проблем GPS сигнал

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.03.2020
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2.0D 184 к.с.

проблем GPS сигнал

Мнение от Kalata77 » 29 Юли 2020, 8:34

Здравейте!Собственик съм на БМВ Х3 F25 2014г.В автомобила имаше монтирана оригинална навигация Premium която според майстора е била взета от друг автомобил заедно с другите съставни части от озвучаването поради което е невъзможна да се ъпдейтнат картите/ които бяха от 2016г./.Това ме подтикна да си купя китайска навигация имитираща оригиналната,сложихме и камера за задна скорост.Всичко работи перфектно а и звукът се запази като качеството тъй като сменям само монитора/андроид/.Имам проблем с прихващането на спътници,в един момент вижда поне 10-12 в друг момент не вижда нищо.Премествах на различни места антената и забелязах,че когато я местя прихваща спътници.Естествено това не ме радва тъй като не смятам за нормално постоянно да я местя.Пробвах в жабката и над таблото но резултата е все същия....когато покаже ,че няма връзка и я преместя се оправя.Някой има ли идея как да си реша проблема.Има ли вариант самата антена да не е ок и може ли да се ползва оригиналната антена на колата и къде се намира тя. :shock: :shock: :shock: :shock:
Алкохола засилва желанието , но разваля изпълнението!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: проблем GPS сигнал

Мнение от ID A » 29 Юли 2020, 9:03

Ако си с климатично комфортно предно стъкло, то ти пречи на приемането. С такова стъкло имаш два прореза в покритието отстрани на централното огледало. Пробвай там.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: проблем GPS сигнал

Мнение от MadChicken » 29 Юли 2020, 12:40

Трябвало е да си запазиш старата оригинална навигация, дори и сложена от друга кола пак е възможно да бъде активирана и напълно функционална. С тия андроиди бял ден няма да видиш.
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.03.2020
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2.0D 184 к.с.

Re: проблем GPS сигнал

Мнение от Kalata77 » 29 Юли 2020, 13:34

абсолютно прав излезе колега..... в момента в който покажа антената през страничния прозорец и хваща поне 10 спътника.....сега трябва да разбера дали буксата на автомобилната GPS инсталация е същата и дали е достатъчно дълъг кабел за да стигне до новото устройство.
Алкохола засилва желанието , но разваля изпълнението!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.03.2020
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2.0D 184 к.с.

Re: проблем GPS сигнал

Мнение от Kalata77 » 30 Юли 2020, 7:48

а кабела на оригиналната GPS дали ще стигне до новата навигация
Алкохола засилва желанието , но разваля изпълнението!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.03.2020
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2.0D 184 к.с.

Re: проблем GPS сигнал

Мнение от Kalata77 » 01 Сеп 2020, 8:16

Доволен съм от резултата.....звученето е същото а и с един удължител сложих оригиналната антена за джипиеса в китайската медия.До момента работи перфектно.
Алкохола засилва желанието , но разваля изпълнението!

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook