GS 1200 Adventure K 25

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 35i LCI M sport

GS 1200 Adventure K 25

Мнение от dobry46 » 17 Юли 2020, 15:07

Привет

Интересуваме информация за модела. Има ли някой ,който е преминал през него и е сменил поне 5-6 пъти маслото :ok: демек не се е качвал само за снимки, а има реален поглед над мотора?
Като цяло ме интересува диапазона 2008-2012 ако не се лъжа това са годините които се произвежда въпросния модел (К25).
Интересуват ме няколко неща- обслужване, издръжливост, скрити дефекти и детски болести.
Модела е с въздушно охлаждане за разлика от новите модели след 2013г които са с водно.
Навън тези мотори се карат и пробега на по-голяма част от тях е над 100 000 км .
Тъй като е с кардан - специфика при него по сериозна има ли ? До сега всички ми мотори са били с верига.

Разликата между GS 1200 и GS 1200 Adventure каква е? 33 л резервоар и джантите със спици или има и нещо по -сериозно?

Предварително благодаря :yes:



s-l1600-5.jpg


s-l1600.jpg


s-l1600-3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: GS 1200 Adventure K 25

Мнение от astrapower » 17 Юли 2020, 16:50

Машината, която си подбрал е доста добра. Рзбира се има специфики, но информация по въпроса може да намериш във offroad форума. Тука повечето колеги са автомобилисти:) Adventure разновидността, както името подсказва е по "адвенчър" настроен, както си споменал по-голям резервоар, окачването също е пипнато, джанти разбира се със спици. Принципно, на който и модел да попаднеш, ако е "гледан" ще е добре. Но както забелязваш тези машини се взимат за каране, сериозно каране...над 100к км. за тях е по-скоро стандарт отколкото изключение. Боксера е здрав, дуракоустойчив и с висок въртящ момент. Като цяло надеждността е водеща, затова се търсят, купуват, карат и препродават, но пък цените които държат са сериозни и има защо. Много балансиран модел, с леки особености разбира се. За кардана, сменя се лагер и семеринг, изисква малко по-специални инструменти, но не е някакъв неземен ремонт. Диференциала, обслужване с качествено масло, няма някакви сериозни оплаквания и изкарва доста време. В сравнение с веригата ще се родиш :) По неприятното е ако се наложи смяна на съединител, общо взето се разглобява целия мотор, тъй като двигателя се пада част от рамата и за да се смени съединителя се "отцепва" скоростната за която пък е хваната "ботуша" на кардана. Това е по-сериозното и като труд и като цена на съединителя. Горе долу изкарват по 100к км. :), т.е ако се наложи да го смениш, едва ли ше се повтори. Останалото е като на всички мотори: облужване стандартно, масла, филтри, спирачни дискове (не са евтини), накладки, гуми (много важно). В заключение, машината е добра и надеждна. Това е бестселъра на БМВ все пак, няма как да сгрешиш с този модел :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: GS 1200 Adventure K 25

Мнение от NiksGS » 24 Юли 2021, 19:41

Здравейте, нов съм във форума, но мога да се похваля с четвърти успешен сезон с машината R1200GS 06. Освен казаното от колегата мога от опит да добавя следното: наложи се да сменя каретата на кардана - намерих една фирма на околовръстното в София, на южната дъга и за около ден мисля всичко беше ОК. Това е всичко извънпланово, което съм правил. Останалото са смяна на консумативи на време.
Имам сервизното ръководство и каквото мога правя сам в гаража. В официалния сервиз ходя за смяна на спирачна течност, защото е критична за модула. Момчетата в сервиза са много добре запознати и знаят както трябва нещата. Мога да ги похваля, говорил съм с тях не веднъж.
Ще се радвам да навъртим някой километър заедно със съфорумци, да споделим опит, а защо не и къмпинг под звездите, в разгара на сезона.
:bchug:
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: GS 1200 Adventure K 25

Мнение от NiksGS » 19 Авг 2021, 21:17

Аз мисля, че можем да съживим/ освежим темата. Все пак не сме малко, на едно от последните "разрешени" откривания на сезона, на паркинга на едно от представителствата, се събрахме прилично мнозинство двуколесни.
Ultimate Riding Machine

Назад към BMW Motorrad

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook