Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi E90

Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Мнение от Todrias » 09 Май 2018, 13:49

Здравейте,

Бих искал да ви попитам какви варианти за ъпгрейд на най-базовото озвучаване на Е90 2007г. бихте предложили и какво най-вероятно колегите са осъществявали като проекти.

Досега в предните си автомобили винаги съм имал радио панел с флашка. На последната ми кола бях закачил допълнително две тон-колони с усилвателче, за да обогатя звука и се беше получило много добре.

Сега съм горд собственик на Е90, но музиката е по-обикновена от това, което имах в старата кола. Искам да я ъпгрейдна като звучене и се чудя какъв ще е най-добрия подход.

Понеже все още съм доста незапознат ви питам - има ли как към базовата аудио система да се закачи например нискочестотна колона с усилвател към нея? Къде е добре да се монтира тя? Има ли други варианти, за които не се сещам? Струва ли си да се заменят оригиналните говорители с други(по-мощни)? Това ли е най-лесният вариант?

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Мнение от expl0de » 09 Май 2018, 17:29

Ти с най-базовата система ли си? Ако да, можеш да си смениш колоните с такива от хи-фи и да добавиш пищялки, както и бизнес радиото да замениш с профешънал. Става доста по-добре и за мен е достатъчно. Лошото на хи-фи е, че няма еквалайзер и не може да се използва пълният потенциал на системата.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi E90

Re: Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Мнение от Todrias » 10 Май 2018, 16:38

Да се заменят предни колони е добра идея. Четох из друго теми и виждам, че това е добър вариант. Колегите са доволни.

Самата система на панела в средата не мисля, че ще успея да осъществя такъв проект да я сменя. Гледах всякакви варианти, но може би ще я оставя както е. Най-вече, защото да си набавиш профешънъл музиката панела май не е никак евтино като част.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi E90

Re: Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Мнение от Todrias » 10 Май 2018, 21:36

Добре, а друг въпрос:

Възможно ли е чисто технически на Professional CCC(знаете - поради диска с навигацията на таблото има едно CD(за музика) и под него на същия панел едно DVD у-во) - да се монтира кар-аудио ресийвър(по нашему "радио за кола"). Така вместо безличното СД ще има панел с дисплей, ще може да се ползва USB и тн. Но как в такъв случай ще се запази ДВД-то за навигацията? Аз не мога да си отговоря и затова питам - възможно ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Варианти за upgrade на базово озвучаване Е90

Мнение от AGT » 22 Юни 2018, 23:32

Помисли и над такъв вариант https://www.erisin.com/erisin-es7867b-7 ... p1065.html
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook