Съвети за покупка на G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Golden Boy » 18 Мар 2019, 22:45

Спокойно, има го, но се плаща, води се Repair inclusive, 2 х лева мисля, че струват допулнителните 2 години. Май може и до 5 да се докара. И след това имаш Premium Selection, което е засртаховка, с малко самоучастие-примерно до 500 EUR. Тоест покрива сериозните неща.

За М5, гледам има една в Мкар Варна, ама мноого пара.Emil Tanev, какви отстъпки дават за нова кола, винаги ми е било интересно. Мойта сега например я взех на 8 месеца, с над 60 х лева от цената по ценова. Но според мен, тази цена по ценова никой не я плаща, винаги има нещо надолу?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.01.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от emiltanev » 18 Мар 2019, 23:00

Golden Boy написа:Спокойно, има го, но се плаща, води се Repair inclusive, 2 х лева мисля, че струват допулнителните 2 години. Май може и до 5 да се докара. И след това имаш Premium Selection, което е засртаховка, с малко самоучастие-примерно до 500 EUR. Тоест покрива сериозните неща.

За М5, гледам има една в Мкар Варна, ама мноого пара.Emil Tanev, какви отстъпки дават за нова кола, винаги ми е било интересно. Мойта сега например я взех на 8 месеца, с над 60 х лева от цената по ценова. Но според мен, тази цена по ценова никой не я плаща, винаги има нещо надолу?
Това, което казваш е малко странно. Плащаше се преди 3-4 години. След това го включиха в цената. Както и да е, ще проверим.

Дискутирахме някъде отстъпките, ако не се лъжа. 20-25% в зависимост от модел и тн. Възможно е и повече, разбира се. Както и по-малко, ако е нов модел. Говорим за нови коли.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от stasko5 » 19 Мар 2019, 9:26

Гаранцията може да се доплати, реално винаги е било така, но досега . беше бонус договорен от БМВ България. Очаква се да стане 3 години гаранцията както я направиха в Германия от около година мисля и останалото да се доплаща.
Колкото до мнение за кола съм силно за 540 бензин. Колегата спомена, че дизела отвявал всичко, но доста съм карал и 540 дизела, даже сме правили паралелен тест с моята и само на усещане е по-бърза. Бензина при всички стартове от 0, 60, 120 беше по-бърза, да не коментираме звука (моята е и с пърформанс генерация, която е една от най-смислените екстри). Другото интересно за мен е, че цената на 540 дизел е по-скъпа като нова с около 6к, разхода в града с моето каране и задръствания беше 11-12, на моята е 12-14, т.е. разлика от 2 литра, които много трудно ще избият 6к лв, особено предвид факта, че трябва и адблу да се сипва, което ако не се сипва от Круз или някоя шано бензиностанция на под левче е доста скъпо. За здравина 540 бензин за момента е доста безпроблемен, за разлика от 550, който беше спрян и сега чакаме за 5цата "новия" му вариант. Дизела както колегите казаха запазва здравината и малкото си дефекти, като цяло в тези коли проблемте идват от разни модули в електрониката основно.
Колкото за м5, колата е уникална, компетишъна също, имах честта да покарам на серес и в софия и като цяло и аз дебна подходяща оферта. Имал съм м3 ф80, много забавна кола, но доста неизползваема за всекидневна, докато м5-цата може да бъде доста смирена, но и доста сърдита много бързо.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.11.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от igorvlad » 19 Мар 2019, 11:23

Гаранцията от 200 000 хил.км е голям фактор при поръчката на нов автомобил за мен ,а сега отпада :( Започнах да правя някаква конфигурация за 540и ,стигнахме цена 183 хил.лв ( не съм поръчал все още) вчера отварям мобиле и гледам обява за 540 за близо година 70 хил. надолу разликите са 19-ки джанти ,масаж ,подгрев задни седалки и арматурно табло в сенсатек ! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a8kytp
Някой има ли повече инфо за тази кола конкретно ( ако е ходил да я гледа ) ?! Няма да има нужда да чакам 3 месеца за поръчка има гаранция и цената е доста надолу

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Golden Boy » 19 Мар 2019, 15:23

Е, имам предвид че отвява всичко от стадото, не 540 бензин :lol:
Но много точно го определи - дизела е по-бърза на усещане -ката карах бензина, не усещаш кога си направил 150, по мазна и плавна е някакси.Като времена и двете май ги дават 4.7 до сто.
Та от този дизел съм се повредил, просто.Нали 540 бензин пак е с две турбини, или е само с една?
Иначе много желаещи нещо за М5, не може да се доредим :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от stasko5 » 19 Мар 2019, 16:08

Всички са с twin scroll технология, която е 2 турбини на 1 ос просто обяснено, не са баш 2 турбини. То и дизела вече е така.
Иначе за м5, беден народ какво да ви кажа.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Мар 2019, 20:00

Не дебнете само вие за М5, знам още двама, които дебнат. :mhihi: За тия коли обаче да ви успокоя, че винаги има много дебнещи, ама в крайна сметка малко се решават да вземат. Това основно се води от уплаха, че са прекалено сложни и скъпи, от неправилни покупки като се натресе някой на кошник и още някои неща. Хубаво е преди да си купиш чисто нова М-ка да си имал някава по-стара според мен обаче за да може да усетиш някои неща без да навлизам в подробности.
За М5 Ф90 преди имаше отстъпка 22%-та като чисто нова, сега не знам със сигурност.
Успех на всички мераклии, аз ще го пропусна тоя модел(не, че сега мога да си го позволя де :mhihi: имам предивид като стане достъпен на 3-4 години поне), макар да е много хубав и да създадох с огромен мерак темата му бая преди да излезе колата. Моите причини са си чисто субективни(една от тях е, че имам Ф10 и ще мога да устискам за нещо повече за напред)и нямат нищо общо с качествата на колата, които са неоспорими.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Golden Boy » 19 Мар 2019, 20:40

igorvlad написа:Гаранцията от 200 000 хил.км е голям фактор при поръчката на нов автомобил за мен ,а сега отпада :( Започнах да правя някаква конфигурация за 540и ,стигнахме цена 183 хил.лв ( не съм поръчал все още) вчера отварям мобиле и гледам обява за 540 за близо година 70 хил. надолу разликите са 19-ки джанти ,масаж ,подгрев задни седалки и арматурно табло в сенсатек ! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a8kytp
Някой има ли повече инфо за тази кола конкретно ( ако е ходил да я гледа ) ?! Няма да има нужда да чакам 3 месеца за поръчка има гаранция и цената е доста надолу


Тази е нова обява, според мен си заслужава, цената е много добра!! Точно това имам предвид-сега примерно на теб от ценовата листа 183 х няма ли да ти напрсвят отстъпка?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.11.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от igorvlad » 20 Мар 2019, 11:18

Golden Boy написа:
igorvlad написа:Гаранцията от 200 000 хил.км е голям фактор при поръчката на нов автомобил за мен ,а сега отпада :( Започнах да правя някаква конфигурация за 540и ,стигнахме цена 183 хил.лв ( не съм поръчал все още) вчера отварям мобиле и гледам обява за 540 за близо година 70 хил. надолу разликите са 19-ки джанти ,масаж ,подгрев задни седалки и арматурно табло в сенсатек ! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a8kytp
Някой има ли повече инфо за тази кола конкретно ( ако е ходил да я гледа ) ?! Няма да има нужда да чакам 3 месеца за поръчка има гаранция и цената е доста надолу


Тази е нова обява, според мен си заслужава, цената е много добра!! Точно това имам предвид-сега примерно на теб от ценовата листа 183 х няма ли да ти напрсвят отстъпка?


Да има и е в процес на договаряне ,неприятното в случая е липсата на гаранция от 200 000 хил.км и сервизните обслужвания ,но ще трябва да се нагаждаме според ситуацията явно. Обявената кола в мобиле не оправдава очакванията ми за автомобил и цената не е достатъчен мотив за покупка. Незнам ако има някакъв премиум селекшън с дълга гаранция дали няма да е по-добър вариант ?! Тия две години гаранция ,който се предлагат са 50 хил.км максимум. после Х

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 23.05.2008
Местоположение: пловдив

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от ro6lyo » 21 Мар 2019, 22:44

Чудя се... На премиум селекшън'а правят ли такива отстъпки като на новите, много не ми се вярва но все пак да попитам по запознатите.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.01.2013

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от drjivago » 25 Мар 2019, 12:51

Колата от обявата е със заводска гаранция, не Премиум селекшън.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Georgi__V » 29 Мар 2019, 10:05

Малко уточнение по темата с гаранциите:
1) досега ЗАВОДСКАТА за български автомобили, тоест произведени за БГ, беше 4 години/200 000 км или понякога даже 5 години/200 000, въпрос на договорка.
2) автомобилите, които дилърите предлагат в БГ по програмата Премиум Селекшън се делят на две групи: български на дилърствата и немски, вкарани по избор на клиент, като последните идват с 2 години/200 000км и при които може да се направи премиум селекшън ЗАСТРАХОВКА за още две години, чел съм условията й и искам да ви кажа, че доста неща въобще не са покрити от нея
3) 4 години заводска гаранция за БГ няма да се предлага повече, ще се предлага 2 години/200 000 км.

Цялата работа е, че покрай дупките в БГ поне според мен супер много се разбива и електрониката на колите, един куп компонентни не са с антишокова защита и заминават.
Иначе Мерцедес предлага в момента 4 години/200 000 км, не знам дали и те ще я махнат, Лексус също. Ауди са на 5години/150 000 км.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.11.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от igorvlad » 29 Мар 2019, 13:43

Щом мерцедес са започнали да предлагат удължена ,бмв много скоро ще върнат гаранцията ( ако отчетат спад в продажбите ) За произведени коли до март 2019 год. си важат старите условия по гаранция! Точно такъв автомобил поръчах и аз сега трябва да пристигне от . . .. някъде си :)) 540и
Дълго премислях и единственото ,което беше като минус е евентуалният разхода на бензин ,на очакваният от мен пробег мисля ,че няма да ми дотежи много . . .знам ли !> С какъв бензин карате и откъде зареждате гориво?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от stasko5 » 29 Мар 2019, 16:31

Само една поправка, на мерцедес е 2+2 като вторите 2 години са само за няколко страни от Европа и може и там да се махне скоро и да се доплаща.
На ауди е 2 години и има опция за удължаване за още +3, която е между 1.5 и 3к лв, но нямат БСИ
На БМВ се предлага гаранция до 6 години удължаване, което преди просто беше бонус от БМВ сега не е, но се очаква до няколко месеца да стане 3 години фабричната, както в Германия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от krissso » 01 Апр 2019, 17:19

igorvlad написа:
Golden Boy написа:
igorvlad написа:Гаранцията от 200 000 хил.км е голям фактор при поръчката на нов автомобил за мен ,а сега отпада :( Започнах да правя някаква конфигурация за 540и ,стигнахме цена 183 хил.лв ( не съм поръчал все още) вчера отварям мобиле и гледам обява за 540 за близо година 70 хил. надолу разликите са 19-ки джанти ,масаж ,подгрев задни седалки и арматурно табло в сенсатек ! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a8kytp
Някой има ли повече инфо за тази кола конкретно ( ако е ходил да я гледа ) ?! Няма да има нужда да чакам 3 месеца за поръчка има гаранция и цената е доста надолу


Тази е нова обява, според мен си заслужава, цената е много добра!! Точно това имам предвид-сега примерно на теб от ценовата листа 183 х няма ли да ти напрсвят отстъпка?


Да има и е в процес на договаряне ,неприятното в случая е липсата на гаранция от 200 000 хил.км и сервизните обслужвания ,но ще трябва да се нагаждаме според ситуацията явно. Обявената кола в мобиле не оправдава очакванията ми за автомобил и цената не е достатъчен мотив за покупка. Незнам ако има някакъв премиум селекшън с дълга гаранция дали няма да е по-добър вариант ?! Тия две години гаранция ,който се предлагат са 50 хил.км максимум. после Х


Колега, карах въпросната кола. Тестова беше (вероятно все още?). Изключително приятено изненадан останах от вървежа и поведението на колата. "Слабите" страни които видях бяха неголямата разлика в цялостното усещане спрямо Ф10 и липсата на някои екстри - например адаптивен круиз контрол, шибедах, 19ки. Преди 2-3 месеца цената беше 130+к. Ако можеш да свалиш още малко според мен си заслужава. Успех :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook