IQOS - бездимни цигари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Leon » 19 Юли 2018, 11:03

Абе не е само в БГ, и по Европа става. Сигурен ли си за пропилен-гликола? Ако е вярно, положението става като с течностите за "вейпване"...
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Parzival » 19 Юли 2018, 12:41

Доста хора около мен си ги купиха, аз съм непушач и спрямо обикновени цигари, ме дразнят по-малко, дори бих казал миришат по-добре.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от vld » 19 Юли 2018, 12:49

Leon написа:Абе не е само в БГ, и по Европа става. Сигурен ли си за пропилен-гликола? Ако е вярно, положението става като с течностите за "вейпване"...

Какво е положението там?
Аз като човек който не се е интересувал по този въпрос прочетох набързо какво е пропилен гликол и не намерих нищо притеснително :roll:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Сондьора » 19 Юли 2018, 14:15

По летищата не дават, ходиш си в зоните за пушачи.
1 Philip Morris International
(PMI) created IQOS (I-Quit-Ordinary-Smoking):
disposable tobacco sticks
soaked in propylene glycol,


https://cdn.doctorsonly.co.il/2017/06/j ... 170021.pdf

Не е същото, щото при IQOSa все пак има дим, не е само пара...
(Dancing around the
definition of smoke to avoid indoor-smoking bans is unethical.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Моджо » 20 Юли 2018, 20:03

Айдеее, строших го нещото. Уж да го чиста и после капачето не щеше да се надене на холдера. Помислих да не съм изкривил реотанчето / а не съм го натискал / и фанах го рзмърдах и то се счупи. И пак не влиза капачето. Пууу
Натиснах го по-силно и влезе, мамка му. Ма реотана отиде. Къде да го носа ся да го сменят?
Хм,хм...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от vld » 20 Юли 2018, 21:47

В някой мол, или там където си го купил.
Май всички ги чупят поне по веднъж :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от hell's angel » 21 Юли 2018, 2:28

Моджо написа:Айдеее, строших го нещото. Уж да го чиста и после капачето не щеше да се надене на холдера. Помислих да не съм изкривил реотанчето / а не съм го натискал / и фанах го рзмърдах и то се счупи. И пак не влиза капачето. Пууу
Натиснах го по-силно и влезе, мамка му. Ма реотана отиде. Къде да го носа ся да го сменят?


Внимавай и по-прецизно, че имаш право на една подмяна по твоя вина :mrgreen: Ръгай фаса, след като е загрял холдера, като заври антифриза по-лесно влиза и не го вади без да дръпнеш капачето.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Leon » 21 Юли 2018, 12:32

vld написа:
Leon написа:Абе не е само в БГ, и по Европа става. Сигурен ли си за пропилен-гликола? Ако е вярно, положението става като с течностите за "вейпване"...

Какво е положението там?
Аз като човек който не се е интересувал по този въпрос прочетох набързо какво е пропилен гликол и не намерих нищо притеснително :roll:

И индустрията така твърди, защото е евтин. Те и в храната го бутат масово. И в козметиката. Имаш го и в охладителната система на колата под формата на антифриз.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Jordana » 22 Юли 2018, 8:57

Етилен гликола е антифриз - отровен е и смъртоносната доза е над 1гр на кг живо тегло . Нашия продукт е пропилен гликола от същата група алкохоли , но по слабо токсичен и се използва в тютюневите промишленост защото е силно хигроскопичен и задържа влагата . Тютюна в пакети като го отворите стои един мазен и лепкав , е това точно е пропилен гликола . Генераторите за дим също работят с това вещество . Парите на пропилен гликола са вредни и водят до всичките повишени рискове от зболявания на дихателните пътища ако се вдишва постоянно , въпреки че се счита за безопасен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от cod-cdbp » 22 Юли 2018, 19:31

Засега вече поне 10-тина години откакто съм на електронна цигара, не съм имал особени проблеми с пропилен гликола.
Дори напротив - спрямо тютюна се чувствам в пъти по-добре :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Jordana » 22 Юли 2018, 19:55

Специално за пропилен гликол в тютюневи изделия никой няма да си създаде главоболия с изследвания, напълно предсказуемо е че пушача сам е направил своя избор . Никотина в цигари или разтворен в пропилен гликол не е еликсира на дълголетието това е сигурно . Какъв е риска и как се променя пр употреба ...кой може да каже при положение че и цигарите не водят моментално до рак или инфаркт. Минават 15-20 години , в повечето случаи на сериозни дегенеративни промени и заболявания диапазона е 20-25 години тютюнопушене . Кой може да каже какво се случва след 20 години смъркане на пропилен гликол , и при колко от опитните зайчета ще има промени :dunno:
Последна промяна Jordana на 22 Юли 2018, 22:15, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от steeN » 22 Юли 2018, 20:48

пропилен гликол има и в сладоледите примерно :mhihi:

също пропилен глокол и етилен гликол, правете разлика, както каза джордана.
(аз не ги ям нито ги пуша тия неща, просто констатирам)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от hell's angel » 22 Юли 2018, 22:11

Правим, правим, в автомобилен форум сме все пак - или си забравил вече :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Моджо » 26 Юли 2018, 18:40

Смениха ми нещото и веднага си минах на тех. Оказа се, че има голяма разлика как се чувствам с обикновена цигара и с това. Тия дни къде пуших обикновените - мъка, мъка....
Ся за морето съм заредил пак обикновени, че ако му стане на това нещо треа си купувам цигарите по 5 еур :)
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от SK » 22 Дек 2018, 12:55

iqos или glo? за хората които са пробвали и двете...аз не съм пушач и ми се струва тъпо, но трябва да се купува едно от двете? iqos в момента дават някакви карти за триене..всички ли печелят 5 кутии или може да си прецакан?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook