Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от toncho83 » 31 Юли 2020, 12:43

:dunno: :dunno: :dunno: Баси.. аз съм в ШОК. Толкова предразсъдъци и съображения...какво ще каже (помисли) шефа, хората?!


:banghead: Или да ходя на работа с някъв кош и да крия супер кола в гаража...Малко са ми ограниченията от държава, закони, правила..., че и допълнителни да си налагам :nono: :nono: :nono:

На твое място ако бях щях вече да съм конфигурирал кола. Да тествам няколко различни двигатели и да питам директно за цени, отстъпки лично.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от stocky » 31 Юли 2020, 13:19

BMW дилърите правят отстъпки и над 20% за налични нови автомобили, но е въпрос на разговори, конфигурации и точен момент на сделката. Наскоро смятах разходите по нашата Х3ка от нова (0км около 98000лв през 2008г) включвайки всичко - застраховки, гуми, гориво, обезценяване, ремонти - всичко. Около 2000лв на месец, всеки месец в продължение на 12г и 210000км до момента. Най-голямо перо - обезценяване и застраховки. Все по-примлив ми се вижда вариантът с оперативен лизинг. BMW дилърите също предлагат такъв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Don_Diego » 31 Юли 2020, 13:21

Лизинговите условия са различни и доста относителни, та няма да ги коментирам. Отделно, че да купиш нова кола, висок клас за лични нужди е финансово самоубийство. Загубата на стойност е скандално висока. Ако имаш добър доход и винаги си бил осигуряван на макс, погледни опциите за оперативен лизинг (предлагат го и за физически лица) - да сменяш колите на няколко години и само да предоговаряш условията. Имаш опция и да си конфигурираш колите ;)
Личният ми опит с лизингите тук е, че опитах да взема служебна кола, с не малък бюджет и въпреки всичко не успях. Само Шкода влизаше и то при оперативен лизинг за 4 години :kuku: . Отказах се и потърсих в Германия, през тамошния клон на фирмата ни - сега за по-малко пари на месец и по-евтина застраховка карам Мерцедес Е клас, при това ще го сменям на 2 години и имам същия годишен пробег :mhihi: .

Като последващи разходи - към момента аз съм 40ст/км. Тук включвам абсолютно всичко без автомивките - гориво, гуми + смяната, обслужвания, аксесоари и тн.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 31 Юли 2020, 13:30

toncho83 написа::dunno: :dunno: :dunno: Баси.. аз съм в ШОК. Толкова предразсъдъци и съображения...какво ще каже (помисли) шефа, хората?!


:banghead: Или да ходя на работа с някъв кош и да крия супер кола в гаража...


Е той колегата по горе даже спомена че ходи пеша на работа, нещо в което поне аз не виждам нищо лошо, особено пък ако живее на един х... място. Та като стана въпрос за предразсъдаци и какво щели да кажат хората монетата има и друга страна. Имам познато семейство които работят на по две-три спирки с градския транспорт при абсолютно редовен и полупразен такъв с климатик лятото и отоплен зимата, ма точно щото какво щели да си помислят колегите и мъжа и жената ходят на работа с коли. Имат три кенефа за над 35к като единия даже не е в движение с тотално издухан двигател, вместо да си вземат една свестна кола че и за гараж ще им остава.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от carmanf1 » 31 Юли 2020, 14:38

Съвета ми към колегата е да си купува каквото му харесва, без да се съобразява с предразсъдъци.

ekalchev написа: Богатите хора на запад не парадират с високия си стандарт и за тях е признак на лошо възпитание някакъв редови служител да иде с лукзозна кола на работа...


Аз съм с обратното впечатление, не им дреме, кой с каква кола е на работа, каква къща има, как и за какво си харчи парите..., интересуват се, как си вършиш работата. И колко работа вършиш.

Аз съм изпадал в същата ситуация с колите под наем, макар и неволно.

Бях резервирал хиундай, пристигнах много късно и рент-а-кар паркинга празен, объркали нещо и не ми запазили хиундайчето.

Бяха останали само едно Камаро и най-новия тогава Кадилак CTS.

Извиниха се и казаха, даваме на същата цена това което е останало, избирай - избрах Кадилака, щото бях със семейството си за 1 месец командировка.

Бях ходил вече няколко пъти и знаех, че шефа кара дърт Сатурн, биг - биг боса кара някъв очукан, дърт мини ван :D
И ми стана притеснено с тоя чисто нов кадилак :D

Още първия ден почнах да се обяснявам на боса, що тоя Кадилак :D

Прекъсна ме и ми каза:

"Няма нужда от тоя разговор, знам, че не е за рент-а-кара (който компанията плаща), а по принцип.
Работиш, всеки цент, който получаваш си си го заслужил, харчи си ги с кеф, за каквото искаш, без да те интересува какво мисля аз или другите.
За мен колата е средство за придвижване от А до Б..., но.., аз пък харча луди пари за лодки и да ловя риби, щот това ме прави щастлив."

И така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от ekalchev » 31 Юли 2020, 15:21

carmanf1 написа:знаех, че шефа кара дърт Сатурн, биг - биг боса кара някъв очукан, дърт мини ван :D


Това само потвърждава какво казвам и аз. А той шефа какво ти е казал няма значение, гледай го какво прави. Това че е най-важно каква работа вършиш е така без съмнение и ако си некадърен и най-скапата кола няма да ти помогне за повишение, но ако се съзтезаваш с няколко къдърни човека, възпитанието, образованието, начина на говорене и дори начина по-който се обличаш т.н. почват да са фактори за това дали ще взимаш повече пари или не. Демонстрирайки и парадирайки с висок стандарт на живот пред другите хора, които взимат по-ниски заплати не е признак на добро възпитание според мене.

Там хората са разбрали, че ако се изтъпаниш с С класа за 300бона поред работниците ти които копат на минимална заплата, могат само да те намразят и няма как да очакваш от тях да работят здраво за твоята фирма и да ти изкарват пари. Това са елементарни неща, които в нашата мутро-родина не се разбират. Аз не искам хората които работят под мое ръководство да ме гледат все едно не съм един от тях, да провокирам чувство на завист и т.н. Съответно моя шеф прави същото нещо спрямо мен и си купува по-скромна кола и така. До голяма степен парите които изкарвам зависят от хората, които ръководя и аз искам максимума от тях, но за да го получа те трябва да са мотивирани и щастливи и да искат да работят за мен. Не мисля че ще ги мотивирам ако ходя и ги дразня с неща, които те немогат да си позволят.

Аз не бих си поволил да му давам акъл ако не работеше в същия сектор като моя и вероятността да му бъда някога аз началник или друг който мисли като мене е твърде висока, защото ние не сме толкова много хора в БГ които го работим това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Rainbow » 31 Юли 2020, 15:57

Ако всички бяха като вас, М кар и другите да са фалирали в България :mhihi:
Прекалено много се филмирате и май ви е кисело гроздето и почвате да злобеете и да го отказвате колегата с тъпотии...

Това с шефове и колите е що годе така в САЩ, но е утлра тъпотия и не мисля, че е голяма драма, а и ако не си в малък офис, с малък паркинг може и никога да не те видят с каква кола си... Ако шефа ходи с дрехи от 20 лева, часовник от 50 лева и телефон от 200 какво правим? Че той утре по тая логика ще ти каже, аз съм ти шеф и се оправям в месеца с 1000 лева, ти ми искаш толкова повишение само :mhihi:

Отделно нова кола с отстатъчна стойност и лизинг 2-3% трябва да си луд да я плащаш кеф, дори и да имаш парите. Ако не можете да разберете защо, никога няма и да имате пари за такава кола ;)

За мен въпросите са - ок ли е да изгуби половината доход, ок ли е да е под наем (ако е), пък да има кола за 150к и ок ли е с факта, че ще "загуби" много пари от колата за 4 години.
20к км на година са напълно ок и стандартно. Другото е да си бакшиш или да имаш бизнеси из цялата държава и да обикаляш много, ама тогава едва ли щеше да го мисли, а щеше да е взел 7-ца или S class-a отдавна ;)

P.S.: Да не ме разбирате супер грешно, аз с неговият доход не бих купил тази кола, за тези пари. Може би някой premium selection до 80к макс :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от datchko » 31 Юли 2020, 16:09

ekalchev написа:
carmanf1 написа:знаех, че шефа кара дърт Сатурн, биг - биг боса кара някъв очукан, дърт мини ван :D


Това само потвърждава какво казвам и аз. А той шефа какво ти е казал няма значение, гледай го какво прави. Това че е най-важно каква работа вършиш е така без съмнение и ако си некадърен и най-скапата кола няма да ти помогне за повишение, но ако се съзтезаваш с няколко къдърни човека, възпитанието, образованието, начина на говорене и дори начина по-който се обличаш т.н. почват да са фактори за това дали ще взимаш повече пари или не. Демонстрирайки и парадирайки с висок стандарт на живот пред другите хора, които взимат по-ниски заплати не е признак на добро възпитание според мене.

Там хората са разбрали, че ако се изтъпаниш с С класа за 300бона поред работниците ти които копат на минимална заплата, могат само да те намразят и няма как да очакваш от тях да работят здраво за твоята фирма и да ти изкарват пари. Това са елементарни неща, които в нашата мутро-родина не се разбират. Аз не искам хората които работят под мое ръководство да ме гледат все едно не съм един от тях, да провокирам чувство на завист и т.н. Съответно моя шеф прави същото нещо спрямо мен и си купува по-скромна кола и така. До голяма степен парите които изкарвам зависят от хората, които ръководя и аз искам максимума от тях, но за да го получа те трябва да са мотивирани и щастливи и да искат да работят за мен. Не мисля че ще ги мотивирам ако ходя и ги дразня с неща, които те немогат да си позволят.

Аз не бих си поволил да му давам акъл ако не работеше в същия сектор като моя и вероятността да му бъда някога аз началник или друг който мисли като мене е твърде висока, защото ние не сме толкова много хора в БГ които го работим това.


Евала, дано и аз някой ден попадна на шеф като теб - лидер, не шеф.

По темата - Нова кола си има предимства и недостатъци, зависи как гледаш на нещата.

Нова кола има смисъл, когато я купуваш с бизнес цел - може да ползваш данъчен кредит (възстановяване на ДДС), лизингите са малко по-добри (зависи), както и повечето от разходите по колата, включително и месечната вноска минават като фирмен разход.

Минусите са, както казаха многократно преди мен, че в момента, в който колата излезе от шоурума, се обезценява много. И винаги ще си на загуба, дори да я продадеш в последствие и да си върнеш част от вложените пари.

За повече от половината от парите на ново БМВ има нови шкоди, а както знаем сегашната Шкода, не е като старовремската Шкода.
Заслужават си парите и напълно оборудвана откъм екстри Октавия или Супърб излиза между 70 и 90 хиляди.

Лично аз, ако имах работеш бизнес, бих купил ново БМВ, но само заради удоволствието. Практичността и надежността вече се постига от повечето брандове.

Все пак 10% - 15% от месечния доход защо пък да не минава за изплащане на кола? :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от M-coupe » 31 Юли 2020, 16:26

stocky написа:BMW дилърите правят отстъпки и над 20% за налични нови автомобили, но е въпрос на разговори, конфигурации и точен момент на сделката. Наскоро смятах разходите по нашата Х3ка от нова (0км около 98000лв през 2008г) включвайки всичко - застраховки, гуми, гориво, обезценяване, ремонти - всичко. Около 2000лв на месец, всеки месец в продължение на 12г и 210000км до момента. Най-голямо перо - обезценяване и застраховки. Все по-примлив ми се вижда вариантът с оперативен лизинг. BMW дилърите също предлагат такъв.

Колега, нещо бъркаш сметките или тази кола ти е стъпала колкото лимузина :shock: все пак това са 140месеца по 2к... :conf:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от carmanf1 » 31 Юли 2020, 16:49

ekalchev написа:А той шефа какво ти е казал няма значение, гледай го какво прави. ...


Гледам го какво прави, вече 7+ години. На това се базира и мнението ми.

Всички в екипа знаем какви къщи има, вили и.т.н, щот ни води по вилите си за тийм билдинги, знаем какви лодки има, нищо не крие ... А той също е служител.

И това никак не ни е демотивирало, напротив даже

Предполагам, това е така, защото никога не сме се почувствали прецакани по някакъв начин, ако беше обратното, може би щеше да ни е от значение той какво има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от carmanf1 » 31 Юли 2020, 17:44

И конкретно по темата, извинявам се на автора за другите писаници.

Отивай и преговаряй за цени!

Можеш да договориш много сериозни отстъпки за чисто нова! Отстъпки, които тотално обезмислят да гледаш premium selection ...

Това от опит, преди месец.

И купувай каквото ти е кеф. Успех :)

Ако имаш конкретни въпроси, питай, на разположение съм

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 31 Юли 2020, 18:13

Така по темата с отстъпките,днес се свързах чрез една позната,която има доста солидни връзки в Бова Кар Бургас(оказа се,че това е един от дилърите които правят най-големи отстъпки при закупуване на нов автомобил).Отстъпките за скъп автомобил били още по-големи,например на една седма серия 750ли натъпкана с екстри и с каталожна цена от над 300к лева,направили над 30% отстъпка от цената.За г30 също правили отстъпки в рамките на 25%-30% дори ,но сега положението е по-сложно заради това че скоро излезе фейслифта на г30 и евентуално при покупка на ново г30,то ще е фейслифт(това за процентите ми го потвърди на ЛС и колега от форума който кара м5 ф90,но не беше за Бова Бургас,вероятно за М-кар софия ).Явно когато наближи излизането на нов модел,са склонни да правят големи отстъпки.Примерно хората които са купували г30 моделна година 2019,2020(малко преди фейслифта) са получили големи отстъпки.Вероятно ще можем да се възползваме от такива отстъпки и след 2-3 години,когато наближи излизането на новата петица.Но в рамките на 15,дори 20% не е никак сложно,поне това разбрах.

А по отношение на демонстрация на стандарт и мнение на шефове:Ами много ми е странно това което се изписа...само в моята фирма ли никой не го интерисува кой каква кола кара,кой какви вили има или кой какви яхти.Притесняваш се да отидеш с колата си на работа,за да не ти злобеят подчинените ти,за да не ги демотивира това че караш по-хубава кола от тях....сериозно ли?Въпреки че нямам чак 20 години стаж в сферата мога да си позволя и аз да ти кажа нещо,ако мислиш че хората ще ти завидят на колата и заради това не ходиш с нея,защо направо не напуснеш и работа?Искам да кажа че завистливия човек,ще намери за какво да злобее,дори да не е за колата,ще е за къщата,дори да не е за къщата(ако криеш и нея),ще е за заплатата(дори и да я криеш е логично ,че ще е по-висока щом си им шеф),ще е дори за самата позиция.
Какво искам да кажа: със екип от злобни и завистливи хора,колкото и добър лидер и шеф да си,си обречен на провал.Винаги ще има на какво да завидят.
Дори и да карам по-скъпа кола от шефа си,аз съм наясно че шефът ми може да си купи по-скъпа кола от мен,той също е наясно с това.Ако утре шефът ми се появи с С65 АМГ за 400 к ,аз няма да злобея от това,че не мога да си купя такава кола.Аз съм наясно,че той взима повече от мен,доказал се е повече от мен,има повече опит от мен,заслужил е да взима повече от мен.А за какво си харчи парите-това не ме вълнува особено.За да постигне един човек успех,за да бъде истински лидер,на първо място трябва да си изгради екип от качествени хора,които не са злобарчета и няма да го гледат колко му струва колата,часовника,къщата и т.н
Докато аз съм доволен от отношението на шефа си към мен,и от условията които ми предлага,аз ще давам 120% от себе си в работата която върша,без да ме вълнува дали идва с градския транспорт,с С класа или със самолет на работа.

Сега някой ще се обади и ще каже "ама как еди си кой взима 20 бона заплата и кара кола за 60к,а ти взимаш 6к и искаш кола за 150к" .Ами много просто -има един тип хора за които колата е просто средство за предвижване от А до Б и ако ще и 40к да взимат на месец,пак няма да си купят скъпа кола.Има обаче и хора като мен,за които автомобилите са страст още от ранна детска възраст,такъв тип хора сме склонни да дадем повече за нещо което ни прави щастливи.Да обикновения човек за когото колата е средство за предвижване от точка А до Б ,ще си каже този луд ли е,само първата година ще е загубил един 40% че и повече от обезценяването.Само че разликата е,че когато аз си купя тази кола,като заклет автомобилен фен,няма да изпадам в разни сметки колко ще загубя след години,а ще си мисля,как всеки ден в продължение на няколко години аз ще си доставям усмивка и хубави моменти возейки се в колата която съм искал и съм купил с огромен мерак.
Мога да дам и други примери:имам познат който работи в теленор със заплата 1500 лв ,момчето си взе последен модел айфон за над 3к ,всичките му колеги и те са с телефони,които са г/д два пъти колкото заплатата им.Първоначално си мислех че са комплексирани,но след като сме говорили няколко пъти по темата,разбрах че техниката е тяхната слабост,както автомобилите са моята.Момчето казва "телефоните са ми слабост,за телефон бих дал 2 заплати,но колата за мен е средство за движение от А до Б и никога не бих си купил кола ,по-скъпа от месечната ми заплата" А аз пък съм с телефон за 1000 и никога не бих дал над 1500 за телефон,ако ще и 20к да взимам,просто за мен телефона е средство за обаждане и чекване на социалната медия и нищо повече.

По отношение на кешаджийте и плащачите,прочетете темата за седма серия,там vladi the boss го беше обяснил много добре това с плащането в кеш,дори ще си позволя да го цитирам: "Няма по-голяма глупост от това да изсипеш 200-300 000 лв кеш за кола,особено ако имаш бизнес.Да не говориме,че след покупка на такава кола кеш,една дузина институции ти се оглеждат в нея и се започва едно ровене в бизнеса ти,което може да ти създаде безумни проблеми.Много повърхностно и тесногръдо е схващането,което цари сред по-ниско образованите хора,че който не си е платил колата кеш,а я е лизинговал значи няма пари за нея....брутална заблуда.Като вадя добри пари и нали се сещаш,че ме боли оная работа дали след лизинга за прехвърлянето ще платя 1000-2000 лв за прехвърлянето,или пък,че лизинга ми е оскъпил колата с 10 000лв - грам не ме вълнува,щото ония 300 000 които не съм ги дал първоначално кеш,а съм ги разсрочил,за периода на лизинга може и да съм ги удвоил,ако не и повече..."

Някой беше питал дали съм под наем.Не съм под наем,в собствено жилище съм в София,отделно имам апартамент и партерно помещение в Бургас(родния ми град),които се отдават под наем.Партерното помещение в момента се ползва като офис на speedy и наемът който получвам от него е 1200 лв,тъй като е в центъра на Бургас,от апартамента взимам едни смешни 400 лв на месец.С тези две неща доходът ми доближава 8к на месец,но не съм ги включил ,тъй като днес имам наематели,но утре може и да нямам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от expl0de » 31 Юли 2020, 20:15

Всеки държи на различно нещо, така че колко заплати трябва да ти струва колата е неуместно да се говори. Също и за заплатата зависи имаш ли жилище, имаш ли заеми, имаш ли спестени пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Benord » 01 Авг 2020, 2:20

Млад си и ти ври кръвта,но да кажа и аз нещо по темата.Повече от 2к за кола си е тъпотия отвсякъде.Добрите мотори бяха до време,сега е само евтин дизайн и Рено под капака.Съветът ми е да дадете и 10к и да си оправите старият кон като нов и да разберете с времето,че старият приятел цена няма.Мое мнение!Иначе успех в начинанието и живота!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от barty » 01 Авг 2020, 8:44

Benord написа:Млад си и ти ври кръвта,но да кажа и аз нещо по темата.Повече от 2к за кола си е тъпотия отвсякъде.Добрите мотори бяха до време,сега е само евтин дизайн и Рено под капака.Съветът ми е да дадете и 10к и да си оправите старият кон като нов и да разберете с времето,че старият приятел цена няма.Мое мнение!Иначе успех в начинанието и живота!


Това може да го разбере само врял и кипял човек.
Ако средата ти е от хора с гъзарски коли, то и ти гледаш натам.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook