покупка на G20 M340i

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 03 Авг 2019, 17:58

Здравейте колеги,

Замислям се за покупка на този модел.

Всичко в конфигурирано, но с цвета отново имам проблем, както на времето имах а покупката на F36. Тогава ми помогнахте, та се надявам и сега.

Колата се предлага в следните цветове: бял и черен неметалик, после минерално бяло, минерално сиво, сънсет орандж, портимао синьо, бляк сафир, оксид сиво, танзанит синьо и дравит сиво. Предполагам, че ги познавате цветовете и се извинявам, че ги изписвам по този начин.

За сега избирам минерално бяло, но започвам да се чудя, че не е правилен цвят за тази кола. Ще стои малко обикновено сякаш. Другите цветове нещо не са ми по вкуса или бягам от тях без да съм наясно защо.

Иска ми се да чуя Вашите мнения, като хора каращи бмв 3-та и 4-та серия и хора, които са виждали всякакви коли в всякакви цветове. Според Вас, за М340и кой ще бъде най-подходящия цвят. Може и всеки друг индивидуален, макар, че доплащането е сериозно и не съм сигурен, че ми се нрави.

Поздрави!
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 03 Авг 2019, 18:20

Минералното бяло лично на мен много ми харесва и като си правих конфигурация (за спорта), точно него избрах. Но един съсед си е взел G20-ка в черен неметалик цвят с М-пакет (320д), и смея да твърдя, че изглежда много добре. Не че съм виждал някога черното да не стои добре на което и да е БМВ :mhihi: Понеже и моето е черно, може би затова бих избрал минералното бяло, просто лятото оставяш колата за 20 минути да напазаруваш нещо в някой магазин, и след това вътре не се седи, особено пък ако си с тъмен кожен салон.

П.С: Кеф е да четеш, че има хора, които посещават и пишат във форума и могат да конфигурират актуален модел и то с топ конфигурация :yes:

Май е време да се направи нов раздел :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от msi200 » 03 Авг 2019, 19:47

И според моя вкус- бяло или черно. Даже може и обикновеното бяло неметалик.
I love the sound of V8 in the morning...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от c04 » 03 Авг 2019, 19:56

Аз съм го виждал в синьо(не от най-тъмните) с М пакет и въпреки че съм фен на черното, трябва да призная, че доста и отиваше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от smamf » 03 Авг 2019, 20:49

Винаги съм бил на мнение, че спортни коли (а тази определено ще е такава) трябва да са с крещящи и скандални цветове, и да се забелязват отдалеч.

В този ред на мисли:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.07.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d e91 manual
Мечтае да кара: е30 купе

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от AlexK. » 03 Авг 2019, 22:26

В моите очи повечето премиум автомобили седят много добре в светли цветове. За мен черното и бялото са прекалено "изтъркани" и незабележими, тъй като много хора ги избират (включително и аз). Лично бих заложил на Portimao Blue. Хем ще е нещо различно и свежо, хем няма да е толкова фрапиращо изскрящо. Успех с избора
:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ivo098 » 04 Авг 2019, 0:05

Черното убива линиите на колата.
Аз съм за танзанит.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от damian2112 » 04 Авг 2019, 0:05

Глас за Dravit Grey, изглежда брутално добре на живо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от datchko » 04 Авг 2019, 7:50

damian2112 написа:Глас за Dravit Grey, изглежда брутално добре на живо!

+1 за Dravit Grey, много се откроява от останалите цветове. И на живо е брутално красиво.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Авг 2019, 8:41

Едно време ти писахме за бялото 435д гран купе, сега за това също гледай да послушаш тоя съвет. Тия разни черни, тъмно сиви или танзанити синьо ги избягвай, ще убият ВСИЧКО в тая кола. 90%-та от визитя ана ТАЗИ ти кола ще е света. Затова и менралното бяло ти е компромисния вариант. Твоите цветове са точно два възможни и вече е въпрос на вкус - Сънсет ориндж или Портимао синьо. С второто излиза колата като се представя и това си е нейния цвят реално като има защо. Не знам защо, но хората леко подценяват факта с кой цвят излзиза даден модел(спортен)пред публика, а често това е най-хубавия или втория по хубост както в случая. При М6 Ф13 Сакхир ориндж излезе като другия хубав вят е Сан Марино блу, При М4 Остин жълтото като другия хубав бе Яс Марината(индивдуалите не ги броим)При Ф90 сега синьото на представянето е 2-рия по хубост цвят след Снапър рок синьото и т.н.
Значи Сънсет оринджа е една идея по-различен от Сакхир оринджа като стария ми харесваше повече. Този цвят като цвят е хубав, разликата както как стои на колата е, че малко крие стоповете защото и те са червени. При синьото се открояват определено повече и това вече го оставям на теб, ама моля те не убивай колата с някакъв друг цвят като бялото пак ти казвам е компромис и бели коли не е като да няма, определено не е както със сините или червените.
Успех и да се похвалиш, а мисля е време да се прави раздел за Г20, хората вече си ги поръчват.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от c04 » 04 Авг 2019, 10:04

Незнайно защо, но sunset orange и на мен много ми допада. От светлите съм за него :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от bangelov » 04 Авг 2019, 12:08

+1 за Dravit Gray с mperformance елементите изглежда много добре 8)

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 05 Авг 2019, 22:06

Добър вечер на всички колеги и приятели!

Днес бях притиснат до стената от себе си, защото ми поднесоха новината, че искам ли производство септември, трябва поръчката да се случи точно днес. Така успях да постигна одобрение за производство 38-39 седмица на септември, респективно някъде в средата на октомври колата ще бъде при мен.

Преди всичко ще кажа някои неща, които биха били от помощ за всеки, който смята да закупи този модел. Т.нар. адаптивно окачване, което е опционално за модела срещу 1100-1200 лв. прави колата изключително твърда. Бих искал, че г20 с адаптивно м окачване не става за нашите пътища - просто никакъв комфорт. Не го вярвах, въпреки, че го бях чел. Днес успях да тествам кола с и кола без, по еднакви пътища с еднакви джанти и гуми. Автомобилът с т.нар. пасивно м стандартно окачване имаше много по-комфортна возия в сравнение с този, който беше с опционалното адаптивно м окачване. Първоначално бях сложил тази екстра, но в последствие се отказах от нея. Ако държите все пак колата да вози комфортно, изборът трябва да клони към стандартното окачване.

По отношение на другите екстри, този път заложих на всички. Да, абсолютно всички екстри за модела - включително пълен мерино салон с обличане на врати в горната им част. Колата е с 19 инчови джанти, като моят избор е 792 М.

Сега момента с цвета. Успях да видя на живо г20 в портимао, също така в сънсет орандж, черно металик и в алпин бяло. Отделно ми беше показана мостра на индивидуалните дравит сиво, оксидно сиво и танзанитено сиво. В салона на дилъра също така имаше 7ца в минерално бяло. Моите разсъждения бяха следните - синьото е хубаво, но не мога да поръчам колата в цвят, който съм избягвал преди това за 11 други бмв-та. Просто не е моят любим цвят. Черният стои добре на колата, но я прави чисто оптично по-малка, също така за поддръжката смятам, че няма смисъл да коментирам. Черни бмв-та съм имал поне 2-3, не е като да съм го нямал. Реших, че не е това моят цвят за м340. Сънсет орандж ми кафенее, докато сакхира си червенееше, което може би щеше да е моят избор сега, но определено кафенеещия сънсет не ме изкефи достатъчно. Видях го на м2 competition, там също не ми хареса достатъчно. От мострите бих казал, че останах впечатлен от оксидното сиво, за което между другото дори Gоогле не може да Ви покаже цвета на реална кола, освен една реклама, супер обработена на г20 330е. Прецених, че цвят по мостра не мога да избера, за това се отказах от оксидното сиво. Бих искал да кажа също, че цвета е близък до донингтон сиво, но със златиста перла, която на силно слънце до изсветлява до по-бежаво, но иначе доста лъскаво и бляскащо. Определено хубав цвят. Отказах се както казах, защото не съм толкова смел да го поръчам само защото съм видял мостра на цвета.

До днес карах м550д в цвят карбон черно. Всички знаете що за цвят е това. На сянка клони към черно, на силно слънце си е синьо. С други думи много тъмно син металик. Всичко е супер, но вече го имах и също така, определено ми харесва повече от танзанит синьо. Последният беше друг вариант за м340, ама и той отпадна.

Извинявам се за дългите обяснения, но исках да споделя всичко. В крайна сметка предвид красотата на т.нар. снежен цвят на бмв, предвид това, че съм го имал само веднъж и само за една година, предвид това, че имах възможност да му се нагледам отново на чисто нова 7ца в салона и все пак предвид това, че е основен цвят срещу 1800 лв. (на времето за Ф36 платих 3-4000 лв. за същия цвят защото не беше основен), в крайна сметка избрах първият ми избор - Минерално бяло металик. Да, повечето от Вас ще кажат голяма скука, други все пак ще ме поздравят, но в моите очи, предложенията на бмв за този модел отново не са адекватни. Лично за мен, за този модел можеше да предложат срещу разумно доплащане донингтон грей, лагуна бийч блу, фрозен дарк грей, сакхир или аустин йелол - някакви по-така интересни цветове, та дори снапър рокс блу металик щеше да е добър вариант. Преди две години се ядосвах за 435-цата, която отново беше много много осакатена от към избор на цвят, сега тенденцията продължава.

Отварям скоба, че БМВ все пак предлага на клиентите си много индивидиални цветове за г20, но срещу много сериозно доплащане - 6-7000 лв. Така например нардо, григио медио, ривиера блу, верде мантис, файр орандж, атлантис, сан марино блу и т.н. При положение, че купуваш топ модел 3-ка с всички екстри за не малка сума пари, бмв се гаврят с клиентите, като ти предлагат само 5 цвята срещу суми от 2 до 4 хил лева и още 80 при цени от 7000 лв. Това е мое мнение, разбира се.

Така, в крайна сметка поръчах БМВ М340и ексдрайв в минерално бяло, всичко, което може индивидуал и всички опционални екстри без адаптивно окачване.

Като го получа октомври месец ще го заснемам и покажа на всички Вас. Още веднъж благодаря за коментиратите. Бъдете здрави!
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ivo098 » 06 Авг 2019, 10:37

Сега гледах конфигуратора.
Наистина ли предлагат М340 само с Х драйв и няма опция задно?
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 06 Авг 2019, 13:57

Да, наистина.
В САЩ предлагат два варианта - с и без ексдрайв. За Европа обаче вариант задно няма.
Специалист-Икономист

Следваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook