Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Nickelback » 05 Авг 2020, 20:31

Антон Дековски написа:...

Аа добре, Акаунт, извинявам се :mhihi: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 06 Авг 2020, 9:20

georgivar написа:е как си на под 30, сам и ще искаш петица?!

за тия пари спокойно някоя нормална спортна кола - едно кайманче даже не супер оглозгано ще си вземеш. и цена държат повече...


Бе що не направо някой Макларън, както спомена бричката в едно от видеата, си скъпички са в Европа, ма МосАуто могат да му я докарат на далавера от Канада.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Rainbow » 06 Авг 2020, 11:26

Nickelback написа:
Антон Дековски написа:...

Аа добре, Акаунт, извинявам се :mhihi: :ok:


Направо го разстреляхте :mhihi: За инфо към колегата, не сме толкова анонимни и доста от хората тук се познаваме и в живота :driving:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Nickelback » 06 Авг 2020, 11:45

Rainbow написа:За инфо към колегата, не сме толкова анонимни и доста от хората тук се познаваме и в живота :driving:


Не знам, аз така пак без 'ич да се напрЕгам, се чудя кога колегата е влезнал активно във владение на семейния акаунт :dunno: :mhihi: Ноември/декември 2017-та ше да е било, ако гледаме хронологически според надлежните и изчерпателни като счетоводна книга обяснения :ok:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от krissso » 07 Авг 2020, 12:10

На мястото на автора щях да се метна на Г30, но не ново а 2017/18та. Дори след изтичане на гаранцията, не мисля че ще има кой знае какви ремонти, които да го бутнат.

А това с формулите за мен е пълна глупост! Давам моя пример.. В началото на 2017та взех ф10 528и за 40к лв кеш, тогава заплатата ми беше малко над 2к чисто. Ерген на 30 без деца, никакви кредити и със собствено жилище. В последствие година след това започнах нова работа на доста по-висока заплата, но и преди това колата за секунда не съм я усетил като финансова тежест. Само удоволствие при шофиране и подръжка, която намирам за съвсем нормална за класа си. За ремонти съм дал около 2к лв за 3.5 години и онзи ден я продадох в перфектно състояние. Така че това с доходите и разходите е супер индивидуално и формулите са яко смех.

А между другото понеже и аз съм в ИТ сектора... Като купих Фката, шефа ми караше Фиат Пунто 1ва генерация, което предизвикваше смях у мен лично, но все пак осъзнавам, че повечето хора не са автомобилни ентусиасти и им е все тая какво карат, както и на мен ми е все тая какъв ми е смартфона... НО сега се замислям че шефа сигурно е крил някъде S-klasse 500 (минимум) :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 07 Авг 2020, 12:43

Това с формулите са го измислили финансови експерти и съветници из Западна Европа и Щатите дето много добре си знаят работата.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от krissso » 07 Авг 2020, 13:11

За западна Европа не знам, но в щатите съм работил и ходил много пъти и знам, че повечето хора изплащат ипотеки, което прави нещата доста по-различни. В България не е точно така. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Rainbow » 07 Авг 2020, 17:56

Кола за 40к ако се изплаща, с 2к на месец в София доход, без да се обиждаш си робувал на колата колега ;)

Всички сме минали през такива моменти, ама си е робуване...

Да кажем, че е за 5 години лизинг. Това с каско, ГО, гараж и поддръжка е към 1000 лева на месец без много гориво в сметките. И ти остават 30 лева на ден. Ако нямаш жилище става хептен култово. Ако имаш - пак - то не остават пари освен за храна и 1-2 излизания в месеца.

Иначе формулите са ОК, но не на 100% приложими в България по една или друга причина (тук много хора са ок да имат скъпа кола и да нямат нищо друго от същият клас, включително и начин на живот). А и САЩ както имат формули, така се изхвърлят със скъпа къща, 2 коли, ТВ, телефон, лаптопи и т.н. на изплащане и става мазаляк. Там покрай Короната се видяха статистиките как 80% от американците нямат 1000$ спестени ;)

Аз винаги съм го виждал така - имаш кола за 150к, имаш жилище поне за 300к евро, носиш дрехи висок клас, ходиш на 4-5* почивки. Не - имаш кола за 150к, пиеш Загорка петък вечер вкъщи, така поне го виждам аз :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от streetz » 07 Авг 2020, 18:51

Що да е робувал на колата колегата? Може просто да не е робувал на айфона, пукницата, дискотеките и кypвите, както масово се смята, че е престижно в територията :lol: Позаделял е нещо настрани 3-4 години и си е взел колата кеш.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2020, 19:27

Очаквам скоро да се пусне и тема среден доход за хубава к**ва... ааа, там приятелка де, и ежеседмични дискотеки :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от In_Memoriam » 07 Авг 2020, 22:05

Колангата мисля, че приключи с писането в темата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от krissso » 08 Авг 2020, 12:01

Rainbow написа:Кола за 40к ако се изплаща, с 2к на месец в София доход, без да се обиждаш си робувал на колата колега ;)

Всички сме минали през такива моменти, ама си е робуване...

Да кажем, че е за 5 години лизинг. Това с каско, ГО, гараж и поддръжка е към 1000 лева на месец без много гориво в сметките. И ти остават 30 лева на ден. Ако нямаш жилище става хептен култово. Ако имаш - пак - то не остават пари освен за храна и 1-2 излизания в месеца.

Иначе формулите са ОК, но не на 100% приложими в България по една или друга причина (тук много хора са ок да имат скъпа кола и да нямат нищо друго от същият клас, включително и начин на живот). А и САЩ както имат формули, така се изхвърлят със скъпа къща, 2 коли, ТВ, телефон, лаптопи и т.н. на изплащане и става мазаляк. Там покрай Короната се видяха статистиките как 80% от американците нямат 1000$ спестени ;)

Аз винаги съм го виждал така - имаш кола за 150к, имаш жилище поне за 300к евро, носиш дрехи висок клас, ходиш на 4-5* почивки. Не - имаш кола за 150к, пиеш Загорка петък вечер вкъщи, така поне го виждам аз :mhihi:


Да съм робувал на колата? Както споменах нито за секунда! Купил съм си я кеш, както всичко останало в живота. Дори по онова време гледах коли над 40 просто ф10 ми беше на сърцето и намерих подходящата. Разходите по нея са ми били каско за около 1600/год (пак кеш на 1 път) масла филтри и стандартните работи, но тайната се крие в това да вземеш читава кола предполагам...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от FaceOff » 08 Авг 2020, 12:48

Трудно ми е да разбера, някои хора себе си ли искат да убедят или другите в някви пълни глупости?? И къде каското на кола за 40000 е 1600лв??
Дори да си сам от 2000 трудно ще заделяш 500 на месец. Това дори без да си позволиш едно море в годината. Първо колко месеца ще събираш 40000? Като само каското ти е 2500 колко месеца ще събираш за каско? Ами данък? Ами ГО? Едно масло и филтри колко е на тая кола? За 3 години и половина даде 2500 за ремонти, ма не виждам и толкова как ти останаха за тия ремонти? А че е била една от най-читавите ф-ки, в това няма съмнение :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от krissso » 08 Авг 2020, 14:19

FaceOff написа:Трудно ми е да разбера, някои хора себе си ли искат да убедят или другите в някви пълни глупости?? И къде каското на кола за 40000 е 1600лв??
Дори да си сам от 2000 трудно ще заделяш 500 на месец. Това дори без да си позволиш едно море в годината. Първо колко месеца ще събираш 40000? Като само каското ти е 2500 колко месеца ще събираш за каско? Ами данък? Ами ГО? Едно масло и филтри колко е на тая кола? За 3 години и половина даде 2500 за ремонти, ма не виждам и толкова как ти останаха за тия ремонти? А че е била една от най-читавите ф-ки, в това няма съмнение :mhihi:

Пхахах ставате смешни с тия коментари. И това показва първоначалната ми идея, че никой не може да направи сметката вместо някой друг!
1. Това че ми излезе 40к с прехвърляне, каско, обслужване в Ауто Бавария, имобилайзер, смяна на 2 носача и сигурно нещо друго не значи че в армеец са я застраховали на 40к! Напротив там нарочно дават много по-ниски цени за бмв-та поради високия риск за марката.
2. 1вата година ми беше 1700+ каското (на 32к мисля) и всяка година падаше с 100-200лв, затова за целия период казах средно 1600 на год
3. Не смятах да влизам в обяснения но ще го направя само за да те опровергая..
приблизителни разходи за 1та година: 410 данък, 340 ГО, 40 ГТП, 2200 гориво (ремонтите съм ги правил след 1вата година). Нещо пропускам ли? :?:
Тотал 3000лв за 1вата година. И къде по-точно човек с 27600 лв годишна заплата не може да си позволи да задели 3к за колата? (казах заплата малко над 2, а не точно и това не значи че не съм имал бонуси, но тва е също друга тема)

А точно същата година съм имал поне 3-4 излизания от България на почивки, така че българската черта за гледане в чуждата паница е супер нелепа и никога не води до верни заключения.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от FaceOff » 09 Авг 2020, 10:47

Паницата ти, или която и да е друга, е последното нещо, което ме интересува! За да не си хабя клавиатурата с подробности, само ще кажа, че условията на задачката доста се промениха от предишния ти пост до този :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook