Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Lenco » 09 Фев 2018, 18:29

BeTaTesTeR написа:Как разбрахте, че това е кръгово кръстовище? На мен ми прилича на паркинг.

Доста интересен въпрос.
Нормална БГ неуредица.
Когато преди доста време минах за първи път от там, гледах доста тъпо, но се ориентирах по миниатюрната табела "изход".
Няма знак за "кръгово" и посока за движение в него т.е. всички са прави или виновни.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alekangg » 09 Фев 2018, 18:38

Lenco написа:
BeTaTesTeR написа:Как разбрахте, че това е кръгово кръстовище? На мен ми прилича на паркинг.

Доста интересен въпрос.
Нормална БГ неуредица.
Когато преди доста време минах за първи път от там, гледах доста тъпо, но се ориентирах по миниатюрната табела "изход".
Няма знак за "кръгово" и посока за движение в него т.е. всички са прави или виновни.

И аз щях да питам това, ама понеже не съм бил там и реших, че от видеото не се вижда знака.
Ако няма такъв много интересно как трябва да позная, че е кръгово и защо пък да не мина от ляво??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 09 Фев 2018, 19:12

alekangg написа:
Lenco написа:
BeTaTesTeR написа:Как разбрахте, че това е кръгово кръстовище? На мен ми прилича на паркинг.

Доста интересен въпрос.
Нормална БГ неуредица.
Когато преди доста време минах за първи път от там, гледах доста тъпо, но се ориентирах по миниатюрната табела "изход".
Няма знак за "кръгово" и посока за движение в него т.е. всички са прави или виновни.

И аз щях да питам това, ама понеже не съм бил там и реших, че от видеото не се вижда знака.
Ако няма такъв много интересно как трябва да позная, че е кръгово и защо пък да не мина от ляво??

Честно ли не можете да познаете, че е кръгово, без да има знак за него :bowdown: или просто за пореден път се правите на интересни :ok: ? По същата логика, ако някой идва от автомивката посока паркинга, трябва да пропуска десностоящите, докато е в "това, дето прилична на кръгово", защото няма знак, нали :winky: ? Не се излагайте...

Отворете един тъп google maps, дори на него е отбелязано посоката на движение там.
Последна промяна Dextuar на 09 Фев 2018, 19:15, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alekangg » 09 Фев 2018, 19:14

Казах, че не съм бил на това място никога.
Освен това, не мисля, че трябва да познавам какво е! Понеже много хора познават разни неща всеки ден и час, за това и така се шофира от нас, та няма какво да се чудите. :bowdown:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Lenco » 09 Фев 2018, 19:44

dextuar написа:.....
Честно ли не можете да познаете, че е кръгово, без да има знак за него :bowdown: или просто за пореден път се правите на интересни :ok: ? По същата логика, ако някой идва от автомивката посока паркинга, трябва да пропуска десностоящите, докато е в "това, дето прилична на кръгово", защото няма знак, нали :winky: ? Не се излагайте...
Отворете един тъп google maps, дори на него е отбелязано посоката на движение там.

Ако шофирането не ти е в кръвта, няма как да се усетиш, даже на пръв поглед не може да прецениш, че отзад е продължение на кръгово.
Имам се за изключително добър шофьор, едно от малкото неща които според познати върша добре, но първия път, като минах от там се замислих.
Явно ти си доста по-добър и с повече опит от мен :bowdown:

Кръговото, за да е такова се означено със знак, а кой е с предимство с друг знак или без такъв, или в коя посока да го "въртиш". Своеволия в България има в изобилие, но с съобразителни водачи нещата са ОК.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 09 Фев 2018, 20:18

Lenco написа:
dextuar написа:.....
Честно ли не можете да познаете, че е кръгово, без да има знак за него :bowdown: или просто за пореден път се правите на интересни :ok: ? По същата логика, ако някой идва от автомивката посока паркинга, трябва да пропуска десностоящите, докато е в "това, дето прилична на кръгово", защото няма знак, нали :winky: ? Не се излагайте...
Отворете един тъп google maps, дори на него е отбелязано посоката на движение там.

Ако шофирането не ти е в кръвта, няма как да се усетиш, даже на пръв поглед не може да прецениш, че отзад е продължение на кръгово.
Имам се за изключително добър шофьор, едно от малкото неща които според познати върша добре, но първия път, като минах от там се замислих.
Явно ти си доста по-добър и с повече опит от мен :bowdown:

Кръговото, за да е такова се означено със знак, а кой е с предимство с друг знак или без такъв, или в коя посока да го "въртиш". Своеволия в България има в изобилие, но с съобразителни водачи нещата са ОК.

Аз не се имам за много добър шофьор най-вече, че стажът ми реално е 5г нищо че имам книжка от 8 години вече. Но отговорно твърдя, че никога не съм се замислят за точно това място откъде е редно да мина, въпреки че няма знаци.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alekangg » 09 Фев 2018, 20:22

Много ме кефиш!!
Продължаваш да твърдиш, че не се замисляш, супер, то няма и защо.
Точно така правят и много други у нас, всеки си има своя гледна точка и знае всичко, направо трябва да махат тоя тъп правилник и всички знаци и да оставят шоферите да карат на преценка! :bowdown:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Lenco » 09 Фев 2018, 20:27

Написах, че има изключения като теб, родени таланти.
Ако обаче зад теб е Деймън Хил, той накъде ще тръгне?
И аз бях твърда глава и спорих, че и още проявявам нрав, но от как започнах да разследвам произшествия (не автомобилни) за хиляди и милиони се научих да гледам и дребните неща.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 09 Фев 2018, 20:30

alekangg написа:Много ме кефиш!!
Продължаваш да твърдиш, че не се замисляш, супер, то няма и защо.
Точно така правят и много други у нас, всеки си има своя гледна точка и знае всичко, направо трябва да махат тоя тъп правилник и всички знаци и да оставят шоферите да карат на преценка! :bowdown:

Твърдя го, защото както ти, така и аз, все още живеем в България, където доколкото помня, все още сме с дясно движение според ЗДвП, откъдето логично (и без много да трябва да се замисляш) приемаш, че е кръгово и завиваш на дясно! Отделно ясно си личи, че е 1 лента и е нормално да предположиш, че не могат да се разминат по 2 коли, което отново трябва да те върне на по-горното разсъждение.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Lenco » 09 Фев 2018, 20:34

dextuar написа:..

В съда няма логика.
Абсолютно си прав в разсъжденията, но ако та издрънчи английската кралица от дясно, познай кой ще е виновен.
Няма смисъл да спорим за поредната БГ простотия :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 09 Фев 2018, 23:14

За да бъде едно кръстовище "кръгово", трябва да има знак за това, а на клипа май не се вижда. А какво е логично и какво не - няма особено значение.

Аз там съм минавал веднъж и се почувствах умствено изостанал. Огледах се хубаво във всички посоки, видях, че не идва никой и минах надясно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от KUM4o » 10 Фев 2018, 0:00

Пичове, не че нещо ама си ви личи, че сте от градове със светофари и хич ви няма в шоферлъка. Как може да объркаш кръгово, че къде има кръстовище, което да не е кръгово и да е с такъв кръгъл остров по средата? Отчайвате ме направо, но е разбираемо. В малкия град, в който живея и по точно тук https://www.google.bg/maps/@43.1472765, ... authuser=0 редовно хора със С/СА/СВ спират като в небрано лозе и се чудят кой аджеба е с предимство като естествено е обяснено с не един знак кой как трябва да се движи. Естествено, че като няма знаци на това кръгово този, който е вътре е с предимство.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Мордехай » 10 Фев 2018, 0:30

Това там си е чисто кръгово движение и на 200 метра по-нататък има още едно кръгово. Може от клипчето да не се вижда добре, но когато човек е в автомобил на мястото, трябва да е доста зле, за да не го разбере. Тоя с комбито пежо и следващият са в нарушение и не са добри шофьори.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Superexstatic » 10 Фев 2018, 1:23

Забелязахте ли как натиска, за да не вземе случайно да изпусне да засече тоя объркал се човечец на неозначено кръгово.. уникален селяк :mhihi: Един клип не се сещам, дето е пуснал и да не е тотална излагация
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 10 Фев 2018, 2:33

Superexstatic написа:Забелязахте ли как натиска, за да не вземе случайно да изпусне да засече тоя объркал се човечец на неозначено кръгово.. уникален селяк :mhihi: Един клип не се сещам, дето е пуснал и да не е тотална излагация

Ти и другите 80% ли да сте забелязали :winky: ?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: theraven_nz

Последни теми
Facebook