маслената помпа (имаше следи, че нещо е минало през нея и беше наранена), мериха налягането и всичко беше ОК . Тази година дори свалих всички радиатори и ги измих хубаво (а водния дори го смених, че се беше спукал)

Сега обаче пак като стана горещо и карам колата по изкачване се появява този проблем - като спра и примигне 2-3 пъти и толкова. Това, което ми направи впечатление, че има и някаква миризма на като на изгоряло феродо и като подам газ отзад колата изкарва някакъв сив пушек. И това за кратко и после всичко изчезва като се поохлади малко колата (иначе стрелката на температурата не мърда от средата). Зимата този проблем изчезва и се чудя дали има нещо общо с охлаждането на колата ?

имате ли идея от какво може да е този проблем (едното е действително проблем в мотора) ? Иначе колата си върви нормално и двигателя работи нормално

Мерси!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от twake » 08 Юли 2020, 20:52

Аз този проблем го имам от около 7 години (карам я от 12)
Сменявах какво ли не, гледаха биелни лагери, датчици, маслени помпи и нищо. (ест. мериха и налягането на маслото). Нито става по-зле нито става по-добре :roll:
Стане ли жега, премигва (на празен ход), зимата го няма този проблем. Какво масло сипвам няма никакво значение, резултата е един и същ.
Маслото ли загрява прекалено много или има нещо друго - така и не разбрах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от Hip-hopotam » 09 Юли 2020, 20:01

Ами какво налягане ви дават на загрял мотор на празен ход?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от vesoyanev2011 » 10 Юли 2020, 8:18

Нещо е минало през помпата.....? :shock:
Ако е минало нещо,то трябва да е минало през масленият охладител , тръбопроводите,маслен филтър ...и да е заседнало някъде в тях!!След като си сменил помпа,филтър,оринги,датчик за налягането...,остава да имаш частично запушване в по-горните или износване в лагерите(малко вероятно). :roll:Провери и температурата на охлаждащата течност от скритите менюта!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от ozBMW » 07 Авг 2020, 23:50

Имам го същия пробелм ама не мирише и не пуши нищо,мерих налягането има си.На диагностика излиза грешка за дачик за маслото ама още не съм го сменил.На празен ход беше към 3бара май не помня точно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от Hip-hopotam » 08 Авг 2020, 16:51

3 бара на празен ход, трябва да е на студено масло.
Налягане се гледа на работна температура поне 80-90градуса на маслото

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от ares2 » 09 Авг 2020, 9:23

някой кофти масла го правят номера при пробег и високи градуси на маслото
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Примигване на лампата на маслото

Мнение от ozBMW » 10 Авг 2020, 20:00

Hip-hopotam написа:3 бара на празен ход, трябва да е на студено масло.
Налягане се гледа на работна температура поне 80-90градуса на маслото
Да,на студено на празен ход беше 3 бара,и на топло го мериха ама не помя колко беше.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook